Ennyi belefér? 14/L

Figyelt kérdés

Még nem igazán sminkeltem magam, de egyre jobban kezd érdekelni a dolog.

Belefér-e egy 14 éves lánynak a körömlakk (a sulimban megengedik), szempillaspirál, szemceruza és ajakápoló?



2016. júl. 21. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Szemceruzat hanyagold, kicsi vagy meg hogy viselni tudd, csak elfolyik, elkenodik, ugy fogsz kinezni, mint egy panda. A tobbi belefer, izleses, termeszetes kinezetet kolcsonoz.
2016. júl. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szemceruzát esetleg ha ünnepség lesz bár a természetes mindig jobb a többi teljesen elmegy még a szájfény is :) 18L
2016. júl. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%

Én 14 évesen még nem hordtam semmi sminket, max otthon próbálgattam játékból.

Körömlakk attól függ, milyen színű. Egy francia, vagy sima nude elmegy, de egy 14 éves gyerek nevetségesen néz ki pl. rikító vörös vagy fekete stb. körmökkel.

2016. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%

Eleinte csak ünnepségekre fesd ki a pilláid, ne hirtelen minden nap. Ha már középsulis vagy, akkor oké a szemceruza is, de figyelj oda hogy ne gyűljön össze a szemed sarkában illetve ne kenődjön el (tarts magadnál nedves törlőkendőt meg egy kis tükröt)

Körömlakk is mehet szerintem, ennyi idősen simán belefér. Számomra az a felháborító és nevetséges, mikor az ovis kisgyerekeknek kivan festve a körme rózsaszínre (ne adj isten másra), és anyuka azzal érvel, hogy "de hát gyerek körömlakk"...

Ajakápolót meg akkor érdemes használni, ha pl télen kiszárad a szád. Rúzst ne viselj, max színtelen szájfényt.

És adnék egy tanácsot, ezt vagy elfogadod vagy nem: Sose vidd túlzásba a későbbiekben sem a sminkelést, ne kezdj el 10 kg vakolatot felvinni magadra, mert 20onéves korodra borzasztó állapotban lesz az arcod. Személyesen ismertem olyat, aki minden nap gyakorlatilag álarcot viselt olyan vastag volt rajta a smink, és 25 éves korára táskás szemei és ráncos bőre lett. Édesanyám 50 évesen nem olyan ráncos, mint ő akkor volt. Ráadásul göcsörtös volt a bőre, mint egy kamaszodó gyereknek.

Úgyhogy ha elkezdessz pattanásosodni, ne használj alapozót, az csak eltömíti a pórusokat és nem képes a bőröd regenerálódni, ezért még csúnyább lesz. Használj majd a pattanásokra természetes készítményeket. (ha gondolod erről is letudom írni személyes tapasztalataim)

2016. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szemceruzát szerintem is hanyagold. Én mondjuk volt, hogy használtam 14 évesen, de utólag visszagondolva baromi nevetségesen festett rajtam, szóval neked sem ajánlom. :D Szerintem ennyi idősen a spirál, korrektor (ha szükséges), ajakápoló, körömlakk bőven elég.
2016. júl. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!