Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan építhetek itthon műkörmöt?

Hogyan építhetek itthon műkörmöt?

Figyelt kérdés
Saját célra szeretnék műkörmöt építeni, de néhány dologgal nem igazán vagyok tisztában. Például, hogy a tippet le kell fedni zselével? És a strasszköveket mikor kell belehelyezni? A porcelán körömmel kapcsolatosan pedig mennyi liquvidet és port kell felvenni az ecsetre és itt mikor kell belehelyezni a díszeket? Valamint ha lenőtt mit kell tennem? Nagyon örülnék ha lenne valaki aki tudna ebben segíteni! (Nem azért akarom házilag megcsinálni, mert nem akarok műkörmöshöz menni, csak elég kreatív vagyok és van kedvem próbálkozni) :) Köszi a válaszokat!
2010. jan. 2. 23:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Mennyire vagy tisztában a lépéseivel? Csak hogy tudjam honnan kezdjem :)

2010. jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szia!

1x próbálkoztam porcelán köröm készítéssel, azt úgy kezdtem, hogy lereszeltem a körmöm teljes felületét, letisztítottam egy kis acetonnal, majd feltettem a sablont, ez után belemártottam az ecsetet a liquvidbe, és felvettem egy kis adag porcelánt port (sajnos ez is gond, hogy nem tudom milyen állagúnak kell lennie, amit nekem sikerült alkotni az kissé folyékony lett) majd ezzel felvittem egy réteget, hagytam megszárani, után sorba felvittem még így pár réteget... fényesre reszeltem, de kicsit puha maradt és le is vált pár órán belül.

Zselével kapcs annyit tudok amit láttam, hogy leszerelte a csajszi a köröm felületét, letisztította, feltette a sablont, és felvitt egy réteget a zselével, majd be az uv lámpába, aztán levette a sablont reszelt rajta, kialakította a formát, majd újabb zselé réteg, uv, megint reszelt és így tobább amíg jó vastag nem lett. megfestette a C ívet és újra zselé réteg, megint uv, polírozta, majd egy átlátszóval lelakkozta. Kb ennyi a tudományom:(

2010. jan. 3. 20:41
 3/24 anonim ***** válasza:
Először akkor rövidítsd le a körmöd hosszát, utána reszeld meg a felületét, másnéven bolyhosítsd, utána porold le, akkor megtudod nézni, hogy van e még fényes rész a körmödön, ha netán van ott még reszeld meg, mert az anyag csak érdes felületen tud jól tapadni. Utána felteszed a sablont, majd bekened a körmöd felületét Primerrel. Épített porcelánnál először a szabadszélt (körömvéget) kell kialakítani. Nagyon kevés liquidet önts ki egy üvegpohárba vagy porcelán edénybe, fontos hogy valamelyik ezek közül legyen, mert a műanyagot oldja. Belemártod az ecsetedet és a kis edény szélén húzd le, fontos, hogy ne csöpögjön belőle a liquid, egyszer kétszer lehúzod és pont elegendő marad benne. Utána a porcelán porba belemártod az ecseted végét. Fontos hogy ne függőlegesen, hanem kicsit ferdén, és akkor így lesz egy kis gombóc az ecseted végén. Ezután elkezded kialakítani a szabadszélt. Majd átlátszó porcelánnal először a köröm és a már megépített szabadszél találkozásához teszel, ott folytatod az építést. Utána pedig a hátutlsó bőrredőhöz, ha ide kicsit több anyagot sikerül tenned, vagy nagyon folyna, semmi gond, húzd előre a szabadszél felé az anyagot ecsetttel mintha csak lakkoznál. Amíg egy másik körmöt megcsinálsz addig ez pedig köt, kopogtató próbával tudod megnézni mennyire kemény, az ecseted szárával kopogtasd meg, amikor még nem kötött meg kicsit olyan gumis hatása van, ha már jó akkor pedig kopog. Ezután leveszed a sablont majd megreszeled a körmöt hossz, forma, párhuzam, felület és utána bufferrel átmész a felületén majd beolajozod és a polírozó tömbbel és az olajjal fényt adsz a körömnek
2010. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy az ecseted szőre természetes szőr legyen pl mókus vagy nyest


Kúp alakú legyen, hogy a gombócot rendesen fel tudd venni


A mosolyvonalat úgy tudod szépen kialakítani, hogy belemártod az ecsetedet a liquidbe lehúzod és az ecsetet eldöntve a kézfejed felől a körmöd felé fordítva az ecsetet a kis körívet elkezded egyengetni


A liquid gyorsan párolog uh sokat ne önts ki soha, mert nem éppen olcsó és hamar fogy


Olajnak jó a körömágyápoló olaj Moyránál van sokféle jó áron


Polírozó tömbnél 3 illetve 4 oldalú a jó, mindig az érdesebbel kezd és úgy haladj az egyre puhább felé

2010. jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ez volt a porcelán, ha valami kérdésed lenne szólj, lehet van amit nem éppen jól foglamztam meg, közbe csináltam a fejembe uh próbáltam minél pontosabb lenni :) Most megpróbálom összeszedni a zseléset is :)
2010. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Az épített zselé ugyanúgy kezdődik, először köörm rövidítést, majd bolyhosítás, sablon, primer. Utána zseléből egy vastag alapot felkensz a köröm hosszában és a sablonra a leendő köröm hosszában és formájában (akár kerek akár kocka vagy bármi más). Utána beteszed az Uv lámpa alá. Majd kiveszed és egy újabb réteg zselét teszel, rá ez nagyon szépen fog terülni, itt figyelned kell a C ív kialakítására, hogy a körmöd szép domború legyen. Majd újra lámpa alá. Utána fixálod a zselét, ezt tudod kifejezetten zselé fixálóval is és gyógyszertári alkohollal is de ezt 1/2 arányban kicsit higítsd fel vízzel, mert az alkohol megkaphatja a felső zselé réteget és akkor nem lesz szép fényes. Utána pedig formára reszeled a körmöt, végül ha annyira megkellett reszelned, hogy matt lett a felülete, akkor egy vékony zselé réteget húzol rá, nem kell sablon meg semmi, ezt beteszed 2 percre a lámpa alá és utána fixálod újra. Ha nem így, akkor pedig fényzselét is használhatsz
2010. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Így ni :) ha valami kérdésed lenne szólj
2010. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
ÓÓó:) nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen hoszasan és részletesen leírtál mindent! Nagyjából már értem, de majd ez úgyis a gyakorlatban mutatkozik meg:D Még annyit szeretnék kérdezni, hogy amikor kezd lenőni, akkor csak reszelek belőle és utántöltök? Valamint akkor ugye a C-ív is lenő és azt újra kell rajzolnom?
2010. jan. 4. 19:25
 9/24 A kérdező kommentje:
hosszasan
2010. jan. 4. 19:27
 10/24 anonim ***** válasza:

[link] itt van nagyon sok minden ma akadtam rá erre a részre :) igaz díszítéssel együtt, de ha azokat nem veszed figyelembe akkor képek alapján megtudod csinálni bármelyiket egyszerűen, csak hogy láthatóvá váljon az, amit leírtam :) persze ő már profi szinten űzi, uh szerintem van mit tanulnom tőle :)

van itt feltöltés is, azért gondoltam, hogy egyszerűbb ha ezt így belinkelem neked :)

2010. jan. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!