Alapozó használata?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy alapozót, mert pattanásos, a pattanásoknál pirosas és egyenletlen színű az arcbőröm. Eddig csak korrektort használtam minden nap, de nap végére lejött meg nálam kevés volt a fedése és nem csak 1-2 helyen van pattanásom hanem az arcomon, a homlokomon, az államon, mindenhol, tehát nem korrektorozhatom le az egész fejemet. A BB krém nálam nem vállt be. Alapozót eddig nem használtam, ezért több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban. Még nincs alapozóecsetem, ha kézzel viszem fel addig, amíg be nem szerzek egyet, akkor nagyon csúnya, maszkos hatása lesz? Illetve mennyi idő után kezd lejönni és hogyan? Mert pl amikor a korrektorom lejön nap végére, az nem lefolyik látványosan, hanem csak olyan lesz, mintha rajtam sem lett volna és látszanak a pattanásaim. Az alapozó lefolyik?

Nem szoktam sminkben tornázni, meg nem is vagyok ennek a híve, de néha nem megoldható hétköznap, hogy edzés vagy tesi óra előtt lemossam majd újra felkenjem az alapozót, ezért eddig nem mertem suliba használni, de minden nap van tesi órám. Vagy ha púdert teszek rá? Akkor nem jön le? Mit csináljak?

Illetve nagyon látszik ha az emberen alapozó van, ha normálisan eldolgozza és illeszkedik a bőrszínéhez? Amikor BB krém és korrektor volt rajtam, senki nem vette észre.

A sminkemet minden este alaposan lemosom, sminklemosóval és utána vízzel és szappannal is megmosom, reggel sminkelés előtt ugyanez és hidratálókrémet is használok. Így is ártalmas a majdnem mindennapos használat?


2016. máj. 15. 17:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Kézzel, ecsettel is felviheted az alapozót, ahogy neked kényelmes. Az, hogy mennyi idő után "mászik el", az függ a bőrtípustól, a márkától is... de ha púderrel fixálod, akkor sokkal tartósabb lesz az eredmény. Ne úgy képzeld el, hogy lefolyik, mert nem folyik le. :D

Akkor látszik, hogy alapozó van rajtad, ha túl sokat kensz magadra, nem megfelelő színt választasz.

Én is mindennap használok alapozót (amikor suliba megyek/dolgozom, találkozok valakivel), tudom hogy nem jó, de pont emiatt, amiért te is, mert ronda az arcbőröm. Jól gondold meg, hogy szeretnél-e alapozót használni, mert a végén majd alapozó nélkül nem mersz utcára menni. Bőrgyógyásznál voltál már ezzel a problémával?

2016. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!