Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti szalagavatón mentetek...

Ti szalagavatón mentetek sminkeshez, körmöshöz és fodrászhoz?

Figyelt kérdés

Most hétvégén lesz a szalagavatóm.

Várom persze, de nem úgy gondolok erre mint életem legfontosabb napjára.


Szép ruhám lesz, de csak térd alá érő, mivel elég alacsony vagyok.

Csak fodrászhoz megyek, mivel derékig érő hajam van, és nem tudnám magamnak szép loknisra megcsinálni. A sminkemet magamnak fogom megcsinálni, a körmömet meg majd szépen kifestem.

Megengedhetném magamnak a sminkest meg a körmöst, de a körmöst feleslegesnek tartom, a sminket meg meg tudom csinálni magamnak is, és semmiképpen nem akarok erőset. (egyszerűt meg minden nap csinálok magamnak szinte)


Viszont nálunk egy csomó lány megy sminkeshez is meg körmöshöz is, sőt vannak akik egyszer már előtte ki is próbálták a hajat meg a sminket is.

Én nem tudtam, hogy ezt ennyire szokás..


Ti mentetek a saját szalagavatótokon sminkeshez/fodrászhoz/körmöshöz?


Félre ne értsetek, én senki felett nem ítélkezem, csak érdekel, hogy ez tényleg mennyire szokás.


2016. jan. 26. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 éve a szalagavatós párom ment mind a 3-hoz. A fodrász szerintem tényleg kell, a sminkhez ő nagyon nem értett (ha te ügyes vagy, szerintem meg tudod magadnak oldani), a körmöst meg embere válogatja. Azóta se láttam rajta műkörmöt :D


20/F


Ja, és ügyesen, nekem életem egyik legszebb élménye volt, pedig eleinte full negatív voltam ;)

2016. jan. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mentem.

Ha magadnak sminkelsz, arra figyelj hogy a smink ezesetben a közönségnek szól, tehát lehet kicsit erősebb hogy távolabbról is látsszanak a vonásaid.

2016. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Fodrászhoz, kozmetikzshoz igen, én nagyon keveset sminkelek, így magambak nem tudok olyan szépet.

A körmömet magambak festettem, dekoráltam, mint mindig.

2016. jan. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
20%

Sose értettem miért kell ilyen jelmezben parádézni, a csajok kifestik magukat mint valami béna erőltetett festmény, a hajuk olyan amilyen az életben nem volt még és emiatt szarabbul is néznek ki... sok értelme van. A köröm meg pont senkit nem érdekel.

Az egésznek semmi értelme nincs.

2016. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4-5 éve volt a szalagavatóm és én mentem sminkeshez, de nagyon megbántam.

Kifestett lilás sminkkel erősre alul felül, az alapozó túl sötét és túl vastag volt...nem néztem ki rosszul, de sokkal sokkal jobban néztem volna ki, ha otthon magamnak megcsináltam volna a saját alapozómmal, természetes színekkel stb.


Fodrászhoz megéri elmenni, mert más könneybben be tudja hullámosítani, mint magadnak meg ott lekezelik, lefújják, hogy tartós legyen a frizura.


A köröm szintén felesleges igazad van, pont senki sem fogja látni, elég ha igényes és ápolt, amit otthon is el tudsz érni.

2016. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fodrászhoz egy szárításra mentem, de utána én rögzítettem otthon a frizurát csillámos lakkal.


Körmöshöz amúgy is jártam géllakkra, szóval az nem volt extra.


A sminkemet magam csináltam, messze jobb volt, mint némelyik "mestermunka".


Te tudod, mit szeretnél.


Lehet, hogy nem érzed szükségét a sok hülyeségnek, meg tudom érteni -- a kérdés az, hogy mennyire zavar az, hogy kilógsz a többiek közül, mennyit tenne hozzá a közösségi élményhez Neked, ha te is tudnál beszélni róla, hogy hol voltál, mi kértél, hogy sikerült stb. Ha úgy érzed, javítana az összélményen, akkor szerintem a tényleges szükségtől, eredménytől függetlenül érdemes. Ha nem, akkor hívd meg magad és egy barátnőd egy szelet sütire abból a pénzből, lehet, hogy jobban jártok.

2016. okt. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!