Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, akik egyáltalán nem...

Lányok, akik egyáltalán nem vagy csak alig sminkeltek, Ti miért csináljátok így?

Figyelt kérdés

Én csak spirált használok, azt is csak fölülre.


Egyrészt azért, mert a bőröm semmilyen sminket nem bír, natúrkozmetikumokat sem, kidobja 2-3 óra múlva, viszont szőke vagyok és a pilláim nem látszódnak, így azokat fölül kiemelem. Alul nincs annyi szempillám, hogy értelme legyen kifesteni, mert ha kikenem, akkor olyan, mintha csak összekentem volna a szemem alját :D Spirálból is csak az Alverde jó.


Másrészt meg nagyon rondának érzem magam kikenve, akkor is, ha sminkes fest ki. Egyik barátnőm beauty-sminkes és egyszer kifestett. Ő szépen dolgozik, jól megtalálta az alapozó meg a púder színét is, de egyszerűen annyira nem én voltam, sokkal szebbnek látom magam smink nélkül.


Ti, akik alig vagy egyáltalán nem sminkeltek miért döntöttetek így?

Nincs rossz válasz, akármi lehet indok :)


2014. júl. 16. 18:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán tudok szépen sminkelni, és időm sincs vele pepecselni a hétköznapokon. Viszont ha buliba megyek akkor teszek fel sminket. Alapozó, púder, pirosító, vmilyen szemhéjpúder (bézses v barnás v rózsaszínes), fekete tusvonal, spirál, szájfény.
2014. júl. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a problémám, ami neked (világos színűek a szempilláim és a szemöldököm is), ezért tussal szoktam kihúzni a szemem vékonyan, meg a szemöldököm nagyon halványan, hogy azért látszódjon, hogy nekem is van. :D
2014. júl. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak egy dolgot használok, alapozót. Habár ez van akinek sok smink... nem tudom, nem fed mindent, de legalább nem foltos a fejem és nem érzem rondának magam. Másra nincs szükség.
2014. júl. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom mennyire számít alignak de korrektor valamit azt fixáló puder , ha kell bb krém , bár nyáron nem igen , mivel észrevettem 1 ha táborba vagyok minden fontosabb annál mint hogy neki álljak bbkrémezni , 2 nyaralásra már el se viszem tanulva a tavalyiakból , 3 vagy itthon vagyok akkor pedig még talán át se öltözök pizsiből :D Ha meg találkozok valakivel akkor esetleg elkelhet de ez a bőröm állapotától függ. Iskolába viszont azt a 3-at mindig használom , az ok pedig hogy miért nem cicomázom ki magam jobban pedig az hogy általános suliba járok , 13 éves vagyok és nem hiszem hogy elkell ennél több , legalábbis idén még nem ...ezek is csak a bőrhibáim miatt kellenek mert azokat viszont jobbnak látom, igényesebbnek látom elfedni.
2014. júl. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

Én azért nem festem magam, mert ha megfigyeled sminkkel teljesen más az arca az embernek, és szerintem ez nagy csalás. Meg ha látok egy kifestett csajt még ha ízléses is mindig az van bennem hogy reggel mikor felkel smink meg minden nélkül ugyan hogy nézhet ki (pl az aki rajzolja magának a szemöldökét). Barátom is azt szereti ha nem vagyok kifestve, és én is sokkal jobban érzem magam hogy tudom hogy nem kell egy vagon kencefice ahhoz hogy szép legyek (a bőröm a fog.gátló miatt szép így alapozó púder korrektor nem is kell). Egyedül szempillaspirált szoktam használni. Meg nagyon nagyon ritkán rúzst.

Na meg türelmem sincs mindent szépen elkenni meg szimmetrikusra megfesteni a szemem körül mindent. Meg el is borzaszt h mennyi vegyszert kenek az arcomra ami nem hiszem h rendesen tudna levegőzni attól a sok rétegtől.

Hát nekem asszem ennyi az indok :P

23/L

2014. júl. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Én egy ideig rendszeresen használtam szemceruzát, szemhéjfestéket és spirált. Kb tavaly óta már csak alkalmakra használtam ezeket, a hétköznapokra pedig csak a spirált. Zavart, hogy nap végére már elkenődött, igazgatni kellett, ha belenyúltam, elmaszatolódott, nyáron a melegben, amikor izzadok, pedig kimondottan kényelmetlen. Most kb 2 hónapja viszont egyedül bb krémet viszek fel (ezt is csak a fényvédése miatt), már a spirált is elhagytam, mert ez is kényelmetlen így nyáron. És megmondom őszintén, sokkal jobban érzem így magamat. Régebben alig mertem kimenni szemceruza nélkül az utcára, most pedig így érzem frissnek magam. Ja, egyedül a szemöldökömet ceruzázom, mert nagyon halvány, de tervben van, hogy kozmetikussal befestetem.


Egyébként pedig igen, kifejezetten nevetséges az, amikor valaki napközben a kiló smink mögött csodaszép, de este, mikor lemossa bűn ronda lesz. De ez már az ő (még inkább a barátjuk) baja.


24/n

2014. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a szememet emelem ki, pici ceruzával, pici spirállal, alapból hosszú a pillám. A számra kenek valamit még, de inkább csak hidratálót. Mást nem kenek az arcomra, mert kényelmetlen úgy érzem eltömíti a bőröm, és ebben a melegben izzadok, még ragacsosabb leszek tőle. Csak akkor szoktam magam nőnek kifesteni, ha alkalom van és tudom nem izzadom le nagyon.
2014. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Mindenkinek ment a zöld!
2014. júl. 16. 19:52
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzem szükségét az alapozónak, korrektornak, mert sima, bőrhiba mentes az arcom. Ügyességet igényel a komolyabb sminkelés (meg minőségibb termékeket, a tartósságot nézve főként ilyen melegben) és a szemüvegemnek köszönhetően az apróbb hibák is felnagyítódnak, kitűnnek így. Az elkészített smink-próbálkozásaim meg sokszor másképp mutatnak szemüvegben és anélkül.

Szemceruzát és szempillaspirált használok, ez utóbbit csak néha, mert így is hosszú a szempillám és zavaró, amikor a lencsét súrolja. :)


20/l

2014. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Hát én ugy vagyok vele , h az az első h sminkelek... Addig ki se tudok lépni a szobámbol amig , ezt meg nem tettem :D tudom elég beteges , de nőnek kell a smink, attol lesz igazán nő, anyukám szerint...!!! :)
2014. júl. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!