Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Apacs ezüst ékszer valóban ezüst?

Apacs ezüst ékszer valóban ezüst?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az apacs ezüst ékszer boltban árult ékszerek valóban ezüstök?

3 évvel ezelőtt vásároltam ott barátnőmnek egy medált, egy vékony lánccal, természetesen ezüstként beállítva, mondjuk akkor ez a párosítás 7e ft volt. Egy év után a medál és a lánc is elkezdett barnulni, majd miután már egy két helyen megtört a vékony lánc, barátnőm nem hordta, és mára szinte sötétbarna az egész.

Most vettem neki a régi helyett egy újabb szép ezüst medált , ezüst lánccal, de a medál hátoldalán, 725-ös jelzés van. Az is ezüst? vagy elütötték, mert én 925-ről tudok, és azért 10e-ért ne valami kamu ékszert adjanak.

Köszönöm a válaszokat!



2015. febr. 10. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A hátoldalán lévő jelzés a mérvadó.

A 725 jelentése, hogy 72.5% ezüstről van szó. Ezt inkább ezüst ötvözetnek mondanám, vagy "ezüstözött"-nek (lévén az ipari standard szerint minimum 90%től lehet valamire azt mondani, hogy "ezüst".


Amennyiben a boltban 925-öt mondtak, jogosan visszaviheted sztem. Persze elképzelhető h elütötték amire kevés esélyt látok, ékszerész megnézhetné, csak az azért pénz.

Egyébként nem tartom kizártnak, hogy a medálokat szándékosan alacsonyabb ötvözetből csinálják, mint a láncot, de attól ez még félretájékoztatás. Ha viszont nem mondtak róla semmit, az elképzelhető hogy a saját hibádnak minősül. Egyébként az ár sztem nem függ össze az anyaggal lévén te a művészt is megfizeted aki azt a medált csinálta.

2015. febr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

725-ös ezüst nincs! Valószínűleg a 925 beütésénél, vagy a fémöntéskor "ment el" a szám. Ez a számjelzés amúgy sem referencia.

Min. 925 ezrelék finomságú az ékszerek ezüstje.

Ezt magyar fémjel (hatósági jelzés)igazolja az ékszerben.

Pl. itt láthatóak, nagyítóval ellenőrizhető az ékszerben:

[link]


Az ezüstnek tulajdonsága, hogy a levegő kéntartalmától lassan szulfidálódik, barnul (ezüst-szulfid keletkezik) a felületén. Kénes termálvízben gyakorlatilag percek alatt.

Tehát előbbi miatt - viselésen kívül - légmentesen zárható műanyag zacskóban ajánlatos tartani! És termálba nem menni vele...

2015. febr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Némi elméleti korrekció...

Természetesen olyan ezüst van, amilyent csinálnak, de egy esetleges 725-ös ékszerként, nemesfémként nem lenne forgalmazható, nem felel meg jogszabályi és szabványkövetelményeknek, ezért ilyent nem készítenek sehol.

2015. febr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van pár ékszerem apacsból, most megnéztem néhányat. A Legtöbben 925 van, de van olyan is, amiben 725
2015. febr. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ma már midnen valamire való ezüst 925-ös és nem barnul, hanem feketedik, ha oxidálódik. Az pedig könynen lejön róla megfelelő tisztítással. lehet, hogy cxsak ezüsttel futtatott volt, amit vettél, bár elvileg ezüstöt árulnak. Ami meg vörösödik, abban sok a réz ötvözőanyag.
2015. febr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van onnan pár ékszerem, 2 éve hordok egy ezüst láncot szószerint non-stop és semmi színeződés.De a nemesacél cuccaikat is ajánlom. 1800Ft volt egy lánc, keményebb tehát nehezebben karcolódik és tovább marad fényes, nem oxidálódik és persze olcsóbb, kinézetre pedig olyan mint az ezüst (csak ilyen hülye tekergős csatja volt ami mindig kioldódott de 3 perc alatt orvosolható)
2015. febr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!