Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Tudnátok nekem képet küldeni...

Tudnátok nekem képet küldeni porcos karika fülbevalóról? (lent több)

Figyelt kérdés
Gondolkozom rajta, hogy kilövetem a fülem, felül a porcnál, ilyen karikát belerakni. Ha jól tudom HELIX-nek hívják! Milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban? Esetleg képet is tudnátok csatolni? Köszönöm :)

2014. márc. 7. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

[link]


tapasztalataim: több hónapig gyógyul, elég macerás folyamat. 5 helixem van, ebből 1 forward helix. többnél alakult ki vadhús, amit Octenisept-el és Tetran kenőccsel kezeltem.

én először azt ajánlom, hogy talpas ékszerrel szúrasd, mert úgy valamelyest egyszerűbb a gyógyulása az ékszernek.

szúrasd, ne lövesd, mert a lövetéssel jobban megsértik a porcszövetet.

egyszerű és mutatós ékszer, de gyógyulása közben fokozottan kell rá figyelni, hogy ne akadjon bele semmibe, ne feküdj rá, mert általában (magamon ezt figyeltem meg) ilyenkor keletkezhet vadhús körülötte.

2014. márc. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen ilyesmit szeretnék, habár nekem az a gömb nem jön át! :D Mi az a vadhús? :S :S
2014. márc. 7. 13:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]



[link]


vadhús: kis piros kinövés az ékszer mellett, ami általában vérrel és gennyel van megtelve. porcos ékszereknél szokott inkább előfordulni, de kezelhető, nem muszáj miatta kivenni az ékszert, csak extrém esetekben. megfelelő kezelés és odafigyelés mellett eltűnik nyomtalanul.

2014. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Ez pl az enyém:DD


[link]


Egyébként tényleg elég macerás ékszer sajnos, de én így is szeretem:D Egyenes szárú ékszerrel jó szúrni, utána fél évig nem ajánlott cserélni, én mondjuk többet is vártam a csere előtt. Igen lassan gyógyul, nekem pl 1 éve szúrták és még mindig érzékeny.


Az igaz, hogy tényleg jobb szúratni, mint lövetni!

2014. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem az előzőekhez képest igencsak ellentétes a véleményem.

Szerintem egyáltalán nem egy macerás ékszer. Mióta begyógyult, azóta nekem semmiféle problémám nem volt vele. Nekem a gyógyulás is gyorsan megtörtént, 2 hét után már teljesen rendben volt. Én kb 1 évig nem cseréltem ki (persze azért néha kivettem) a fülbevalót, amivel LŐTTÉK. Igen, lőtték, és jelentem, még életben vagyok, sosem gennyesedett, és vadhúsom sem nőtt!

2-3 napon keresztül a lövetés után kenegettem amúgy valamilyen krémmel, de utána már nem kellett.

Ami zavart, az az volt, hogy 1 hétig egyáltalán nem bírtam aludni a jobb oldalamon. Azóta teljesen át is szoktam a balra.:D

Különben a lövetést követő kb 2 napban kicsit lüktetett a fülem, de ezt kifejezetten fájdalomnak nem mondanám.

Szóval nekem abszolút pozitívak a kapcsolataim mind az ékszerrel, mind a lövetéssel.

2014. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és képeket! Egy kicsit elbizonytalanodtam! :/
2014. márc. 8. 12:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajj...sajnos én kivettem a karikát a fülemből már, és most egy fülbevaló van odaszorulva, szóval képet nem tudok mutatni...Nekem 4 is van belőlük (meg van industrial és tragus ami még fülporcok), és nem volt gond velük...konkrétan egy hétig a másik oldalamon kellett feküdni, rendszeresen fertőtleníteni kellett, ééés ennyi...tökéletesen rendben van, pedig már 5 éves a drága, és tépték már ki - szerencsére az én golyózáras piercingem már nagyon be volt járatva, így nem kiszakadt, hanem szétjött az ékszer...:)

Nekem be se gyulladt, nem gennyezett, nem vérzett, és egy hónap alatt teljesen begyógyult, azóta már be is "bőrösödött" és pl mikor szóbelire kivettem, és három hétig nem volt bent, akkor SE forrt már be...(általában ennyi idő alatt a fülbevalóim helyei összehúzódtak)


12 éves koromtól vágytam erre az ékszerre, nagyon jól néz ki másokon is, és én imádom magamon is...és rendesen sajnáltam az első ilyenemet, mikor mellészúrattam másik négy ékszert...elvesztette a jelentőségét, de akkor is az a furat a kedvencem...:)

2014. márc. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

[link]

Nekem spirál van benne! Nem rég szúrták, szóval a vadhústól most én is parázok. :D Amúgy nekem is lüktet, de akkor ezek szerint ez normális xD. Alkohollal kenegetem. Amúgy én arra az oldalra fontam a hajam így esélytelen, hogy feküdjek rajta.:)

2014. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Utolsó válaszoló vagyok és kijelentem, hogy jobb, ha egyenes szárút teszel bele, ugyanis az enyém még mindig nem gyógyult be! :D
2014. dec. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!