Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A fiúkat miért sminkelik a...

A fiúkat miért sminkelik a ballagási tablókészítésre?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 13. 17:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
8. vagyok, nyilván nem szempillaspirálra meg rúzsra gondoltam... de egy sima, mezei középsulis tablóra nehogy már kelljen alapozó meg egész arcnyi púder... ott pont az lenne a lényeg, hogy kb. úgy nézzenek ki, mint szoktak, ami meg gáz, azt eltüntesse a fotós (mert értenie illene hozzá)...
2015. ápr. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

sokkal szebb lesz a retus, ha a valóságban már elfedték kicsit a problémákat. így is lesz mit retusálnia a fotósnak.

ennyi erővel divatfotózáson se kellene smink, hisz rá tudják fotosoppolni, nem?

nem tudom, miért kell ezen problémázni, pár hete is volt egy ilyen kérdés. amikor fiúkból álló zenekarokat fotóztam, ott is tök alap volt, hogy korrektort is púdert használunk előtte, egyik sem viszolygott tőle. fotókon minden szem alatti karika, bőrhiba sokkal feltűnőbb.

2015. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mert a mai fotósok el vannak kényelmesedve manapság, azért.

Elmondom, nálunk hogy nézett ki ez a tablófotózás, pedig csak 8 éve történt, szóval nem volt az olyan régen. NEM sminkelték ki a fiúkat, még púderrel sem! A lányokon volt spirál meg néhányukon szemceruza és korrektor. Akkor még nem volt divat egy fél drogériát az arcunkra kenni.


Na, két csávó jött, az egyik fotózott, a másik a laptopja mögött ült. A fényképezőgép és a laptop valamilyen összeköttetésben volt, de ezt nem figyeltem, meg nem is értek hozzá.

Az első pasi csinált 8-10 fényképet különböző szögekből, majd átküldött a kollegájához, aki szinte egyből mutatta a laptopján a képeket. Ezekből kiválasztottuk, melyiket szeretnénk a tablón látni. A csávó ott helyben, a szemünk előtt, kb. 3 perc alatt rendbe tette a képünket!!! Valamilyen filterrel mattította az arcunkat, az esetleges ragyákat meg karikákat seperc alatt eltüntette. És jók lettek a képek, nem volt nyekergés, hogy "jaj, de ronda vagyok ezen a fotón", mert tényleg jól sikerültek, pedig néhányunkról (pl. rólam) szinte lehetetlenség jó fényképet csinálni. A kicsit erősebb szemceruzát használó csajok sem néztek ki utcasarkinak, nem úgy, mint a mai tablókon.

Azok a fotósok még értették a dolgukat és még megdolgoztak a pénzért, amit az osztály fizetett nekik.


Amit manapság művelnek, az röhejes. A legtöbb fotós egyszerűen nem érti a dolgát (vagy csak büdös neki a munka), mégis rohadt sok pénzt kérnek el a tablófotózásokért.

Most komolyan, púderezés meg korrektorozás után ennyi erővel a karbantartó Józsi bácsit is meg lehet kérni, hogy fényképezze már le a kölyköket...

2015. ápr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

már nem azért, de egy jó retus nem egy filterből áll és nem 5 perc megcsinálni... nem tudom, mit használhattak azok, akik titeket fényképeznek, de egy profi fotós nem filterrel retusál...

akárki józsi bácsi meg ne tudna a fényekkel bánni, de mindegy.

nekem is 8 éve volt az érettségis tabló fotózásom, vidéken, és bizony az alap árban benne volt egy sminkes csaj is, aki mindenkire, igen, a fiúkra és a ki nem sminkelt lányokra is tett púdert. kajak, ez annyira alap, ezen mit kell siránkozni? tiszta gáz.

2015. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Akkor még nem volt divat egy fél drogériát az arcunkra kenni."


9 éve nálunk divat volt.

2015. ápr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Látom néhányan nagyon nincsenek képben fotózás ügyileg. Ha a legeslegalapabb dolgoknak utánanéznétek a neten, könyvekben, ott van h a profi fotóhoz elengedhetetlen a smink + precíz fények. A retus már csak minimális legyen a végén, az, amit esetleg akkor ott nem vett észre - egy két nemkívánatos szőrszál, stb. A régi szép időkben ez még hatványozottan igaz volt, akkor ugyanis nem volt Photoshop, kézzel kellett kapargatni a fotókat ami egy full pattanásos arcnál mondjuk egy óra minimum - a sminkelése kb 5 perc. Ezért hülyeség ilyeneket mondani h régen nem kentek az emberekre semmit.

De egyébként Photoshop se úgy működik, h rákattintasz azt kész, azzal is bíbelődni kell, sokkal többet mint a néhány perces sminkelés, amit általában szakavatott ügyes kolléga csinál, aki azért tudja, mi az a mennyiség férfiakon ami a képen nem fog látszani viszont a bőrszínt egységessé teszi, a hibákat elfedi, stb. Egyébként az feltűnt, h az összes színészt, tv szereplőt sminkelik - igen a férfiakat is - hűha... szerinted miért?

Ennek egyébként az az oka h tök máshogy fogsz kinézni egy fotón ahol nem szórt nappali fényben vagy, mert a világítás amit használsz felnagyítja a bőrhibákat. És a tabló egy olyan kép, amit évszázadok múlva is bámulni fognak a sulidban, persze h egy halom ember hozza vissza a képet, követelve az új képet, mert ott épp a fotós nem vett észre valamit - miközben hajnali 2kor a 250. fotóról retusálgatta ki az emberek orrából kilógó szőrszálakat és egyéb ocsmányságokat... amiket amúgy egy minimális ápoltság, igényesség lenne h otthon kiszed ne bámulja már mindenki, de nem, szerinte a fotós dolga. Na de mind1, ez a retus benne van az árban úgyh nem panaszkodok, csak megjegyzés.

Namind1 csak gondoltam fotósként leírom ezt, mert szinte idegrohamot kapok, amikor érett férfiak bejönnek, és amikor a sminkes csaj rátenne egy kis púdert v akármit, akkor úgy rinyál mint egy 5 éves. Akinek a férfiassága ilyen ingatag alapokon nyugszik, azzal komoly gond van.

2015. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

16-ossal egyetértek. Ugyan nem vagyok fotós, de sokat dolgozom velük, és tényleg sokkal természetesebb egy kis mattító púdert feltenni, mint retusálni.


Gondoljatok csak bele, ha nézegettek képeket színészekről, melyik hat műbbnek? A sminkelt vagy a retusált?

2015. ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!