Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit tegyek? 14/lany anyummal...

Mit tegyek? 14/lany anyummal lakom. Sminkelessel kapcsolatos. ( tobbi lent)

Figyelt kérdés

anyummal elek es a hugommal, nevelo faterommal...

elsonek megkerdeztem anyatol hogy szempillaspiralt hasznalhatok-e, es megengette.... aztan titokban anyumtol 'lopkodtam' alapozot, es kis mennyisegben hasznaltam is.... majd kesobb eszre vette hogy hasznalok, de nem szolt semmit.... 1 hetre ra, a szemceruzat is megengedte.. es akkor mar szempillaspiralt, szemceruuzat es alapotpozot is hasznaltam.... nevelofaterom pedig ugat velem hogy nem hasznalhatok alapozot es szemceuzat... anya nem szol semmit..... anyatol karacsonyra kertem bb kremet, szem ceruzat stb... es azt mondta megkapom, nevelofaterom pedig azt mondta hogy nem engedi hogy megkapjam, mert meg fiatal vagyok ( hiaba hangoztatom hogy az egesz lany oszt.tarsam festi magat, de nagyon durvan)... meg mindig hasznalok alpozot titokban.... latjak, es a n.faterom szekal is miatta de anya nem szol semmit.... de en mar nem tudnek ugy menni suliba hogy nincs az arcomon alapozo....



2014. dec. 20. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Menj be az iskolába korábban, és ott fesd ki magad.

Vagy ha mindenképpen kifestve akarsz már odamenni, akkor egy útba eső nagyobb áruházban, boltban, plázában stb. rakd föl a sminket. Én például Tescoban a drogéria osztályon, ahol van nagy tükör, simán tudok sminket javítani.

2014. dec. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Hihi, én is így kezdtem az arcommal, hogy anyumtól "lopkodtam" alapozót...

Na, de a kérdésre valaszolva. Szerintem se használj alapozót, az csak tönkre teszi a bőröd. Ha vannak bőrhibád, akkor a bb krém + korrektor is elég. A szempillaspirál oké, de a szemed ne húzd ki minden nap, mivel az valahogy öregít mindenkit. A bb krém és spirál pedig szerintem nem sok, természetes hatása van (ha nem használsz sokat) és talán abba a mostohafaterod sem fog belekötni.

De amúgy azért ne sminkeld magad, mivel mindenki azt teszi. Ha szép a bőröd akkor örülj neki, legyél rá büszke, és ne akard eltakarni fölösleges sminkkel!

2014. dec. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
BB kremet kertem karacsonyra... hatha megkapom... koszonom a valaszokat....
2014. dec. 21. 00:17
 4/11 A kérdező kommentje:

a BB krem es a CC krem ugyan az?

mi a kulombseg?

2014. dec. 21. 00:21
 5/11 anonim ***** válasza:
A CC krém jobban fed a BB krémnél, de jobb a bőrnek mint az alapozó, más az összetételük, de pontosan nem tudom
2014. dec. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Remélem a alapozót minden este rendesen le is mosod :)

Mondjuk én is tizenévesen sok alapozót használtam, mert tele volt a fejem ragyával, de amikor elmúltak, akkor már nem is használtam annyit, ma meg CC-t használok, de azt se mindennap.

Szemceruzára is oda kell figyelni, hogy hogy használja az ember, mert sok kis tinilányt látok apró szemmel, amit még körbe is húz feketével, így még kisebbnek látszik a szeme, szóval vannak ilyen smink bakik. Én tust használok, de csak a felül húzok vonalat.

2014. dec. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
micsoda....problémák.... ha... normális... alapozót használnál... talán... nem... venné... észre... nevelő faterod...
2014. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%

Ne haragudj, de ez szánalmas...vagyis az, ahogy nevelőapádról írsz...Ha én a helyében lennék, és egy ilyen kis sz*ros így viselkedne, olyan szép kék panda sminket adnék a szeme köré, hogy elvenné a kedvét egy életre a szemfestéstől...


