Kezdő sminkkészlet?

Figyelt kérdés

Nos, az igazat megvallva eléggé kezdő vagyok a sminkelés terén, és segítséget szeretnék kérni egy alap sminkkészlet összeállításához. Az is nagy segítség lenne,hogy kb.mennyiből lehetne összehozzni, mert mondjuk 10 ezernél többet nem nagyon szeretnék áldozni rá.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat és a segítséget!!



2016. febr. 3. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ebay-en nagyon olcsón hozzátudsz jutni palettákhoz. De ha nem akarsz olyan sokat várni,akkor a makeup plázában hozzjuthatsz ezekhez: Alapozó,korrektor,púder,ecsetek,rúzs,szem és szájceruza,stb. Ha gondolod irj privátot és belinkelem azokat a termékeket,amivel érdemes kezdened.
2016. febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő sminkkészlet 10 000 Ft-ból I Viszkok Fruzsi - YouTube


Írd be a gugliba, ő nagyon jó blogger :) Szépen sminkel.


Vagy ittbegy másik, Viki is jó [link]


De ne vedd készpénznek, mind a kettő zsíros bőrű, neked is a bőrtípus alapján kell majd válogatnod alapozót meg púdert. Én pl száraz bőrű vagyok, és nem is púderezek.

Nézgetheted a krémmániát is, ha kinéztél valamit ott lecsekkolod a véleményeket, így kisebb valószínűséggel futsz bele rossz cuccokba.

Az ebay tényleg jó hely,palettákat én nem szeretek onnan venni, de szerintem ecseteket onnan vegyél, az is filléres tétel, jó a minősége, kezdőknek tökéletes,valakit biztos meg tudsz kérni, hogy rendeljen neked! :) Ami szerintem feltétlen kell az egy pufiecset, közepes, olyan amivel tudsz púderezni és kontúrozni is, meg egy maszatoló ecset. A többi éppenséggel megoldható a saját applikátorokkal is , aztán majd bővíted a készletet lassacskán.

2016. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem várd ki a glamour napokat, nagyon jó akciókat lehet kifogni. de sok drogériás smink az iparfümérián olcsóbb, mint a boltokban.


alapozóra szánd a legtöbb pénzt (feltéve, ha szeretnél használni) púderből nekem a catrice prime and fine vált be. szempilla spirálból, ami olcsó és árához képest nagyon jó az lovely curling pump up. tust is találsz essence, catrice közt. szemöldök formázásra a rimmel szemöldök ceruzát ajánlanám. ajakra való dolgok közül a catrice és essence dolgok, amik beváltak. essenceből szintén tudom ajánlani a szemceruzákat, ha használni szeretnél... ha pirosítót is akarsz én az eurós boltban találtam miss roset, ami nagyon pigmentált.

2016. febr. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

kezdőnek én bb krémet ajánlanék+púdert+korrektort.

ezen felül egy nude árnyalatú szemhéjpúder palettát.+szempillaspirál, esetleg még tus is.

ezenfelül egy halvány, kevésbé pigmentált pirosítót ajánlanék egy kezdőnek+ ajakra valamilyen természetes színű rúzst.


azért ez az óvatosság(kevésbé pigmentált színek+alapozó kerülése) mert a kezdők sokszor esnek bele a sminkelési bakikba. én ezekkel a felsorolt cuccokkal kikísérletezném,hogy mi áll jól. aztán utána lehet variálni színek terén. szóval semmiképpen sem lila meg fekete szemhéjpúderekkel kezdj:D

idővel úgyis ráérzel,hogy milyen színek állnak jól, akkor tudsz variálni majd.

ecsetek terén a szemhéjpúderekhez mindenképpen kell+ pirosítóhoz is. de én még a púderhez is ajánlanám, bár azt pamaccsal is meg lehet oldani. bb krémhez nem szükséges ecset, kézzel is el lehet dolgozni.

catrice/essence/lovely márkákat ajánlanám,ezek nem túl drágák, de egész jók. mindenképpen olvass utána mielőtt megveszed a terméket,hogy ne pénzkidobás legyen. www.kremmania.hu

2016. febr. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, sokat segítetettek!:)
2016. febr. 4. 12:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó minőségű termékekkel szeretnél dolgozni, sajnos túl kell, hogy lépjed a 10000-t.


A sminkelés előtt mindig használj a bőrödnek való arckrémet, és a szádra kenjél ajakápolót.


Utána használj valamilyen primert, ha szeretnéd, hogy az alapozónak szebb, jobb, tartósabb eredménye legyen.


Alapozó: Tudnod kell, hogy hidegebb, vagy melegebb / sárgásabb vagy rózsaszínesebb bőrtónusú vagy-e. Valamint, hogy zsíros/száraz/normál/kombinált bőröd van-e. Alapozó (avagy BB-krém) választásánál ne sajnáld a pénzt. A próbálgatásnál mindig menj ki az igazi fényre, tükörrel a kezedben, a bolti fényviszonyok közt mellé lehet lőni a színnel.


Korrektor: Bőrhibákra, pattanásokra keményebb állagú, szem alá pedig folyékony állagú korrektor ajánlott.


Púder: Válasz jó minőségűt. Ne a legolcsóbbat vegyed ennél sem.


Rúzs: Sok rúzs szárítja az ajkakat, ezért is használj előtte ajakápolót. Léteznek ajakprimerek, bár igaz, én még olyat nem használtam, drogériákban még nem láttam olyat.


Pirosító: Tudnod kell, hogy milyen szín áll jól. Kerüld a túlzottan csillámokkal teli pirosítókat.


Bronzosító: Itt is meg kell nézni, hogy milyen színű az adott termék. Sok a narancssárgás, csillámokkal teli vacak.


Tus/szemceruza: barna szemceruzával természetes hatást érhetünk el. Az alsó vízvonalra fehér szemceruzát is kenhetünk, így optikailag nagyobbnak tűnik a szemünk. Természetesen vannak még fekete, kék, lila, stb színű is, de kezdőknek ez a legjobb. Gyakorlj vele otthon, hogy tudhassad, hogyan húzd ki a szemedet, úgy, hogy jól álljon. Tusok közül vannak folyékony/gél állagú/filces tusok. Mindenkinek más jön be. Én a filcessel kezdtem, most géleset használok.


Szemhéjpúderek: Nagy választék van. Szerintem a természetes, NUDE színűekkel kezdjed. Kenj alá szemhéjprimert, vagy korrektort, hogy tartósabb maradjon.


Szemöldök ceruza/por: Próbálj a természetesnél maradni. Sajnos elég sok lány esik túlzásba a szemöldök kihúzásnál, gondolom nem akarsz úgy kinézni mint ők.


Ecseteket is vegyél. Pl.: Korrektorecset, alapozóecset/szivacs, púderecset vagy szivacs/pamacs, ajakecset. És természetesen, szemhéjpúderhez való ecseteket is. Mindig tisztísd őket.

2016. febr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!