Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » "Én szépnek érzem magam smink...

"Én szépnek érzem magam smink nélkül is. " Nagy szónak számít ez már a mai világban?

Figyelt kérdés

Nézzem a lányokat nap mint nap az iskolában, a buszon, az utcán, a plázákban. A legtöbb velem egy idős, de nekik már dukál a kihúzott szemöldök, szemceruza, több réteg alapozó, esetleg merészebbeknél vörös rúzs. És őszintén szólva nem értem őket. Hogy festhetik ki magukat ennyire? Nem veszik észre mennyire rondák így, mennyire koravénnek? A szülőket nem érdeklik, hogy a 13 éves lányukon úgy fest a több réteg festék mint egy rossz r*bancon?

Persze, nem azt mondom, mielőtt valaki felkapná a vizet, hogy soha-semmilyen-smink! Nem, ha valaki tudja(!) hogy kell használni a sminket, és ki tudja vele hangsúlyozni az arcának a legszebb részeit (mondjuk a szemét) akkor oké, miért ne? De könyörgök, olyan borzalmas, hogy a lányok annyira nem látják magukat szépnek, hogy el kell rejteniük az arcukat. Volt egy eset, mikor egy versenyen, a 13 éves csaj fél órát késve érkezett meg és a barátnőjének pihegte el, hogy nem volt még kisminkelve időre, és az kizárt hogy ő mázolatlan pofával menjen emberek közzé.

Hahó, természetes szépség hol bujkálsz?! A lányok miért nem képesek elfogadni az arcukat olyannak, amilyen? Miért akarnak más milyet faragni, amilyen úgysem lehet soha?

Most megmondom őszintén: én nagyon nagyon nagyon ritkán festem ki magam, és akkor is csak korrektor, szempillaspirál. De hétköznapokon még az sem. És igenis szépnek érzem magam. Elfogadtam magam, és rájöttem, hogy szép vagyok, akkor is, ha vannak hibáim. Nem kell elrejtőznöm semmi mögé.

Ha eddig végig olvastad, akkor lehet az gondolod: na, megint egy kis csaj, akin mindenki átnézz, népszerűtlen, ódivatú cuccokban jár és csak azért tiltakozik a sminkelt arcú lányok ellen mert azok sokkal szebbek mint ő.

Nem igaz. Érdekel a divat, nagyon is. :)) Szeretek csinos lenni, tudom mi áll jól, és az sem igaz hogy láthatatlan vagyok, mert a fiúk megszoktak nézni az utcán, és azért kaptam már jó néhány mosolyt meg füttyöt is.

Tehát kérdezem én: Ha kijelentem, hogy én smink nélkül is bátran kimegyek az utcára, emberek közzé, akkor miért néznek rám csodálkozva?? 15/L



2015. jan. 5. 18:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%
Én is szépnek érzem magam soha nem sminkeltem magam. 37/f
2015. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokan csak azért sminkelnek, hogy ne maradjanak le a többiektől.

Nekem nem engedik a szüleim, de rájöttem, ha engednék sem csinálnám, mert egyszerűen nem érzem szükségét.

2015. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kor lemaradt: 15.
2015. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem, hogy bárki is csodálkozva nézne rád azért, mert nem sminkelsz. én is szebbnek érzem magam sminkkel nyilván, és hétköznap általában ki is vagyok festve (nem durván, de azért a szemöldökömet megcsinálom + alapozó és spirál), DE nem halok bele ha valamikor smink nélkül kell mutatkoznom. szerintem nem az a baj, hogy sminkkel szebbnek látják magukat a nők, mert ez így is van, nem túlzásba vitt sminktől jobban néznek ki. inkább az a gáz, ha mondjuk a strandon vagy sportoláskor se mernek smink nélkül mutatkozni és a sarki boltba is piros rúzst kennek magukra..
2015. jan. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze egy 15 évesnek könnyű smink nélkül kinézni jól, ha hozzá még nemis pattanásos, és eleget alszik, és hidratálja a bőrét.

De 20-on évesen már nagyon más a dolog. Egyrészt egyre gyakoribb a bőrhiba, kilavatlan, karikás szem, a sápadtság... másrészt egyre gyakrabban megy az ember "komoly" helyekre, pl. munkahely, üzleti vacsora, randi, szórakozóhelyek, ünnepségek...

