Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fülpiercing utókezelés?

Fülpiercing utókezelés?

Figyelt kérdés

Na szóval, kb. 4 hónapja csináltattam egy fülpiercinget. Be volt gyulladva, de sokáig kamillateáztam és úgy néz ki, már nincs begyulladva, nem piros, már nem feszül az ékszerre a fülem csak egy kicsit érzékeny

Az a helyzet, hogy még mindig meg van dagadva a porc, de már lényegesen kisebb, mint a gyulladás ideje alatt.


Kenegessem valamivel (Tetran kenőcs) vagy hagyjam békén és majd magától "visszalapúl"?



2014. aug. 28. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:

FÜL PIERCING (FÜLBELÖVÉS) KEZELÉSE:

Gyógyulási idő kb. 2-3 hét (fülporcnál akár 2 hónap is lehet!). Ez idő alatt mellőzni kell a szoláriumot, szaunát, napozást és a Balatonban, uszodában való fürdést, a fertőzésveszély miatt! Inkább a tusolás ajánlott! Ne nyúlj hozzá piszkos kézzel! Naponta 3-4 x 70 %-os alkohollal egy fültisztító segítségével tisztogasd meg a lyuk környékét és az ékszert, ügyelj, hogy ne száradjon rá a váladék, majd kend be Neogranormon krémmel (gyógyszertárban recept nélkül kapható mindkettő) elől hátul és óvatosan forgasd meg az ékszert. Vigyázz az öltözködésnél nehogy kirántsd! Csak a teljes gyógyulás után cseréld ki másik fülbevalóra! Ha a kezelést nem tartod be, fájdalom és bőrpír, esetleg gyulladás léphet fel, ami nagyon meglassíthatja a gyógyulási folyamatot, ezért FONTOS a kezelés alkalmazása!


Tetkós/piercinges ooldalról szedtem, az alkoholnál nincs jobb fertőtlenítő :):)

2014. aug. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lövetted vagy szúrattad?
2014. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: az alkoholt próbáltam, de bevörösödött a fülem

Második válaszolónak: természetesen szúrattam


Egyébként egy rook piercingről van szó

2014. aug. 28. 21:38
 4/5 anonim válasza:
Nekem industrial piercingem van. A porcos részek mindig belesznek gyulladva ha gyulladás van a szervezetedben. Nekem viszont ha elfekszem akkoris. A Tetran nekem semmit nem ért. Mai napig bevan gyulladva (mivel van egy gyulladt fogam is:S) már 1éve bent van.
2014. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. szept. 3. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!