Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit tegyek ha megtaláltam a...

Mit tegyek ha megtaláltam a legjobb alapozót, de tartalmaz parabént ami rákkeltő anyag?

Figyelt kérdés
Mindennap suliba maybelline affinitonet használok, viszont ma megnéztem az összetevőit és 2 féle parabént is tartalmaz. Nagy gond ha éveken keresztül még ezt használom, vagy inkább váltsak át másra?

2014. aug. 4. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy Neked jobb.

Én is szoktam nézni az összetevőket, de ha valami bevált, azt nem cserélem le, akármi is van benne.

Nagyipari mennyiséget kéne elhasználnod ahhoz, hogy közvetlen emiatt kapj rákot.

2014. aug. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A parabének rákkeltő hatása nem bizonyított, de ha aggódsz, nyugodtan válts. Nem a Maybelline az egyetlen alapozógyártó.
2014. aug. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Rákos biztos nem leszel tőle, ezek a dolgok nincsenek benne nagy mennyiségben.
2014. aug. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azért is szerettem meg ezt az alapozót, mert jól fed és nagyon természetes hatást kelt. Viszont ha még évekig ezt használom mindennap, akkor lehet tőle bajom?

És mindenkinek ment a zöld!

2014. aug. 5. 08:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg manapság már az a legkevesebb, hogy mit kensz magadra... a levegő, a víz, az ételek is tele vannak káros anyagokkal, úgyse tudsz mindent kikerülni.

Egyébként ha találsz olyan alapozót, ami minden jelenleg károsnak kikiáltott anyagtól mentes, van belőle megfelelő szín és allergiás reakciókat sem vált ki, akkor jól jártál. Én feladtam, vagy ocsmányul nézett ki felkenve, vagy kiütött, valami mindegyikkel volt... de ha meg nem visel az ember alapozót, akkor a környezeti ártalmak érik közvetlen a bőrt, ami persze megint nem jó. :D Manapság nincs olyan, hogy jó. Csak most épp trendi mindent ártalmasnak titulálni és valaki jó pénzt csinál az állítólag jó és természetes világmegváltó termékeiből. Marketing és agymosás ez is.

2014. aug. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
hallottál már olyat, hogy valaki a túl sok kozmetikum miatt halt meg? semmi bajod nem lesz, végig mész az utcán ezerszer rákkeltőbb a rossz levegő, mint ez
2014. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem te mégsem találtad még meg a legjob alapozót...
2014. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!