Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a véleményed ezekről a...

Mi a véleményed ezekről a sminkmárkákról? Melyik a legjobb? Avon, Oriflame, Miss Sporty, Lovely, Catrice, Esence, Maybelline, L'oreál, Bourjois?

Figyelt kérdés
2016. júl. 28. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy melyik a legjobb, az szubjektív. Mindegyikből mást használok.


Amit egyáltalán nem használok, az az Oriflame, Miss Sporty, Lovely és L'Oreal.


Avonból csak körömlakkot vagy arcpakolást, bár ez nem smink.

Catrice és Essence márkákból is csak körömlakkot, mert nem unalmasak a színeik.

Bourjois-ból van az eddigi egyik legjobb alapozóm, Maybelline-ből pedig a spiráljaim.


A többi márka, amit használok, nincs felsorolva.

2016. júl. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Oriflame, L'oreal és Bourjois nem található meg az egészen kezdetleges smink készletemban.

Avon - próbáltam innen viszonylag sok dolgot: habfürdő (jó illata volt, de nem habzott rendesen) , körömlakk (kb.: 2 napig bírta), korrektor (illatositott volt, alig fedett valamit és hamar lekopott) csak a parfümje vált be (little lace dress)

Miss- sporty 2 szempillaspirálom volt tőle, de nem egyenletesen vitte fel a pilláimra a festéket szóval hamar a kukában végeztek.

Lovely- azt hallottam, hogy olcsó és jó és ezt én is elmondhatom róla.

Catrice- csak korrektorokat próbáltam ki tőlük és mind bevált :)

Esence- a körömlakkjai 1 napig se bírják...

Maybelline- próbáltam a babylipseket és tökéletesek számomra :D

2016. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Én ezek közül többet is próbáltam.


Avont, Oriflame-t, Miss Sportyt, Maybeline-t, L'oreált nem ajánlok senkinek, mert állatkísérletes mindegyik. Sajna. Az Avonnak amúgy akadtam pár működőképes cuccára, amikor még nem tudtam, hogy állatokon tesztelnek, ahogy a Miss Sportynál is, de összességében szerintem középszerűek. A Maybelinennek, és a L'oreálnak jó termékeik lennének, ahogy az Oriflame-nek is, de na, ilyen áron inkább kihagyom... az állatokat jobban szeretem :$


A Lovely-nak van néhány nagyon pigmentált, nagyon minőségű terméke is, pl. a szemhéjtusa, szemhéjpúdere, meg asszem a pirosítója is jó. Viszont sokszor nagyon rossz minőségű termékeket is forgalmaznak, de tust érdemes venni, mert az egyik legjobb, amit próbáltam, mert kb. 600 forint, és nagyon jó, nagyon tartós :)


Az Essence az egyik kedvenc márkám, a szemhéjpúderei közül a Nude árnyalatúak nagyon jók, és az All about... palettáik közül kettő is megvan nekem. Rúzsaik között is akadnak jók, pl. a Nude árnyalatúak, meg van egy fekete rúzsom is, szintén Essence. A pirosítóecsetük is jó, meg az egyik szemhéjpúderecset, ami ilyen lazacszínű. Meg van egy nagyon világos púder, ami pont jó az én tejfehér bőrömhöz ^^


A Catrice kicsit drágább, mint az Essence, és sajnos akad néhány rossz minőségű terméke, pl. egyik palettája (szerencsére az limitált volt csak :D) az állítólag borzalmas, viszotn van egy igen tartós és pigmentált Catrice rúzsom, az kiráály :) az alapozószivacsa viszont nem túl jó, víz hatására nem nő meg. A szemhéjtusa annak is egész jó.


A Bourjois-nak egy pirosítója, meg egy szemhéjpúdere van meg nekem, mindkettő nagyon jó, és a termékeik összességében minőségiek.

2016. júl. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is próbáltam mindet.


Avon: amikor elkezdtem sminkelni, akkor többnyire innen rendeltük nekem a sminktermékeket anyával. A korrektoruk nem vált be, a szempillaspirálokkal vegyes élményeim voltak, volt, ami bevált, és volt, ami nem, a filces szemhéjtusuk szerintem egy kalap kaki, kb. 3-4 használat után beszáradt, a gél állagú szemceruzájuk viszont baromi jó, azt imádom még mindig. A parfümjeik (bár ez nem smink) számomra mind egy kaptafára készülnek, nem rajongok értük. Összeségében nem mondanám jó márkának, de van 1-2 jól sikerült dolguk.


