Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan szúrjak magamnak...

Hogyan szúrjak magamnak köldök piercinget?

Figyelt kérdés

Sehogy válaszokból nem kérek.

Tehát nekem nem hagyományos köldököm van,kicsit kiáll és nagyon egyszerűen lehetne belerakni piercinget.Kérdésem:mekkora tűvel csináljam? És utána mivel kenegessem? Valamint kb mennyi idő míg meggyógyul? 14yrs



2016. febr. 6. 01:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezeket az infókat mind megtalálod a neten. Pl hogy a köldök PC szárvastagsága 1.6 mm, ezt 1.8 mm-es (szürke) branüllel lehet szúrni. Még videót is találsz.

De én mégis azt mondom hogy ne csináld. Van sok testrész ahol nem nehéz SK megcsinálni, a köldök nem ilyen. Illetve ha szalonban szúrják, ott nem csak bebökik a tűt, hanem van egy speciális fogójuk, ami gyakorlatilag vezeti a tűt (bár van ahol enélkül csinálják).

[link]

Fennáll a veszélye hogy nem szúrod elég mélyre, és idővel megnyúlik a bőr, a lyuk meg kitágul. Ha magadnak csinálod, elég nehezen látod, illetve olyan szögben van hogy szúrni is nehéz. A tű maga majdnem 2 mm széles, nem fog úgy bemenni mint kés a vajba. Én azt ajánlom ismerőst se kérj meg arra hogy megcsinálja, mert egyrészt ő se ért hozzá jobban, másrészt ezt még szúrni is annyira para, hogy könnyen lehet hogy beböki de amint megérzi az ellenállást elszáll a bátorsága.

2016. febr. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Valahogy így

[link]

2016. febr. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 tothp ***** válasza:
2016. febr. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Szerintem magadnak ne szúrd át. Hogy miért azt fentebb leirták. Csak szakemberrel!
2016. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Hát az első és második válaszhoz nem is szólnék hozzá. Aki keveri az AWG-t a mm-el, vagy csak szitkozódni jár fel, az inkább ne válaszoljon! Az válaszoljon egy kérdésre, aki google nélkül is tudja!


Elsőnek is ami kell neked:

Ápoláshoz octenisept, fertőtlenítéshez brado plus, vagy orvosi alkohol, esetleg betadin.

Ezen kívül steril vatta, géz/mull lap, egy 14 G-s branül/kanül vagy ugyan ilyen méretű steril csomagolású piercer tű (rendesen autoklávban sterilizált).

Szabad kézzel saját magadnak tökéletesen egyenesen nagyon nehéz szúrni, így kell egy ovális csipesz (testékszerező kellék).


Menet:

Köldököt lefertőtleníted, megjelölöd a ki és bemeneti pontokat (ezt a köldökékszer vonalbeli golyótávolságára alapozod és levonsz belőle 1 mm-t), majd a csipesszel összefogod a két pont közötti részt és a csipesszel fogva a branül tűvel átszúrod a kijelölt részt. Ezután leszeded a branül végét és kihúzod vele a fém tűt. A csövecskét levágod és a csövön átvezeted az ékszer szárát, kihúzod a csövet, rátekered a golyót, lefertőtleníted és ennyi. Piercer tű esetén a tűvel együtt nyomod át az ékszert, így célszerűbb lentről felfelé szúrni. (főleg ha a piercing nem két végén menetes, hanem csak egyik végén)

Kenegetni semmivel sem. Kezelni octenisepttel 6 héten át napi 4-8 alkalommal. Első 2-4 hétben nem érheti sok víz (tehát csak zuhany. A fürdés, strand, szoli, szauna és a többi nem ajánlott!)


Mivel a szúrás nem túl egyszerű, így célszerű elmenni egy testékszerezőhöz és nála megcsináltatni.


A teljes gyógyulás pedig akár fél év is lehet. Természetesen ez is egyénfüggő.


Természetesen ezen idő alatt célszerű nem cserélgetni az ékszert és titán száras, vagy pvd vagy szilikon (bioplaszt) szárú ékszerrel szúratni. (szárvastagsága 14, vagy 16 G (~1,2-1,4 mm).


Remélem hasznos voltam, amennyiben lenne kérdésed, tedd privátban!

2016. febr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az az én nagy problémám,hogy 14 éves vagyok.Nyárra szeretnék pc-t.minden vágyam. Persze azt meg sem kell említenem,hogy anyaek nem engedik. Nem lenne belole kulonosebb problema majd ha rajonnek de az kizart,hogy elvisznek egy szalonba
2016. febr. 6. 13:27
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezért csinálnám otthon.Ráadásul nekem konnyebb lenne mert furi a koldokom.
2016. febr. 6. 13:28
 8/14 A kérdező kommentje:

Plussz ami meg akadalyoz,hogy minden napos tesi plusz hetfonkent uszas.

Arra gondoltam,h jovohet csutortokon csinalnam akkor kovetkezo utani hétfőig kerulnem a sportokat

Tehát:10 napig gyogyulna utana egy oras oszas ora

Nagy baj lehet belole?

2016. febr. 6. 13:31
 9/14 tothp ***** válasza:
100%
Az atyai-anyai pofonoktól (verbális vagy fizikai) eltekintve talán még túl is élheted. De hogy "ez minden vágyad"?? azt hittem, hogy inkább egy valóságsó szereplés..
2016. febr. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%

Én piercer vagyok, ergo ezzel foglalkozom. Magadnak elég necces...mivel alulról nem látod a köldöködet, így valószínűleg nem fogod elég mélyre szúrni, és a piercinget ki fogja dobni a bőröd.

Otthon nem tudsz elég steril körülményt kialakítani egy ékszer behelyezéséhez.. sokan gondolják, hogy tiptop koszoskézzel, nem lefertőtlenített eszközökkel, ékszerrel simán lehet ékszert behelyezni, hát nem, ez közel sem ilyen egyszerű...

2016. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!