Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A répalé rákkeltő anyagot...

A répalé rákkeltő anyagot tartalmaz ezért nem kéne sokat inni belőle? Igaz ez?

Figyelt kérdés
2009. jan. 24. 09:34
 1/6 anonim válasza:
42%

Szia!

Szerintem azért nem szabad belőle sokat inni, mert sok béta-karotint tartalmaz amitől besárgulhat a bőröd.

Nem hiszem, hogy rákkeltő lenne.

2009. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha akármilyen répából készült akkor lehet rákkeltő hatása bizony, ennek oka az, hogy gyökérzöldség lévén a talajban lévő vegyi anyagokat is magába "szívja" pl a nitrit az, amit a répafélék nagyon megkötnek, viszont a mi testünkben ez az anyag rákkeltőként viselkedik. Bio répát centrifugázz!


Előzőnek:

A béta-karotin egyáltalán nem káros, annyira nem tud besárgulni tőle a bőröd, hogy az látványos legyen, ellenben a sok répától könnyebben barnulsz a napon. Ennek is a béta-karotin az oka.

2009. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
A létező összes dolog rákkeltő ami körülvesz téged!!! Nem lehet úgy élni, hogy mindig azt nézed mitől halhatsz meg.
2009. jan. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Előzőnek: igaz, de a nitrit nagyon-nagyon komolyan káros. Pici babáknak főleg. (Répafőzelék, stb) Nem vagyok rákhuhogó én sem különben, de butaság lenne mondjuk Tecsós répából naponta megenni/meginni fél kilót. A nitrit hatásának érdemes utánanézni.
2009. jan. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg erős dohányosoknál a béta-karotin rásegíthet a rák kialakulására...
2009. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy igaz-e. De én mondjuk nem veszek csomagolt répát (mert annak gyakran kezelik a felületét olyan anyaggal, ami halálos lehet a nyuszikámnak).

Megsárgulni meg nem lehet tőle, mert akkor én magam lennék a sárga szín :) Minden nap eszek répát, vagy iszok répalevet. :) Mégis sápadtka vagyok :)

2009. jan. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!