Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Negatívum egy nőnél ha látszik...

Negatívum egy nőnél ha látszik, hogy alapozót használ?

Figyelt kérdés

Tinédzser vagyok, es körülbelül egy éve használok gyakran sminket. Túlzás hogy minden nap, de ha valami fontosabb helyre megyek, jobban érzem magam ha van rajtam például alapozó, ami eltünteti a kisebb-nagyobb bőrhibákat. Próbálom mindig egyenletesre elkenni, persze a bőrszínemhez hasonlót használok es eléggé jo minőségűt.

Egyszer azonban egy fiú megszólt amiatt, hogy nagyon látszik az, hogy használok alapozót..

Kicsit rosszul esett, hiszen nem akarok mű nő hatást kelteni.. Viszont szerintem bármennyire is igyekszem leplezni, az mindig valamennyire látható lesz, hogy használok alapozót.. Ez negatívum lehet az emberek szemében? Mit gondoltok?



2015. aug. 13. 02:46
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Én is használok, néha sokat is xd

De mégsem látszom úgy mintha szét lennék sminkelve.

Szerintem az alapozóval nem is iagzán lehetséges ez, hiszen az csak olyanná teszi a bőröd amilyennel lennie kée ha pl. eleget aludnál stb. szóval csak kicsit korrigál


Szerintem ne foglalkozz vele mit gondolnak, ha te így érzed jól magad használj alapozót, kit érdekel más mit gondol.

Sokan vastagon kihúzzák a szemüket, mégsem szólnak érte mert az már annyira megszokott, akkor pont az alapozó lenne probléma, ugyan. xd

Szerintem sokkal jobb ha szépen lealapozod, mint ha takargatnád az arcod az esetleges kis hibák miatt :)

2015. aug. 13. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 24 vagyok, és kb. 15éves korom óta használok alapozót, minden hétköznap. Eleinte csak vettem egy bőrömhöz HASONLÓ színt, magamra kentem, aztán gondoltam, le van tudva. De valahogy sose volt jó, aztán később rájöttem, hogy azért, mert nem elég egy lépésben letudni az alapozást.

Fontos, hogy a bőrszíneddel egyezzen a cucc, ne csak hasonló legyen. Ha bemész a boltba, a tesztdarabot próbáld ki a csuklódon. Nézd meg, mennyire fedi el az eredet, színileg passzol-e. Ha a bőröd rózsaszín tónusú, ne vegyél narancsos színt, és ugyanez a szabály fordítva is. A fedőképessége a legfontosabb, plusz rengeteg olyan alapozó van, ami baromira csillog, ha rávetül a fény, emiatt le lehet bukni, hogy használod. A bőrtípusunk se mindegy alapozóválasztásnál, nem hiába árulnak pattanásos, zsíros, száraz és normál bőrre különböző termékeket. Krémállagút vegyél, a többi nem alapozó. És mivel fiatal vagy, válassz BB alapozót, az elvileg kicsit ápol is...


Aztán a felvitel:

1. Vegyél egy puha ecsetet, hagyd a szivacsot, az nem jó. Az ecset feje tényleg puha legyen, a kicsit is kemény szálú nem jó. Úgy alapozz, hogy a tubusból kis pöttyöket nyomsz az arcod különböző részeire, homlok, orrnyereg, halántékok, orcák, orr alatti rész, áll, állkapocs.

2. Az ecsettel oszlasd el a kencét, de úgy, hogy az orrnyergednél kezded. Eleinte úgy fog tűnni, hogy nem oszlik egyenletesen a krém, de körkörös mozdulatokkal menni fog, csak szép türelmesen csináld, ne rohanva. Az állkapcsodtól haladj a nyakrészig is, a hajtöveket se kerüld el messzire, a füledig húzd az ecsetet - így tűnik el a maszkhatás.

3. Ezután ha még mindig vannak foltocskák, pici patik, kell a korrektor. Az ecsetes fejű a jófajta, az a legegyszerűbb felviteli szempontból. Ilyen:

[link]


Ha tekered az alját, jön belőle a cucc az ecset közül. Ebből pici pöttyöket teszel az adott felületre, és a mutatóujjad begyével "belepacsmagolod" a bőrödbe. Figyelj, hogy stimmeljen a szín az alapozóéval. Ha úgy érzed, táskás a szemed, oda is nyomhatsz kicsit, de akkor szimmetrikusan.


3. Ezután jön a púder, nem színes, hanem szintén az alapozóval egyező. Ez azért kell, hogy mattosítsd a sminket, tehét hogy ne legyen fényes a bőröd, ugyanis az alapozókban sokszor van "csillámocska".


