Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Rövid körmök, semmi lakkozás,...

Rövid körmök, semmi lakkozás, visszataszító ha egy lánynak ilyen a keze?

Figyelt kérdés
A szakmám miatt nem igazán praktikus számomra a hosszú köröm, meg a körömlakkal is meggyűlik a bajom. A kezem sokszor festékes, és van hogy csak pár nap alatt kopik le a bőrömről, szóval rövidre kell vágnom a körmömet hogy ne menjen alá a festék mert akkor még undorítóbb. Az a baj hogy tömegközlekedésen nagyon feszengeni szoktam emiatt, ha suliban éppen dolgoztam valamin és pl hazaúton már látszik a kezemen. Félek hogy igénytelennek tartanak. A legtöbb lánynak, nőnek csinos, lakkozott körme van, én meg van hogy inkább nem fogom a kapaszkodót mert nincs rám írva hogy miért néz ki úgy a kezem, ahogy, és zavarna ha igénytelennek néznének... Ti nagyon megnézitek mások kezét, csak úgy? Fiúk, lányok egyaránt válaszolhatnak. Általánosságban érdekel. Feltűnő-e ha egy lánynak a keze nincs úgy "kicsinosítva"?

2015. máj. 12. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Mi a szakmád? Én mikor képzőre jártam hasonló gondokkal küzdöttem.A kezemet a festék,szén,pasztell sokszor megfogta.És valóban én se mertem mutogatni a kezemet mert féltem mint gondolnak.

A rövid,tiszta körmök szerintem egyáltalán nem csúnyák hanem szolidak és szépek! Ha bulizol vagy mész valahova elég akkor lakkozni vagy otthon feltehető műkörmöt viselni.

Amúgy szerintem próbáld munka után citromos-szappanos vízben mosni,áztatni a kezedet.Hordj magaddal nedves tisztító kendőt,ill.amikor mosod a kezedet,körmödet használj körömkefét majd krémezd be a kezedet,körmeidet.

2015. máj. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel... Amíg rendben van tartva nem rágott nem koszos addig nem zavaró.
2015. máj. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Még diák vagyok, de már annyira a mindennapjaim része hogy ez a szakma dolog így kicsúszott. Végülis az, csak egyelőre még tanulom, képlékeny a jövő nem tudom mennyi ideig fogok ezzel foglalkozni. Egyébként én is képzős vagyok. Csak öltözködésben meg nagyon szeretek csinoskodni, ilyesmi, és néha totál úgy érzem hogy a kezem elrontja az összképet. Egy ideig még próbáltam lakkozni, de a sok kézhasználattól szinte egynapos lakk is elkezdett lepattogzani és akkor még borzasztóbb lett. Annak azért örülök hogy a natúr köröm önmagában nem akkora baj, csak a festékes, szenes stb. kéz már tényleg olyan zavaró, főleg hogy kapaszkodókon nagyon sokszor mások szemmagasságába esik a kezem. Azért köszi a tippeket! A suliban van szappan meg valami zöld undormány ami egész jól eltünteti de néha annyira mocskos a kezem hogy még úgy is marad rajt.
2015. máj. 13. 00:52
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a rövid, lakkozatlan körömmel nincs gond.

és szerintem a festékes kézzel sem, ha amúgy nem nézel ki csövesnek. : D szerintem látszik, hogy az nem kosz, hanem festék.

2015. máj. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szépen rendben tartod, manikűrözöd, akkor semmi okod feszengeni miatta.

Egy körmös

2015. máj. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem visszataszító, nincs ezzel semmi probléma. Ne legyen koszos és ne begyen össze-vissza berepedezve, ennyi.
2015. máj. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! En pl gyulolom a hosszu kormoket, m sokat dolgozom szamitogepen es nem tudom rendesen lenyomni a billentyuket, ha kicsit is hosszuak a kormeim. Ezert levagom oket hetente. A koromlakkot viszont imadom es szoktam is lakkozni neha. Viszont akarhanyszor megkerdezem a paromat, h tetszik-e neki ez vagy az a szin (koromlakk), akkor mindig csak nez, majd kozli, h o ezt annyira nem nezi. :D Szerintem, ha apolt a kezed es akormod, akkor az teljesen jo. en ugy gondolom, h pont azok a hosszu mukormok visszataszitoak, amiket sok csaj visel, m azt hiszik, h az a trendi. En szoktam meg koromolajat is hasznalni, h ne szaradjoanak ki a kormeim. Azt hamar be is szivja a korom. :)
2015. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kisképzős vagyok, és nekem is volt annyira festékes a kezem, hogy vagy egy hétig nem jött le. Őszintén? Engem egyáltalán nem zavart. Sőt, még örültem is, hogy látszik, kétkezi munkát végeztem.
2015. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hehe, de összejöttünk itt, én is Kisképzős voltam, aztán az Iparra jártam. Így ezzel a "gonddal" én is szembenéztem, és nézek a mai napig. Én kerámiára jártam, ott pl a korongozásnál volt, hogy szó szerint a fele körmünket lecsiszolta a forgó korong, de már a húsunkig...Szóval hosszú köröm kilőve. Most tanulom a második szakmámat (cukrász), ahol ugyanúgy tiltott a hosszú, lakkozott köröm. Engem nagyon kevés alaklommal zavart/zavar ez a dolog, de azért meg tudom érteni. Néha én is vágynék egy szép, félhosszú francia manikűrre:)
2015. máj. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!