Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A teszvesz/vatera fenntartói...

A teszvesz/vatera fenntartói és vásárlói tisztában vannak vele, hogy mennyi hamisítványt hirdetnek ott?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból rákerestem ma MAC kozmetikumokra és teljesen megdöbbentem, hogy soha nem létező, nyilvánvalóan hamis kozmetikumokat hirdetnek ott eladók. És rengeteget eladott már és mondjuk 100ból egy ember kérdőjelezi meg a megérkezett termék valódiságát. Ez több parfümnél, kencénél, smink cuccnál így van.


Pl.: a mac nem adja tükörrel és szivacsos végű applikátorral a szemhéjfestékeit. Az ecsetek nem tiszta feketék, a szár és a fej között ezüst színű az a rész és számozottak, a kencéknek neve van és nem száma stb. És akkor pl. kamu mac ecsetkészletet árul 15ezerért.


Ki a fene tudja mi van ezekben a hamisítványokban? És miért lehet őket árulni? Miért nem csinálnak semmit? És nem csak a kozmetikumokkal van így, hanem a millió hamis pl. Gucci táska.


Ez az kenjünk ólmot a szemhéjunkra, meg támogassuk a gyerekmunkát a táskákkal? A magyarok mikor jutnak el odáig, hogy erre is figyelnek? Az ebay sem tökéletes, de legalább igyekeznek, itt meg rá sem bagóznak.


2010. febr. 3. 18:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Az ebay-n is ez megy, ott is vannak, akik elhiszik hogy egy Lancome szempillaspiràl 10 euroért ( a boltban 29, épp ma vettem) valodi...Vagy licitàlnak, mint az orultek egy 100 millis Chanelre, amit 2!!! euroért kinàl az elado...


Kulonbozo magyar forumokon olvasgatom pl azt is, hogy sokak szerint amit az Azsia Centerben vagy a piacon arult parfumok , sminkszerek tuti eredetiek, csak ugye " leesett a kamionrol", vagy " bezàrt a gyàr és meg akarnak szabadulni a készlettol"

Ami nagyon rossz, hogy borzaszto sokan bedolnek ennek!!!Még a legelvetemultebb fashion victim is sokszor kerulhet olyan helyzetbe, hogy nem tudja egy hirdetett dolgorol eldonteni, valodi-e...

Lehet, hogy sokaknak nem fog tetszeni amit irok, de parfumot, sminket, mégha 10 szer tobbet is ki kell adni érte, valoban uzletben vegye meg...Akkor biztos, hogy minoséget kap a pénzéért..

2010. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, viszont ott legalább vannak ilyen kalauzok, hogy hogyan ismert fel a hamisat, meg sokat törölnek a hamisból.


A "kedvencem" itt az egyik parfümöt eladó, aki odaírja, hogy az eredetiségért nem vállal garanciát.


Egyébként nálunk még tudják is sokan, hogy nem eredeti, de nem érdeklni, mert inkább a kitudja milyen, drágának tűnő hamis, mint az ugyanannyiba kerülő, de egyszerűbb rendes márka. Az ilyenek meg még minket néznek hülyének, mert de "nagyon" ráérünk.

2010. febr. 3. 18:34
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

Miért vegyek 10x többért eredetit, h ugyanazt az illatot megkaphatom 4-5 ezerért. Én már nem vásárolok boltban. Pénz beszél..

Ugyanolyan jó minőségű tud lenni, és nem akadok fenn olyanon, hogy pl. a kupakja vagy valami más nem olyan árnyalatú mint lennie kell. Valóban, a sznobok vásároljanak boltban, ők megtehetik, de a gyerekes anyukáknak a hamis is tökéletes és jár nekünk is egy kis luxus.

Ha európai vagy amerikai fizetésem lenne, na akkor esetleg vennék eredetit, de akkor sem biztos. Inkább okosabban használnám fel a fizzumat, mert azért 30.000-et akkor sem adnék ki egy löttyért.

