Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lövettem az orr piercingem,...

Lövettem az orr piercingem, de most tudtam meg hogy nem szabadott volna. Kivegyem és szúrassak inkább vagy hagyjam benne mostmár?

Figyelt kérdés

Ma 1 hetes a pc, vagyis ugye fülbevaló az orromban, kozmetikus lőtte pisztollyal. Ahogy utánanézegettem rájöttem hogy szúratni kellett volna (nekem mindenki a lövést mondta, sajnos...), és azon gondolkodok hogy kivegyem-e vagy sem. Azt mondják a lőtt ékszernek jobban megmarad a helye meg rosszabbul is gyógyul...meg ahh, csak fülbevaló van benne.:/

Tudom hülye voltam, de most hogyan tovább? Hagyjam benne mostmár vagy vegyem ki és ha meggyógyul szúrassam? Nincs baj a sebbel amúgy, nem fáj csak annyi hogy picit piros. Ti mit tennétek a helyemben?

Előre is köszi!

16l



2015. dec. 26. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mostmár hagyd benne.

1 hónap a gyógyulási idő. fülbevalónál is ennyi és mindenféle piercingnél. ha utána is csúnya és fáj és piros akkor vedd ki.

2015. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Most már mindegy, hagyd benne, kenegesd.
2015. dec. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem lesz semmi baja, akkor hagyd benne, ápold rendesen, majd 6 hét után cseréld ki kampós végű titán vagy szilikon száras ékszerre. Így a lyuk keskenyedni fog.

Ha nagyon begyulladna, akkor szedd ki, várj egy hónapot és menj el, szúrasd újra.


Remélem segítettem, kérdésed lenne, tedd privátban.

2015. dec. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincsen semmi baja akkor hagyd benne. Én a fülembe szerettem volna nemrég, de még gondolkodom rajta, hogy megcsináltassam-e. Viszont utánakérdezgettem a dolgoknak és azt mondták, hogy porcba jobb szúrni mert kevésbé roncsolja a szövetet, míg lövetni veszélyesebb mert akár komolyabb gondokat is okozhat. Mondjuk én nem vagyok szakmabeli, nem értek hozzá, de szerintem szúrt, lőtt lyuknál is ugyanúgy lehetnek szövődmények, begyulladhat stb.. Szerintem ez eléggé egyénfüggő, hogy ki hogyan reagál rá, én is ismerek több embert, akinek a porcba lőtt lyukkal semmi problémája nem volt, nem fájt, nem gyulladt be (mint neked is), de például nekem a sima cimpába lőtt fülbevalóm is sokáig gyógyult és eleinte elég fájdalmas is volt. Ha nem lett vele semmi problémád meg tetszik is akkor hagyd bent. Szerintem nem lenne értelme kivenni és újraszúrni. Az meg nem hiszem, hogy probléma ha fülbevaló van benne, mármint a lyuk szempontjából szerintem csak az anyaga lényeges, de amúgy esztétikailag szerintem nem gond.:)
2015. dec. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is lőtték az orr piercingem, lehet, hogy lassabban gyógyul, mint a szúrás, de utána, ha nincs vele semmi baj, akkor hagyd csak. Nekem évekig benne volt, azért vettem ki, mert meguntam. Amikor először cseréled rendes orr pc-re, akkor kampósat vegyél, mert ugye annak vékonyabb a szára, mint a fülbevalónak, és az nem tud "beesni" az orrodba. Ha összeszűkült a lyuk, utána már mindegy, milyen. Én a bogyós végűt szerettem, a kampós engem idegesített.
2015. dec. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs baj hagyd, ha begyógyult viszont menj el egy piercingeshez, kicseréli egy rendes orrpiercingre.
2015. dec. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!