Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szemüveget vagy kontaktlencsét...

Szemüveget vagy kontaktlencsét válasszak?

Figyelt kérdés
A hónap végén megyek szemészetre, mert 2 éve nem voltam, már biztos romlott a szemem és folyton leesik a szemüvegem, mióta eltalált egy labda és alhajlott. Most szeretnék kontaktlencsét, de nem tudom, hogy jó döntés lenne-e, mert ha begyullad a szemem, akkor nem tudom berakni, de akkor meg csak a régi szemüvegem van, ami már nem jó. Attól is félek, hogy mondjuk egyszer csak kiesik a lencse, mert ismerősömnek ez gyakori, vagy ha kiveszem fürdés előtt, akkor utána megint vissza kéne raknom, hogy lássak? Szóval macerás. A szemüveget meg már megszoktam, mert 9 éves korom óta van, de sok fiú rondának tart, pedig nem is vagyok az, csak szemüveggel szerencsétlen fejem van. Hosszúkás a fejem, és ehhez elvileg minden keret jól áll, de szerintem akkor is hülyén nézek ki velük. Szerintetek hogy döntsem el, hogy melyiket választom? Még arra is gondoltam, hogy mivel most vékony keretes szemüvegem van, kipróbálok egy vastag fekete kereteset, mert az talán jobban állna. Akinek van tapasztalata szemüveggel vagy kontaktlencsével, az írja meg és azt is hogy milyet ajánl. Előre is köszönöm. 16/L

2014. aug. 23. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Amelyiket szeretnéd. Nekem lencsém van évek óta, soha semmi baj nem volt vele, kiesni nem szokott ha megfelelő méretű és görbületű a lencse az ember szemére. Begyulladni nem szokott a szemem, szóval nem tudom akkor mit tennék, ilyen sose volt. De van egy régi szemüvegem, gondolom addig az is jó lenne. Fürdés előtt a lencsét nem kell kivenni. Sőt olyan is van amiben aludhatsz is akár. Nyáron én is ilyet használok, mert fesztiválokon, nyaraláson ez praktikusabb, nem kell kivenni. :)

Szerintem menj el kontaktlencse vizsgálatra, ahhoz automatikusan jár próbalencse, amit használhatsz 1 hónapig. Ha bejön akkor válaszd azt. Ha nem akkor szemüveg.

2014. aug. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a kontaktlencse mellett jó ha van szemüveged is. én a lencsét csak nappal hordom és nem is mindennap. bármikor bármi történhet, ami miatt nem tudod betenni a kontaktlencsét és akkor jó ha kéznél van a szemüveg is, amiben megfelelőek a lencsék. ne hanyagold el a szemeidet!
2014. aug. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ovis korom óta hordok szemveget szóval kb 12 éve. Először tudd meg hogy lágy vagy kemény kontaktlencséd lenne-e. A lágy kényelmesebb, nem esik ki könnyenn de kivenni nekem kicsit morbid (össze kell csippenteni a szemeden). A kemény ahogy a neve is mondja, kemény, kényelmetlen (mikor először berakták kb egy óra múlva bírtam kinyitni a szemed) a szemem folyton vörös tőle, elég könnyen lecsúszik a pupilláról és fáj tőle a szemem, de kivenni könyebb, kapsz egy kis zöld izét, összenyomod a szárát, ráteszed a lencsére, lazítasz a fogáson és már kinn is van. Úgy tudom egyik fahta lencsét se kell kivenni fürdéshez, max úszáshoz. Én max 3 hétig bírtam a lencsét aztán elhatároztam hogy soha többé

A szemüvegről annyit hogy a legutóbbival kipróbáltam a műanyag keretet fém helyett de nekem annyi vele a bajom hogyha vizes a hajam nagyon gyorsan lecsúszik, volt hogy hajszárítás közben leesett mikor lefelé néztem.

2014. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha csak egy fér bele a keretbe, az mindenképp egy szemüveg legyen. A kontaktlencsét nem bírja mindenki szeme 24/7, hiába van a legjobb, legmodernebb, legszuperebb lencsém, nap végén sokszor már örülök, hogy kivehetem végre. Vagy mondjuk gépezésnél kifejezetten kényelmetlen, vagy állandóan csepegtetnem kell, vagy inkább szemüvegre váltok. És a legtöbb szemész sem ért egyet az állandó lencsézéssel, kell pihenni a szemnek.

Ha már van egy jó szemüveged és nem romlik állandóan a szemed, akkor mellette bármikor válthatsz lencsére, ha van rá pénzed. De elsőre úgyis próbalencsét kapsz, az ingyen van, csak a vizsgálat és a tisztítófolyadék kerülne pénzbe.

Keretből pedig biztos van, ami jól áll. Én általában anyukámmal megyek, mert jobb, ha valaki külső szemlélő is van - olyat vigyél, aki kegyetlenül a szemedbe mondja, ha rosszul áll, akkor is ha neked nagyon tetszik. Meg az optikában az eladót is nyugodtan kérdezgetheted, ért hozzá, elég sok keretet eladott már és azt is tudja, melyik típusnak mi a buktatója. Pl a vastag kereteset nagyon sokan nem bírják megszokni és folyamatosan a látóterükben marad. De vannak még jó tippjeik néha. :)

Olyan meg nincs, hogy kiesik az ember szeméből a lencse. Az ismerősöd jó lenne, ha elmenne megvizsgáltatni, mert tuti nem jó típust használ akkor. :D

Szerintem mindenképp kérj próbalencsét, nem jár életreszóló kötelezettséggel, csak kipróbálod, aztán vagy bejön, vagy nem. Én szeretem a lencsét is, a szemüveggel sincs bajom, de mindkettőnek van hátránya is. :)

2014. aug. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kontaktlencsével egy jó hónapig szenvedhetsz, mire megszokod... szemüvegből rengeteg jól néz ki, nem véletlenül hordanak manapság dioptria nélküli szemüveget is, csak menőzésből:) én is szemüveges vagyok és nekem vastag keretes van, de a szolidabb fajta. Nekem bejön:)
2014. aug. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!