Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 13 éves lány vagyok, anyutól...

13 éves lány vagyok, anyutól ma megkérdeztem, hogy lehet-e nyelv piercingem, és igent mondott. Azt mondta akkor az egyik karácsonyi ajándékom ez lesz, szerintetek baj ha ennyi idősen már lesz?

Figyelt kérdés
173 cm magas vagyok, koromhoz képest elég érett, a kinézetemre adok, kinézetre 16-nak szoktak gondolni először, sminkelni nem szoktam magam mert azt minek? :D Na de barátom még nem volt, de nem is akarok még egy jó darabig.. (Ezeket csak ezért írtam le nehogy valaki egy dedós kócos hajú kisgyerekre gondoljon)

2015. nov. 5. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
13 évesen akárhogy nézel ki még csak egy gyerek vagy... nem az számít milyen magas vagy. Persze lehet piercinged, bajod nem lesz tőle csak teljesen béna lesz mikor selypítve beszélsz és beleragad a kaja meg hasonlók. Elég undorító.
2015. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Most szeretnél, vagy nem? Mit érdekel, hogy szerintünk baj-e vagy nem? Ha azt mondom, hogy szerintem taszító a nyelvpiercing, akkor mást kérsz karácsonyra?
2015. nov. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
A nyelv pc taszító,és undorító.
2015. nov. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem baj.

Ha ő beleegyezik, akkor elmentek kettesben és megcsináltatod, bár 14 év alatt nem szoktak csinálni még szülői beleegyezéssel sem, ha nagyon akarod, akkor ki lehet őket cselezni (születési évszámot kérdeznek, csak anyuddal megbeszéled...stb.).

Viszont készülj rá fel, hogy 2 hétig tej és mindennemű tejtermék fogyasztása tilos, első 3-4 napban az evés is nehéz lesz.


Mielőtt a többi válaszadó kötözködne:

jobb, ha egy-egy piercinget csináltat valaki, mint egy tetoválást, ennyi idősen.

Jobb, ha ékszereket akar, és nem füvezni. (A dohányzást attól még én se nézném szép szemmel a saját gyerekemtől, de 14 éves kora felett már van annyira érett, hogy döntsön, de persze előtte megmutatnám a ronda oldalát is mindennek. Ha ezek után meg akarja a dolgokat, ő dolga. Ha nem engedünk teret bizonyos korlátokig a gyereknek, akkor csak elvadul és előbb utóbb majd a rendőrség kopogtat az ajtón. Persze vannak határok, elvárások, szabályok, amiket tartson be. 18 éves fejjel meg már úgyis mindegy, mit mondok én, az ő dolga lesz. Egy szülőnek gondoskodnia kell a gyermekéről, tehát arról is, hogy a felnőtté válás rossz lépésein IS keresztül menjen.)


15 évesen lett nyelv piercingem, mai napig megvan. Sőt, azóta nem kevés helyen van eléggé sok darab. Igen, dohányzom is, tetoválásaim is vannak és még lesznek. Ebből az itteni átlag azt vonná le, hogy valószínűleg egy buta agyatlan ember vagyok.

Nos, az a helyzet, hogy nem.

Rendkívül jó tanuló és élsportoló voltam, intelligenciám magas, tudásterem széles.


Szóval kedves kérdező, hajrá, de szerintem a karácsonyi ünnepi sültek után csináltasd meg ;)

Ha kezelési tanácsban, vagy akármiben segíthetek, írj bátran privátban. (Akár magát a folyamatot is elmondhatom.)

2015. nov. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen,jó ötlet!Pláne ha valamelyik izlelőbimbódat kilövik,pár év múlva meg rohadni fog a fogad,mert a fogzománcot lekoptatja!

Hajrá kislány,menő leszel!

2015. nov. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsóra reagálva:


Ízlelőbimbókat nem lőnek sehova. Ha centrális helyre akarod, akkor tulajdonképpen akkora a kockázata, mint egy rossz fogorvoshoz ellátogatni. Tehát ha a hely nem steril, az ápolásra meg nem fordítasz kellőképpen figyelmet, akkor bizony képes elfertőződni eléggé csúnyán is. De az ízeket továbbra is úgy fogod érezni a gyógyulás után, mint előtte.

A második állítása viszont igaz! A fém valóban koptatja a fogzománcot, ezért érdemes műanyag-bioplast golyókra lecserélni a teljes gyógyulás után.

Továbbra is fenntartom, hogy ha kérdésed lenne, írj bátran, minden negatív és pozitív részletre szívesen válaszolok.

2015. nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bajnak nem baj, csak hülyeség. 13 évesen még az emberek 99%-nak nem alakult ki a stílusa. Jó, persze, akkor kiveszed, csak kérdés, hogy akkor minek csináltattad?

Mellékesen megjegyzem, (azért, mert a legtöbb helyen úgysem tartják be), de 16 alatt egyáltalán nem, 16 és 18 között pedig csak szülői beleegyezéssel csinálnak piercinget (kivéve persze a hagyományos fülbevaló).

2015. nov. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!