Nem tudom, milyen bőrtípusod és bőrszíned van, én speciel porcelán fehér vagyok, ami némi nehézséget okoz alapozóvásárlás terén. Magyarországon ugyanis az a menő, ha az embernek van színe, és nem nagyon gondolnak azokra, akik esetleg szeretnek fehérek lenni. Eleve gáznak tartom a DM-ben, Rossmannban fellelhető termékeket, elég gyér a választék, és nem is a legjobbak, még a drágák is gagyik. Szerencsére a tesóm gyakran néz youtube-on beuty videókat, amiket keleti lányok készítenek, és hát Keleten a szép fehér bőr a trendy, úgyhogy bőven van választék alapozó terén. Így a tesóm Koreából rendelt nekem BB alapozót kb. 1200 forintért, a többit pedig már itthon is be lehetett szerezni.


L24

2015. aug. 13. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, a második 3. pont a 4. lett volna. :D


Plusz azt kihagytam, hogy a korrektornál az ecsetet jobb, ha nem használod, ezért írtam az ujjbegyes tippet.


Szóval egy lépésben nem lehet szépen alapozni, kell minimum az alapozó és a púder.

2015. aug. 13. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Az alapozó lényege hogy a bőr szép egységesnek tűnjön, a hibákat elfedje. Ha te felkened és mások észreveszik akkor valamit nem jól csinálsz... vagy rossz árnyalatot használsz. Így az alapozó előnytelen, ront az összképen csak, nem pedig javít, pedig az lenne a célod.

Pl nekem az arcbőröm teljesen más színű mint a nyakamtól lefelé, én ezért használok alapozót, amit a nyakam színéhez választok, természetes fényben nézem, nem a boltban a mű fényeknél, így egyszínű lesz az arcom a többi részemmel és senki nem látja hogy alapozó van rajtam, mert jó minőségűt használok, zsíros bőrhöz valót, mert nekem az van.

Szóval ha nem megfelelő az alapozód akkor keress jobbat, inkább kérd sminkes segítségét ha te nem találsz sose megfelelőt magadnak.

2015. aug. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha látszik, hogy alapozó van rajtad, akkor vagy rossz alapozót használsz vagy nem tudsz megfelelően sminkelni.
2015. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Most, nyáron én is BB krémet használok (szerencsére találtam olyat, ami 95%-ban az én bőrszínem) és rá teszek természetesen púdert.

Abban viszont még mindig kételyeim vannak, hogyha mindent kifogásolhatatlanul használnék, akkor nem látszana, hogy van rajtam, mert azért ha ott ülök egy olyan barátnőm mellett, aki láthatóan nem használ semmit (így ráncosabb és pattanásosabb) mellette az én bőrömön ha minimálisan is, azért látszani fog, hogy kenem magam valamivel, amitől simább a bőröm, nem olyan karikás a szemem stb.

Vagy ennek egyáltalán, kicsit sem kellene látszódnia?

2015. aug. 14. 00:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Az alapozó lényege, hogy eltüntesse a "bőrhibákat". Ha jól megcsinálod, akkor természetesen nem lesz olyan az arcod, mint akin nincs, kiegyenlíti egy egyenetlenségeket (ráncokat), színkülönbségeket stb, ez a funkciója. De ha minden stimmel, akkor ez nem lesz feltűnő.

Vannak alapozók, amik már olyan természetellenes porcelánbőrt eredményeznek, hogy feltűnő és leró a viselőjéről, hogy alapoz. Amikor azt írtam, hogy ha látszik, hogy alapozó van rajtad, akkor valami hiba van a gépezetben, az szintén nem igaz a nagyon problémás bőrre, mert bizonyos fokú pattanásosságot már nem lehet teljesen természetes hatásúra eltüntetni. Viszont egy jó minőségű, az arcbőr tulajdonságaihoz igazodó alapozó nagyon szép bőrt tud eredményezni, ha kisebb bőrhibáid vannak.

2015. aug. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Alapból minden smink a bőrápolással kezdődik. Nekem sokáig látszott az alapozóm, mert nem hidratáltam rendesen a bőrömet.


Az ecsetes felvitel nekem nem megy, a testvérem maszkmester, tanítgatott, de nekem nagyon mű lett az eredmény. Ráadásul az alapozóm nagyon vizes, így nem tudnám "pöttyözni", mert lecsurog.


Én a kézfejemre rakom, és az ujjaimmal oszlatom el. Eddig így a legtermészetesebb magamon.

2015. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a hasznos válaszokat! :)
2015. aug. 19. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!