Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha zselés műkörmöt építek,...

Ha zselés műkörmöt építek, akkor feltétlen szükséges a tapadásközvetítő? Primer folyadék? Vagy ezt esetleg tudom helyettesíteni zsírtalanítóval, esetleg körömlakklemosóval és alapos előkészítéssel?

Figyelt kérdés
2011. okt. 14. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
3%
A tanfolyamon nem mondták el? Egyébként hogy érted azt, hogy lehet helyettesíteni zsírtalanítóval, vagy körömlakklemosó és alapos előkészítéssel? Ha használnál bond-ot és primert, akkor nem készítenél elő? Mert a kérdésedből az derül ki. Meg hogy nem igazán vagy tisztában semmivel...
2011. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem végeztem tamfolyamot , magamnak csinálgatom a körmömet, de elfogyott a primer folyadék. Mostanra odáig jutottam hogy egészen szépen fel tudom építeni, a reszelés is megy. Zsírtalanítom, és előkészítem minden alkalommal, ez kihagyhatatlan nyilván. A kérdlésem arra irányult volna, hogy ha kihagyom a primert, akkor is tartós lehet e köröm, vagy akkor biztos hogy leválik, levegősödik?. Azóta amióta feltettem a kérdést, már megcsináltam primer nélkül, csak lerezseltem, zsírtalanítottam, körömlakklemosóval, és ilyen zselé eltávolítóval, és tökéletes lett. Tipet nem raktam rá, csak saját körmöt erősítettem.

Nyilván nem vagyok annyira tisztában a dolgokkal mint TE! De értékelném ha kevésbé lennél ilyen cinikus , és bunkó:)

2011. okt. 20. 12:32
 3/5 anonim ***** válasza:
11%
Ne haragudj, ha esetleg bunkó voltam, de képzeld magad a helyembe (helyünkbe). Mi nem véletlenül végezzünk el több százezerért a tanfolyamot, nem véletlenül járunk el továbbképzésekre, nem véletlenül gyakorlunk minden lehetséges alkalommal. EZ EGY SZAKMA! Ez nem úgy megy, hogy fogom magam, és nekiállok körmöt csinálni. Nem árt tisztában lenni néhány dologgal, és nem csak a felhasznált anyagok a legfontosabbak. Nem mindegy, hogy mit miért, mi után használsz, mit mikor nem szabad, és milyen következményei lehetnek egy rosszul elkészített, vagy rosszul előkészített körömnek. Ebbe soha nem gondol bele senki...
2011. okt. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
88%

Kedves Kérdező!


Olvastam a kérdésedet és hogy közben sikerült megoldani.Én személy szerint nem hittem volna,hogy elég csak a körömlakklemosó.Ügyes/merész vagy,hogy kipróbáltad.:)


Nem értem.

Miért kell minden körmös csajszinak ilyen bunkónak lennie??

Aki már elvégzett tanfolyamot,olyan büszke magára és rátámad arra aki csak kezdő/vagy nem végzett el tanfolyamot.Holott senki sem állt a fejüknél pisztollyal,hogy menjenek tanfolyamra és hagyjanak ott több száz ezret...!!És itt a fórumon állandóan ez megy.Valaki feltesz normálisan egy kérdést és ha bármi rá utaló jel van arra,hogy nem tud valamit(hisz ezért írt kérdést) akkor megy a támadás.

Puffognak magukba,hogy kiadtak ennyi pénzt és akkor a halandó ember nem hozzá megy.

Mert jó drágán dolgoznak és rövid időn belül szeretnék visszanyerni a tanfolyamra kiadott pénzüket... :O


A fodrász,szakács,cukrász,kőműves,villanyszerelő is 1-1 szakma mégis megcsinálják otthon az emberek az ehhez kapcsolódó szükségleteiket,főleg ha nem szeretnék vagy nem tehetik meg,hogy megfizessék a munkadíjat.

Végül is erről szól az egész.NEM?


Például:

Fodrász-hajfestés,hajvágás,Szakács-főzés,Cukrász-sütemények,torták,Férfi melók:Kőműves-csempe lerakása stb.


Annyira el vannak szállva maguktól a tanfolyamosok,hogy megáll az ész!!Holott nem 1-2csajszit ismerek aki minden képzettség nélkül szebb/ízlésesebb minőségibb/tartósabb körmöt csinál mint bármelyik tanfolyamos műkörmös!!


Kedves Kérdező!!Sok sikert a körmözéshez!

2012. jan. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10%

Kedves utolsó!

Amíg nem látsz bele valamibe, ne alkoss róla véleményt. Nyilván nem egyezhet mindenkinek az ízlése és hozzáállása mindenhez, ezért is vagyunk különbözőek, egyediek. Itt nem arról van szó, hogy ha valaki kézhez kapja a bizonyítványát, azzal együtt bunkóvá válik. Csak tudod elég unalmas, hogy ne múljon el úgy egy nap, hogy ne kérdeznék meg 20-an, hogy hogyan kell otthon körmöt barkácsolgatni. Nem a kezdőknek nem akarunk segíteni, hisz mindenki elkezdte valahol, de az olyanok, akik maguktól akarnak mindent csinálni, és olyan kérdéseket tesznek fel, hogy mire való az ecset, ne csodáld, hogy furcsálljuk. Őket nem hívjuk kezdőnek...

És egy olyan kijelentés egy magától körmözgetőtől, hogy tökéletes, gyönyörű körmöt csinál, kicsit erős... Egy világbajnok körömépítő sem mondja soha a munkájára, hogy hú milyen jó lett, mert még ő is lát hibát a munkájában. De ezek a lányok sose fogják meglátni a különbséget egy jól és egy rosszul felépített köröm között.

Érdekes, hogy soha nem láttam még olyan kérdést, ami azzal volt kapcsolatos, hogy hogyan tudna valaki otthon kozmetikusnak. Hisz ha úgy vesszük az még egyszerűbb, hisz pattanást nyomkodni mindenki tud, gyantázni mindenki tud... Csak ugyebár az sem erről szól elsősorban.

Tudom, hogy ez a hozzászólásom sem tetszik senkinek, de talán lesz, aki elgondolkodik rajta.

2012. jan. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!