Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Rossz a bőrnek a smink?

Nagykitty kérdése:

Rossz a bőrnek a smink?

Figyelt kérdés

Napi 5-6 órát szokott rajtam lenni hétköznaponként, és mikor haza érek, valamint hétvégenként egyáltalán nem használok. Sminklemosáskor természetes alapanyagú, bio termékeket szoktam használni, amik remekül feltöltik, védik és hidratálják a bőrt. Ártalmas-e a bőrnek, ha sminket használok, vagy folytathatom úgy, ahogy eddig használtam?

Néha akár 8-10 órát is rajta marad az arcomon a smink, de ez elég ritka.

Előre is köszönöm a rendes válaszokat!



2015. máj. 9. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:

szerintem jól csinálod.

ha jó minőségűt, nem százforintosboltos sminket használsz, akkor nem árt. de ahogy hazaérsz, mosd le, és ha nem muszáj, ne sminkelj, pl. otthon, bár ezt most is így teszed. : )

arra figyelj, hogy a smink és arcápolási termékeid ne legyenek alkoholosak, mert az pl. rossz a bőrnek. sajnos nagyon sok natúrban rengeteg az alkohol, mert növeli a kozmetikumok szavatossági idejét, így kiváltja a parabéneket.

és ha nagyon kíméletes szeretnél lenni, mellőzd az illatos-illóolajos termékeket is. : ) vagy ha pattanásaid szoktak lenni, akkor a komedogén összetevőket.

2015. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2015. máj. 9. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!