Egy 13 éves még nem sminkeljen nap mint nap és az alapozónak abszolút semmi értelme nincs, ha szép a bőre. Ha nem elég szép, nyilván úgy szeretne kinézni, mint a többiek, sztem ez érthető. A szemceruza meg kiemeli a szemeket, ami sztem már ilyen korban is elfogadható. Nem egy nagy dolog. Nem lesz tőle szebb valaki, csak kiemeli az előnyös tulajdonságait. Meg egy kis színt visza megjelenésbe, mint pl a festett körmök.

Sztem nem olyan szörnyű ha vki sminkel tizenévesen, persze 13 évesen a full smink sztem is gáz.

Ilyenkor max alkalmakra kéne sminkelni.

De azért nem árt, ha tini korban megtanulja az ember, mert aztán nagy lesz a meglepetés az első céges bulin, ahol hajlamosak az ilyen visszafogottabb lányok teljes bohóc maskarában megjelenni. Nem azért mert nincs ízlésük csak mert akkor sminkelnek életükben először.

2015. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk a "soha, semmilyen smink" vonalat képviselem magamra nézve. Más meg igazából azt csinál a fejével, amit akar. Én se szólok bele az ő dolgába, ő se szóljon bele az enyémbe. Nekem se tetszenek a 13 éves kivakolt kislányok, de megpróbálok a dolgok mögé látni és úgy gondolom, hogy ezek a lányok is csak azért festik magukat, mert az ő köreikben ez lett az elvárás. Az egyik "menő" lány festi magát, a többiek meg követik, emellett pedig a média is ezt sugározza feléjük, hogy ez a természetes és nem a természetes arc.

25/N

2015. jan. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
74%
Azért majd egy-két barátnődet nézd már meg smink nélkül...xdd a világból is kiszaladnál.én pl amikor kolégiumba kerültem,megismerkedtem a szobatársaimmal,mind a 4-en egész csinos,szép lányok...ezt hittem,másnap reggel megláttam őket kócosan,smink nélkül...hát majdnem világgá szaladtam.xd én pl csak ritkán sminkelek,ha a szemceruza+spirál már annak nevezhető,de olyan még nem történt h ne lehetett volna rámismerni.én pl.egy jó arckrémben,tonicban ami megfelel a bőrtípusodnak jobban hiszek,mint az alapozóban.sajnos elég vèkony vagyok( 168 cm/48kg) így nincs nagy mellem,de mindig is az arcommal hódítottam,és elhiheted nagyobb sikerem volt,mint a csöcsös-nagyfenekű lányoknak.:-P minden fiúnak tettszem,hiába vagyok elől deszka,hátul léc.szóval fontosabb a szép arc,de nem elég hozzá a jó gének,ápolni is kell tudni a szépséget de persze nem egy kiló vakolattall...na mind1,bocs ha hosszú lett ez csak az én véleményem,de képzeld el a pasit,aki előző este egy jó nővel fekszik le,reggel meg felkel egy bányarémmel...szóval őket se csapjuk be.na ennyi.18 éves vagyok,nem sminkelek,le lehet érte lőni..."a mai világban"
2015. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szimplán érettebb vagy a korodnál.
2015. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Idővel mint minden, úgy az ápoltság is alap és elvárás lesz(na nem a 13-15-17 éveseknél). (Valaki írta is, hogy ahogy nagyobb leszel korban egyre fontosabb események történnek) ..,sőt bizonyos beosztásoknál egyenesen elvárt és ahogy ballagsz fentebb ez fokozódik Nőknél és Férfiaknál egyaránt.)


A mindennapokhoz az alapozók, korrektor, for men arckrémek, hidratálók, lemosók, szájfény, ajakbalzsam, wax és hajlakk.. ha úgy jön a manikür és fodrász épp úgy, mint a szemöldök igazítás vagy a szemcerka! ;DD (meg 6 millió más, amiknek a nevét sem tudom :DD)


De alapjáraton 1-2 hosztesz után se okozzon problémát hazamenni a barátnődhöz az ágyba.


Ilyen világban élünk: a pénz nem alszik és ez mindenre kihat. A legnagyobb üzletek sem az irodákban köttetnek meg.


Az ápoltság azért nem a sminkkel kezdődik! ;D 30/F

2015. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
20éves vagyok és kb. 9.-től ,,sminkelek" már ha nevezhetem ennek a dolgot mert csak spriállozok meg egy leheletnyi púder illetve ha nagyon karikás a szemem akkor korrektor na meg néha-néha rúzs , meg szemceruza hébe-hóba. Nem hibátlan a bőröm de rendszeresen járok kozmetikushoz ami sokat segít. De én igy is szépnek érzem magam ennyivel .... De tény , hogy a fiatalok angy része egy kiló vakolatot ken a fejére ami rettenetes
2015. jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!