Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » El kéne kezdenem sminkelni?

El kéne kezdenem sminkelni?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, egyáltalán nem szoktam semmilyen sminket használni. A gimiben megengedett, nem szólnak miatta. Az osztályomban mindenki sminkel, alapozót, bb krémet, korrektort, szempillaspirált, tust, szájfényt, púdert használnak. Mármint ezt nem egy lányra értem egyszerre, csak felsoroltam, hogy mikről van szó (van aki csak ezt van aki csak azt használ). Vannak bőrhibáim, pattanások is előjönnek egyszer-egyszer, zsírosabb is a bőröm. Tehát nem túl szép, de használok rá manna szappanokat és egyre javul. Igazából lenne mit elfedni alapozóval, de furcsán érzem magam tőle, ráadásul a tesi órákat sem tudom mennyire bírná. Gondoltam csak a szempillaspirálra, de eleve fekete pilláim vannak és a nagy szemem miatt kicsit többnek is tűnik, így nem láttam nagy különbséget. Az összes lány ismerősömön van legalább egy minimális smink (bár szerintem nélküle is szépek)és annyira csúnyának érzem magam főleg, hogy már nálam fiatalabbak is sminkelnek.

2014. jún. 16. 21:14
 1/7 A kérdező kommentje:
*Bár a többiek sminkje is megmarad a tesi után...nem tudom. Igazából nem zavarna, csak annyira bénának és rondának érzem magam, mikor már a 11-12 éves lányok is szebbek nálam.
2014. jún. 16. 21:17
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kell elkezdened sminkelni. Ha a pattanásaidra használsz valamit, ami beválik, kár lenne esetlegesen rontani rajta egy rosszul megválasztott alapozóval. Nem kell olyannak lenned, mint a többiek.
2014. jún. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Nem értem mi ez a sminkmánia manapság. Szerintem az ápoltság és testalak sokkal többet számít.
2014. jún. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
én 15/L vagyok :) és kb. 13 évesen kezdtem el , de akkor durván , alapozó,púder,tust mindent .. meg szemöldökceruzát is, és smink nélkül csúnya voltam , de hidd el nekem :) most egy kicsit változott az arcom azóta mert ugye serdülés meg minden , rég leszoktam minderről és sokkal jobban érzem magam ÍGY természetesen .. max amit használok az a spirál suliba :) és nekem bőven elég .. tedd úgy ahogy érzed de a lényeg hogy te érezd jól és gyönyörűen magad :)
2014. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.

A smink szerintem nem egy kötelező dolog, habár tény, hogy ma már mindenki sminkeli magát. Azzal kapcsolatban, hogy 11-12 éves lányok szebbek nálad, az akár lehet a te önbizalomhiányod, de lehet az is, hogy tényleg szebb..:)

Egyébként nekem is kicsit zsírosabb a bőröm. Ezért használok púdert. Az mattít. ÉS NEM JÖN LE TESI ÓRÁN;)

14/Lány (én is sminkelem magam)

2014. jún. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

sztem egy kis BB krém nem árthat.

tesi előtt lemosod, utána felkened, egyszerű :)

smink max egy kis szempillaspirál, enyhe szájfény.

ennyi sztem belefér, és nem is árt talán, főleg ha minden lány sminkel. egyszer meg kell tanulni azt is ;)

2014. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 19 éves lány vagyok és csak nagyon ritkán sminkelem magam, különleges alkalmakkor. Több okból kifolyólag se sminkelek nap mint nap: alapból szép a bőröm és az szemem, tehát nincs mit eltüntetnem az arcomról sminkkel; a sok smink egészségtelen, nem lélegzik a bőr; időt spórolok meg vele; pénzt is spórolok, mert nem veszek sok drága kozmetikai terméket; nincs az, hogy smink nélkül már ki sem teszem a lábamat a házból.

Viszont hasznos lehet a smink, ha valamit el szeretnél tüntetni az arcodról, ami zavar, vagy ha fotózáson veszel részt és "tökéletesen" szeretnél kinézni, mert sokat lehet egy jó sminkkel javítani.

2014. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!