Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az alapozás+korrektorozás+púde...

Az alapozás+korrektorozás+púderezés mennyit árt a bőrnek kamaszkorban?

Figyelt kérdés

Pattanásos, heges, egyenlet felszínű a bőröm. Nem aknés, de engem iszonyúan zavar.

A fent említett három terméken kívül semmit sem használok (továbbá ezeket is a bőrtípúsomnak megfelelően válogatom), de félek. Mennyire roncsolja a fiatal bőrt? Milyen hatásai vannak/lesznek? Tényleg eltömíti a pórusokat, és csak még több pattanásom lesz tőlük?


Tapasztalatok, tanácsok?



2015. ápr. 9. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:

írd le pontosan a márkákat és a típusokat, és akkor meg lehet mondani. : )

az hogy a bőrtípusod van a címkére írva, sajnos nem jelenti azt, hogy jó is.

pattis bőrre alapvetően nem komedogén sminkeket kell használni, ez az elsődleges szempont.

2015. ápr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod. Megpróbáltam megkeresni őket.


Alapozó:

[link]


Púder:

[link]


A korrektort nem találtam meg. (A mostani csak egy teljesen átlagos, krém állagú termék.)

2015. ápr. 10. 06:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Egy jó minőségű sminktermék nem árt, de te nem ilyet használsz, hanem olcsó divatos márkákat. A jó minőség mondjuk a Douglas környékén kezdődik. Estée Lauder, Clinique, stb.

A rossz sminktermékektől még több bőrhibád lesz csak.

És mondjuk a problémákra kezelés is kéne, AHA, BHA savas krémek, aztán ha megszűnnek már nem kell alapozó sem.

2015. ápr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

34 éves vagyok. Gimis koromban nagyon pattanásos, mitteszeres volt a bőröm, plusz szörnyen zsíros is.

Én akkor Constance Carrol alapozót és púdert, korrektort használtam. Kisvárosban 15-19 éve ilyet lehetett kapni.

Nekem semmi baj nem lett a bőrömmel, elmúltak a pattik, most csak néha van pár mitteszerem és ennyi. Ja meg T vonalam picit zsíros.

Amúgy kb 25-nek nézek ki, sehol egy ránc, meg csúnya bőr. Az arcápolást sem viszem túlzásba, a sminket micellás vízzel mosom le, aztán zuhanyzáskor sima vízzel megmosom az arcomat. Krémeket, pakolásokat soha nem használtam.

Ez genetika is.

100 Ft-os boltban nem kell vásárolni, de amiket írsz azok nem olyan rossz termékek, hogy most kidobd őket és 20 000-ért vegyél alapozót.

2015. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2:

Komolyan, minden gúny nélkül kérdezem: akkor ezek szerint a Catrice rossz minőségű márkának számít?

Igen, a kémiai hámlasztásokról is érdeklődtem, de elvileg fényérzékennyé teszi a bőrt, ezért ősszel, téllel tanácsolják a kúra elkezdését. Szóval most erről már lecsúsztam.


És esetleg van egy olyan határ - az alapozó termékeken belül - ami drága, de semmivel sem tud többet, mint a majdnem ezer Ft-tal olcsóbb termékek? Vagy egy 3500 forintos Avon alapozó tényleg annyira csúcsszuper?


#3:

Köszönöm, megpróbálom a számodra hasznos módszereket követni.

2015. ápr. 10. 16:53
 6/9 anonim ***** válasza:

szia!

1-es vagyok.

hülyeség, hogy nem jó minőségűek ezek a márkák. hidd el, nekem aztán van lovely-tól catrice-en át mac, clinique meg lancome meg más drága és olcsó márkájú sminkcuccom is, tudom, miről beszélek. kedvenc drogériás márkáim egyike pedig pont a catrice. (a catrice rúzsaim tartósabbak, mint a lancome... na de mindegy.) szóval nem az ártól függ a minőség, hanem az összetevőktől.

az alapozód az összetevő lista alapján nem pattanásosít. a púderedben viszont a 3. összetevő, az avokádó olaj 5-ből 3-as szinten tömíti a pórusokat, a 4. összetevő az avokádó olajnak egy változata, szerintem ez is komedogén. az első összetevő 1-es, ez annyira nem számottevő önmagában, de a többivel együtt már az lehet. nem feltétlenül leszel a púdertől pattanásos, de van esély rá.

ha krémszerű a korrektorod, valószínű, hogy az is komedogén. lehet, hogy érdemes leváltanod, vagy fényképezd be a hátulján a címkén leírt összetevőket (ingredients feliratnál) és kielemzem. : D

egyébként szerintem a sminkelés nem öregíti a bőrt, főleg ha nem is alkoholosak a kozmetikumaid, és este lemosod rendesen. milyen arclemosót használsz?

aha-bha hámlasztás tényleg jó lehet. én otthoni készítményeket használok, tavasszal még lehet, de nyáron valószínűleg én is hanyagolni fogom.

2015. ápr. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja és a 3-asnak "üzenem", hogy a clinique problémás bőrű termékei tele vannak alkohollal, ami kicsit sem tesz jót a pattanásos bőrnek, szóval akkor hol itt a minőség és a szaktudás, amiért elkérnek ennyi pénzt érte? persze ez nem minden clinique termékre igaz, nekem is van kedvencem, de azért mégis... csak azért jó minőségű, mert drága, come on...
2015. ápr. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!:)


Köszönöm, hogy ennyi energiát és időt áldoztál a kérdésemre, nagyon rendes vagy.


Igen, a korrektorom krém állagú. Nagyon szívesen megmutatnám az összetevőket, de a doboza (?) egyik szerencsés vízbe ejtése után lehámlott róla az a kis papír, szóval nagyjából láthatatlan rajta szöveg.

Nem egy túl minőségi termék, azt már észrevettem.


És a zöld színű korrektorok tényleg annyira jók a pattanás pirossága ellen? Nem visz rá a lélek, hogy olyat vegyek, tartok tőle.

Illetve pattanásra milyen állagú/mákájú korrektort ajánlanál?


Ne haragudj, hogy egyszerre ennyi kérdéssel zaklatlak. Tapasztaltnak és tájékozottnak tűnsz ezen a téren, én pedig örülnék neki, ha ilyen emberktől kapnék választ.

Remélem, nem voltam tolakodó a kedves segítőkészséged miatt!

2015. ápr. 11. 21:36
 9/9 anonim ***** válasza:

szívesen. : )

hát, nekem zöld primerem van, de elég fura. önmagában nekem nem jó színt, eredményez, szóval kell rá alapozó vagy korrektor, de amúgy meg ezek magukban is tudják fedni a pirosságot, szóval nem tudom, nem használom valami gyakran. : D meg ha sokat kenek, zöld lesz a fejem.

pattanásokra én az essence folyékony korrektort használom, bár inkább szem alatti karikákra ajánlják, és ugye pattikra a krémekeset, de azok meg mindig pattanásosítanak, meg nehezen kenhetőek, és látszik, hogy bekentem. : D 2 rétegben már az essence is jól fed, szóval nekem jó.

és nyugodtan kérdezz még, ha valami felvetődik. : )

sokáig küzdöttem pattikkal, meg még mindig kijön 1-2 mielőtt megjön, szóval van tapasztalatom, persze nem vagyok orvos. : ) meg sokat is sminkelek, talán tudok segíteni.

2015. ápr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!