2010. febr. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%

"Jár egy kis luxus"... No comment. Amit megveszel, az nagy valószínűséggel hamisítvány, szóval nem luxus... És az a sznob, akinek nem a minőség, hanem a név számít... Továbbá ha nem a fekete gazdaságot támogatnád, talán neked is európai vagy amerikai fizetésed lenne.


Egyébként én nem szeretem (ki nem állhatom és soha nem is vennék) az ilyen "kamionról leesett" cuccokat, max ha ruháról, vagy táskáról van szó. De azt is csak úgy, ha előtte szemügyre vehettem, nem tűnik rossznak, és fillérekért adják. Úgy megéri. És az a vicc, hogy az dobálózik azzal, hogy nekem tökéletes a hamis/olcsó/gagyi aki nem próbálta az eredetit/drágábbat/jó minőségűt.

2010. febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Az elso vagyok, beszéljunk pl a parfumokrol, mert azok szeretnek sokszor " leesni a kamionrol" :D , meg megjelenni mindenféle netes aukcios portàlon.

Tegyuk fel, hogy egy 30 millis Dior parfumériàban 10 ezer...Neten làtod, hogy ugyanaz a Dior 100 millisben 4 ezer!!! Azt kérdem, van aki elhiszi hogy ez igazi????????? Es sajna igen, van!!!belenéztem a vatera parfumos részlegébe , hàt az agyam eldobom, valaki Chanel Chance tollparfumot ( olyan tollparfumot a Chanel nem is gyàrt)àrul 2 ezerért, és valaki ir neki nincs e màsik Chanel illat. Holott a foton is làtszik h ez minden de nem Chanel, a felirat,a design, semmi nem egyezik!!!

Neten akkor érdemes gondolkodni parfum vàsàrlàson, ha pl egy boltban 10 ezres kolni kb 8-9 ezer,és ugyanaz a kiszerelés..Egyébként is, nem tudom, ha én parfumcsempész lennék, az igazi parfumoket àrulnàm vajon négyszer olcsobban mint boltban? nem, dehogyis...

Egyébként onnan konnyen meg lehet kulonboztetni a hamisat a valoditol, hogy a hamis parfumben az a kis muanyag izé, " cso", amibol jon a parfum ha fujod, " tulér" egy kicsit, felkunkorodik, egy igaziban nem...

nemrég làttam egy riportot a hamis parfumokrol, az tény h sokan szinte a megszolalàsig hasonlito hamisitvànyokat tudnak csinàlni, de az az illat kb fél oràig fog érzodni..Ami még durvàbb, az alkohol mellé - tartositani az illatot, ha jol tudom- VIZELETET tesznek!!!!!!!Na ha valakinek megéri vateràrol rendelni 4 ezerért egy 100 millis hamis Chanelt, Diort stb, és aztàn pisit fuj magàra parfum helyett, tegye...

Akinek nincs pénze dràga parfumre ( sokunk van ezzel igy ) szerintem ne égesse magàt ocska hamisitvànyokkal, csak a màrkanév miatt, hanem vegyen egy Dm es, avonos kolnit...Az tuti eredeti, és nem pisit meg mindneféle szinezoanyagot tartalmaz...

2010. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

"Miért vegyek 10x többért eredetit, h ugyanazt az illatot megkaphatom 4-5 ezerért."


Azért, mert az a hamisítvány nem az. Érted, nem abból van, ki tudja mit tettek bele? Szerinted a hamisítványok átmennek egyáltalán bármilyen ellenőrzésen? Ha nincs pénzed harminc ezres parfümre, akkor miért nem veszel a dmben valami olyat, ami normális, de a te pénztárcádhoz szabták és nem egy ki tudja milyen üzemben, ki tudja miből, ki tudja hogy készül és ráadásul támogatod a fekete gazdaságot.