Oriflame: innen nem sok terméket próbáltam,összesen egy krémes szemhéjfestéket, egy négyes szemhéjpúder palettát, és egy rúzsceruzát. A rúzsceruza számomra "semmi különös" kategória volt, a krémes szemhéjfestékük nem vált be, a négyes palettát viszont szeretem. Próbáltam még egy parfümjüket, a Mirage-t, amit azóta megszüntettek sajnos, pedig ez egy isteni, különleges illat volt, és nagyon tartós is.


Miss Sporty: tőlük egy szemhéjtust, egy alapozót, egy rúzst, és egy folyékony korrektort próbáltam, a szemhéjtus és az alapozó rettenetes volt, a másik kettő ezért az árért elfogadható minőséget nyújtott. Volt még egy szemöldökceruzám is tőlük, ennek nem a minőségével volt a baj, az megfelelt, inkább a színválasztékával.


Lovely: tőlük a sárga szempillaspirált, amit mindenki imád, és a matt ajakkrémet próbáltam, mindkettőt szeretem, bár őszintén szólva szerintem a szempillaspirál azért nem tökéletes, hamar beszárad, illetve egy idő után hajlamos morzsolódni, viszont ár-érték arányban kiváló termék. Próbáltam még tőlük egy fekete szemceruzát is, az viszont rettenetes volt, kemény volt, karcolt, semmit nem fogott.


Catrice: tőlük viszonylag sok mindent próbáltam, a korrektoruk (Liquid Camouflage) nagyon jó, a szemöldökcerkájuk és a púderük (All Matte Plus) szintén, viszont az All Matte Plus alapozójuk nem az. A filces szemhéjtusuk katasztrófa, a folyékony "elmegy" kategória, rúzsok nem rosszak, szépek a színeik, jól pigmentáltak, viszont hamar kopnak, a szempillaspiráljaik pedig szintén "elmegy" kategóriásak. Egyébként összességében szeretem ezt a márkát.


Essence: szerintem tőlük próbáltam a felsorolt márkák közül a legtöbb terméket. Megvolt a hab állagú alapozójuk, az szerintem rettenetes. A folyékony korrektoruk viszont nagyon jó, szeretem, a hagyományos, rúzs formájú nem rossz, de nem is a legjobb. A szemceruzáikat és a szempillaspiráljaikat nem szeretem, a szájceruzáik viszont baromi jó minőségűek, ár-érték arányban tökéletesek. Ezzel ellentétben a rúzsaikkal nem vagyok megelégedve, a nevükben benne van, hogy "longlasting", de ahhoz nem igazán van közül, viszont a színeik szépek, és 800 Ft-ot megérnek, a szájfényeikkel ugyanígy vagyok. A szemhéjpúdereiket (mind a mono, mind a négyes szemhéjpúdereket) szeretem, kicsit porolnak, de az ilyen árú szemhéjpúdereknél ez gyakran előfordul.


Maybelline: tőlük volt többféle szempillaspirálom, gél állagú szemhéjtusom, szemceruzám, és négyes szemhéjpúderem is (utóbbi kettőt azóta kivonták a forgalomból). A szemhéjpúderen kívül az összeset imádtam, utóbbival az volt a bajom, hogy semennyire sem volt pigmentált.


L'Oréal: tőlük eddig két alapozót, egy korrektort, egy szemhéjtust, egy szempillaspirált, és egy szájfényt próbáltam. Az egyik alapozó (True Match) nem vált be, nem igazán volt jóban az én bőrtípusommal, a másikat (Infallible Matte) most használom, ezt imádom. A korrektoruk (Magic Lumi) borzasztó volt, a szempillaspirál (Volume Million Lashes) konkrétan az egyik kedvenc szempillaspirálom, többször újra lett már véve. A filces szemhéjtust (Super Liner) még csak most próbálgatom, eddig tetszik. A szájfényüket nem szerettem, ennek a típusára már nem is emlékszem.


Bourjois: tőlük eddig csak egy terméket próbáltam, a jelenlegi szempillaspirálomat (Volume Glamour Ultra Curl), ezt nagyon szeretem, dúsít, ível, és nagyon szép fekete színe van.

2016. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindeninek a választ, főleg az utolsónak ezt a részletes leírást!
2016. aug. 1. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!