Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Beforrt a fülem! Mit csináljak...

Beforrt a fülem! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
5 napja nem volt fülbi a fülemben. Így is valami ezüst-arany volt benne, de azt hiszem, beforrt, és nagyon félek... Egyszerűen nem tudom beledugni a fülembe az arany-ezüst fülbevalómat és nagyon kivagyok. Nem akarom, hogy megint kilyukasszák, anya szerint nagyon fájdalmas. :( Mit csináljak? 13/L
2015. szept. 26. 17:45
 1/5 anonim válasza:
100%

Szia! Én is épp így voltam vele sokáig. Szerintem jobb, ha most nem erőlteted tovább, gondolom, jól összeböködted a füled (én legalábbis össze szoktam. Akkor is, ha van lyuk :$. )

Öt nap alatt nem hinném, hogy benőtt volna, bár, ha csak néhány hete volt kifúrva, még talán ez is előfordulhat. Nálam ilyenkor inkább arról volt szó, hogy a fülem nem szerette a fémet, és ilyen faggyú-dugó lett a fülbevaló helyén, de ezt egy ideig békén kellett hagyni (hetekig minimum), aztán kis nyomásra kijött magától.

Amúgy a fülem elsős koromban lett kifúrva, egy évig hordtam fülbevalót, aztán próba-szerencse alapon rájöttem, hogy a nikkeltartalmú fülbevalót nem preferálja a szervezetem, onnantól konkrétan semmi nem volt jó bele, fájt, levedzett, minden baja volt. Ötödikes koromban újra kifúrták, két napig bírtam. Aztán, tizennégy évesen egyszer kaptam fülbevalót (egy távoli rokontól, aki nem tudta, hogy nem bírom), és megpróbáltam, átmegy-e. Félig belement, én pedig dühömben, hogy nem megy át, átnyomtam rajta. Marhára fájt, de azóta semmi bajom nincs a fülemmel, bármit bele tudok rakni. Ne próbáld ki ezt a megoldást, elég drasztikus, és nem akarom, hogy bajod legyen belőle! Azonban lehet, hogy csak a faggyú ült meg benne, és egy idő után megpróbálhatod újra. Most mindenesetre hagyd egy kicsit ,,pihenni", aztán, ha van, arany vagy aranyozott, steril fülbevalóval próbálkozhatsz.

Az én sztorimnak (nem fertőtlenített fülbevaló, düh, ilyen téren amatőrség) elég rossz vége lehetett volna, tényleg nagyon körültekintően járj el, ha megpróbálod újra betenni! Azonban: ne hagyd feltétlenül abba, ha kicsit fáj, az nem biztos, hogy rossz. Viszont légy nagyon óvatos!

Sok sikert! :)

2015. szept. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hidd el, én olyan hisztiket szoktam lecsapni, hogyha nem megy be. Arra gondoltam, hogy megfagyasztok egy kis vizet szilikonos jégtartóban, majd azt kiveszem, hátra teszem a fülemnek, tehát a fagyástól nem érzem, ha átszúrom. De nem merem megtenni.

Köszi a tippet, amúgy még csak egyszer volt kilyukasztva a fülem, kicsi koromban. :)

2015. szept. 26. 18:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha kiskorodban volt kilyukasztva akkor tuti hogy nem forrt össze. A frissen lyukasztott tud összeforrni, a sok éves lyuk nem. Max nem tudod belerakni, kérd meg anyudat hogy segítsen. Amúgy a lyukasztás sem fáj egyáltalán. Érezni sem lehet.
2015. szept. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha be is forrt (amit kétlek), egyáltalán nem fájdalmas a füllyukasztás.
2015. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Kislányommal csak úgy kapkodjuk a fejünket, hogy anyuka szerint nagyon fájdalmas a füllyukasztás, de azon is, hogy többek szerint egyáltalán nem fáj és nem is lehet érezni. Szerintünk az igazság valahol a kettő közt van. Kicsit fáj,kellemetlen, de kibírható. Sok videó van ahol 5-6 évesek mosolyogva bírják.

Mi lett végül a füleddel?

2019. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!