Egyébként, ha egymás mellé tennéd az alternatív, meg a hamis illatot és az eredeti drágát, akkor csodálkoznál egyet. Én megnéztem egy "ugyanaz csak az üveg más, nálunk azért nem kell fizetni" parfümöt, ami az én eredetimmel azonos a gyártó szerint és hát egyáltalán nem az.


A ruhákkal sem értek egyet, meg a táskákkal, de az más tészta, ezeket a bőrötökre, hajatokra kenitek/fújjátok, akár még a szemhéjatokra is, azt sem tudjátok miből van és ezzel a csökött gondolkodással, hogy jár egy kis luxus vesztek egy doboz szemetet, ahelyett, hogy azért a pénzért vennétek egy rendes, nem nagy márkás, de legalább megbízható terméket. Ez az, amit soha nem fogok megérteni.

2010. febr. 4. 12:35
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha már gyerekes anyuka vagy. Mit szólnál, ha féláron vehetnél a gyereknek hamis márkás cumis üveget, ami szerinted úgy néz ki, mint az eredeti, bár ha folyadékot töltesz bele, akkor a gagyi műanyagból egy két finomság kioldódik Sárika teájába. Tetszene? Megvennéd, hogy "jár egy kis luxus" felkiáltással a gyereked koppincs drága cumis üvegből szipolyozza pvc-t, ahelyett, hogy kapna egy egyszerű de jó minőségűt? Szerinted a parfüm mivel másabb?
2010. febr. 4. 12:39
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

Hát képzeljétek van eredeti parfümöm is úgyhogy próbáltam. Kuporgattam anno hogy megvehessem, de örülök hogy már nem kell, mert ezt jobban ki lehet gazdálodni mint egy 20.000-es parfümöt. Ne mondja már nekem senki hogy a 4-5 ezerhez ha kicsit hozzáteszek eredetit kapok, tudtok ti számolni? Dm-es, Avonos vackot nem veszek, mert nekem pl. az Armani Code tetszik, akkor az az illat kell és nem más. A vizeletes dolog meg pletyka és belemagyarázás, senki sem bizonyította.

A gyerek cucc egészen más, cumisüvegből nincs hamisítvány egyébként. Az én bőrömön jól tart az illat, de még ha nem is, ár/érték arányban kiváló, inkább ebből veszek 2-3-at évente. Egyébként meg ami van azt már 1 éve sem tudom elhasználni. Támogatom a fekete gazdaságot? Na és, ha az az olcsó, én is pénzből élek, akkor én nem hordhatok Code-ot mert nincs rá 20.000-em? Más még durvábban vét a törvény ellen, de mindig a kis embert kell leszólni ugyebár. Nem érdekel, aki teheti vegyen boltban, de ne szólja le azt akinek csak erre futja.

Nekem mindegy ki gyártja, nem a márkát akarom megfizetni hanem az illatot, kit érdekel a sorszám, kupak..nem azt fújom magamra. És mivel ahogy írtam, régóta használom bátran állíthatom hogy nem lett tőle semmilyen bajom. Egyébként az Fm illatokat sem kell leszólni, mert igen is ugyanolyan illatok és nagyon tartósak is. Volt régen Be delicious-om belőle, de már más az ízlésem így azt tovább adtam.

2010. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát, te így sem Code parfümöt hordasz, hanem valami gagyit. Kb. közlöd a világgal, hogy emberek nincs pénzem, de sznob vagyok és úgy teszek, mintha lenne!
2010. febr. 4. 14:28
 10/16 anonim ***** válasza:
38%
Nem attól vagyok sznob, hogy Code-ot akarok hordani. Ti attól vagytok azok hogy fikázzátok az alternatív illatokat amik ugyanolyan jók, nektek csak a Chanel gyárból származók a parfümök.. Még jó hogy csak kevesen gondolják így. A Douglas boltok konganak az ürességtől nem véletlenül.
2010. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!