Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen sminkmárkát ajánlotok...

Milyen sminkmárkát ajánlotok egy kezdő sminkesnek?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni sminkekni, de ötletem sincs, miből válogassak.Egyenlőre csak korrektort, alapozót, púdert, dzemceruzát és szempillaspiràlt szeretnék.Melyik márkákból válogassak?Milyen termékeket ajánlotok?Elég zsíros a bőröm, 16 éves vagyok.Illetve, ha ez nem hūlye kérdés, akkor az alapozónál milyen összetevőket kéne kerülni?nem akarom nagyon leamortizálni a bőröm :\
2015. júl. 25. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:

alapozó: RIMMEL STAY MATTE LIQUID MOUSSE( [link]

púder: RIMMEL STAY MATTE ( [link]

ezek jók ha zsíros a bőröd mert mattítanak:)

korrektor: CATRICE CAMOUFLAGE ( [link] ebből érdemes világosabbat mint a bőröd mert úgy jobban fed

szemceruzából igazából én úgy tapasztaltam hogy a MISS SPORTY a legjobb

szempillaspirálnál fontos hogy mit szeretnél elérni. hosszabbítás vagy göndörítés esetleg dúsítás:) privibe szivesen segítek melyikbe mi a jó

alapozónál érdemes elkerülni a parfum/fragrance párost illetve a Benzyl Salicylate, a Butylphenyl Methylpropional se jó a bőrnek de a legrosszabb a Propylparaben

Bármi kérdésed van írj nyugodtan!

...Szilvia...(kozmetikus)

2015. júl. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem attól függ, hogy kezdő sminkes vagy profi vagy. Mindig törekedj arra, hogy jó minőségű terméket használj. A pénzügyi keretet pedig nem írtad, pedig lényeges szempont, mert sajnos a TÉNYLEG jó termékek drágák tudnak lenni.

Szemceruzát, spirált még egész olcsón is találhatsz jókat, érdemes a drogériás vonalon is nézelődni, ha nem érzékeny a szemed, nem lesz gond. Spirálból a sárga lovely az etalon (mondjuk szerintem borzasztó, de ha annyi embernek tetszik, akkor biztos velem van a gond :D), ceruzából az essence kitekerőset ajánlom, mert az árához képest teljesen jó.

Púderből színtelent még találhatsz, kezdőként inkább préselt változatot keress és egy hozzá való ecsetet, ne a szivaccsal szerencsétlenkedj, mert vakolat lesz a vége. :D

Az alapozóval és korrektorral az a baj, hogy a drogériás kínálat eleve csapnivaló minőség, a színválaszték meg nulla. Hiába ajánlanánk konkrét terméket, mert kétlem, hogy 2-3 terméket szeretnél venni és kikeverni belőle a megfelelő árnyalatot. Ezekre érdemesebb több pénzt áldozni és esetleg segítséget kérni a kiválasztásához, pl a MAC-ben vagy a gyógyszertári márkákból kérhetsz mintát vagy a Douglasban is szoktak adni. De hétköznapi használatra elég lesz egy enyhébb fedésű BB krém is szerintem. :) Esetleg a Bourjois termékeit nézd meg, árban nem vészesen több a drogériás átlagnál, jó minőség, nagyobb színskála. Összetevőknél amit előttem írtak az jó, de sajnos akármi más is kiválthat érzékenységet.

Korrektornál meg az sem mindegy, mire kell. Pattanásokra lehet stift vagy tégelyes, de szem alá folyékonyabb állagú és világosabb kell. Sokan szeretnék megváltani a világot és egy termékkel mindent elintézni, de ez általában elég látható marad, pedig épp az lenne a cél, hogy ne így legyen. :D

Meg zsíros bőrre mindenképp szerezz blotter papírt, mert ha nap közben átfénylik az arcod és csak rápúderezel, az elég ronda lesz, ha előtte felitatod a felesleges zsírt, akkor vállalható lesz.

2015. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én annyit tennék hozzá az előzőkhöz,hogy ha alapozót akarsz használni,nem árt mellé beszerezni pirosítót és bronzosítót,mert egy magasabb fedésű alapozó elég hülyén nézne ki csak úgy magában,hiszen elfedné a természetes arcpírt. Ezekhez viszont elengedhetetlen a jó ecset,mert hiába a minőségi termék,ha nincs mivel felvinni.
2015. júl. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon hasznosak:)
2015. júl. 27. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapozóból először is szerezz be egy teljesen fehéret. Sminkes boltokban lehet kapni, van, hogy többet is végig kell járni, de előbb-utóbb találsz. Alapozók világosítására használják. A drogériás párezer forintos alapozókkal elsősorban az a baj, hogy nehéz kifogni tökéletes színűt. Ha van fehér alapozód, akkor veszel a bőrszínedhez legközelebb eső sötétebb színű alapozót (tehát ha a bőrszíned valahol 2 árnyalat között van, akkor azok közül a sötétebbet), és kitapasztalod, hogy mennyi fehéret kell belekeverni, hogy megkapd a saját színedet. Én évek óta így csinálom, tulajdonképpen bármilyen színű alapozót el tudok így használni, mert nekem általában a legvilágosabb árnyalatok is sötétek, ha nem keverek hozzá fehéret. Zsíros bőrnél még annyi a fontos, hogy olajmentes legyen minden, amit veszel. A "minden bőrtípusra" való termékek nem jók, kifejezetten zsíros bőrre való olajmentes cuccot keress. Nekem is zsíros a bőröm, úgyhogy ebben van tapasztalatom.


Púderből én színtelent használok, Paese Bamboo Silk Powder a neve, ez kifejezetten zsíros bőrre való.


Korrektort én nem használok még, de majd nemsokára fogok venni.


Szemceruzát se használok, hanem szemhéjtust. Én nagy ebayes vagyok, onnan veszek egy csomó mindent. Kb. 300Ft-ért lehet kapni ilyen kínai zselés szemhéjtust ecsettel, nekem az önmagában se rossz, de ha teszek alá szemhéjalapozót is (Etude House Proof 10, szintén ebayről rendelhető), akkor egyenesen csodás.


A szempillaspirál nekem igazából az, aminél bármilyen márkát használok, nem látok köztük semmi különbséget, nekem mind egyforma, a 100Ft-os boltos terméktől kezdve a többezer forintos nagy márkákig. Annyi, hogy előfordulhat, hogy némelyik irritálja a szemedet, de ezt ugye nem tudom megmondani, melyik lesz az, ki kell tapasztalnod.


Összetevőkről annyit, hogy a parabéneket úgy általában érdemes elkerülni, állítólag rákkeltőek, mondjuk szinte mindenhol ott vannak, szóval nem könnyű kikerülni. A kremmania.hu oldalon a legtöbb terméknél nagyon szépen, átláthatóan szerepel, milyen "rossz" összetevők vannak benne.

2015. júl. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!