Ne értsd félre, szerintem egyáltalán nem baj, ha sminkelsz (bár az alapozó ilyen fiatalon túlzás), de ha te így érzed jól magad csináld...csak ne hidd, hogy nevelőapád rosszat akar...tapasztalatból tudom, hogy a korai sminkelés mennyire szétcs*szi a bőrt, én 12 éves koromtól sminkeltem, most itt vagyok 20 évesen és minimum 10 évvel idősebbnek néznek, de a nálam idősebbek nagy részének se annyira aszott a bőre, mint az enyém...Ennek ellenére nem akarlak lebeszélni a sminkelésről, nagyon jól tudom, milyen az, amikor egy férfi (akinek gőze sincs az ilyenekről) megpróbál beleszólni...Ha anyud támogatja a sminkelést, akkor ne foglalkozz vele, hogy mit mond az "apád"...És az, hogy meg akar tiltani dolgokat még nem jogosít fel, hogy bunkó legyél...

Ahogy elolvastam, az jutott eszembe, amikor unokatesóm hisztizett az alapozóért...elárulom erre mi a megoldás: normálisan eldolgozott, jó minőségű alapozó, fel se fog tűnni neki (főleg, hogy férfiból van...xD), bácsikám csak azért látta, mert foltosan, sárgán, és az indokoltnál minimum két réteggel több volt belőle az arcán...

A BB krém viszont nem káros (annyira), szóval azzal nem értem mi baja van...A szemfestést meg ha nem feltűnően csinálod, szintén nem értem mit zavarja őt...azért érdemes ilyenkor már szárnyat bontogatni sminkelés terén, ha van rá igény (sokkal jobb, mint később bénázni), és ezt nevelőfaterod is megérthetné...


Amúgy én azt is teljesen megértem, hogy kiakadtál, de ha vitára kerülne sor a témában, sokkal komolyabban fognak venni, ha értelmesen, nyugodtan érvelsz, és nem a s*gged vered a földhöz, hogy már pedig te azért is sminkelni fogsz, mert mindenki azt csinálja, ezért te is fogod, és amúgy se szóljon bele...

2014. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a nevelőapád érted veszekszik és nem miattad! Remélem érted mit akarok ezzel mondani. Anyukád persze hogy megengedi, főleg hogy ha ő is smikel, meg ugye nőből van, mi máshogy gondolkozunk mint a pasik.


Véleményem szerint 14 évesen nem kellene sminkelnie senkinek, olyan szép a fiatal ude bőr a maga természetességében. Meg ugye hamar tönkrevágod a bőrödet vele, gondolj arra hogy 15 év múlva nem 30nak fogsz kinézni hanem 40 vagy még többnek majd.. persze tudom ez most nem érdekel, meg papolásnak tűnhet de ez tényleg így van.

Amúgy ha problémás is a bőröd akkor is max BB krémet ajánlanék.


Egyik válaszban írták, hogy inkább ilyen korban tanulj bele a sminkelésbe mint hogy később bénázz majd. Ezzel egyet kell hogy értsek. Az én anyaukám soha nem sminkelt így nem láttam soha hogy hogyan is kell ezt, de még csak elcsenni sem volt mit tőle. És most 23 vagyok és csak bénázok összevissza. Szóval egy pici minimális sminkelés szerintem nem baj a te korodban, de ha egy pasi, adott esetben a nevelőapád észreveszi akkor hidd el az nem minimális sminkelés vagy nem jó sminkelés. Egy pasi egy jó sminkelést nem tud észrevenni. :)

De nem baj, majd beletanulsz hogy is kell ezt. Vagy ha anyukáddal annyira jóban vagy kérd meg hogy mutassa meg ő hogy is szokta, lehet hogy közben rájössz hogy te mit rontasz el és miért veszi észre rajta a fater vagy mások.


De csak azért nem sminkelj mert mindeki más azt csinálja. Ne akarj elveszni a tömegben, akkor inkább már legyél egyedi azzal hogy te felvállaod magad smink nélkül. :)


Ja és bármit is teszel az arcodra, este kötelező leszedni!!!! :)


23N

2014. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! azert beszelek igy a n.fateromrol mert utal engem es ahugomat.... suli kezdesnel koltoztunk anyahoz es n.fateromhooz.... o mindenben a hibat keresi.... minket hibaztat ha osszeveszik anyaval... feltekenysegi jeleneteket rendez.... 4 evig nem lattuk anyat es o meg csodalkozik ha mindig anyaval vagyunk.... es mar anya sem szereti... mar tobbszor is ugy volt hogy elkoltozik a n.faterom (gabor).... de soha nem megy el csak fenyegetozik hogy akkor az osszes cuccot elviszi.... es mar anya is azt akarja hogy elkoltozzonn....szoval. szerintem ertheto hogy miert utaljuk....
2014. dec. 23. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!