Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Segítség smink témában,...

Segítség smink témában, illetve hibák kijavítása?

Figyelt kérdés

Lassan 18 leszek, de annyit érte a sminkeléshez, mint a... Egyáltalán nem. Három dolgot használok: Szemöldökceruza minimálisan, némi spirál és alapozó. Ez nem valami sok. Tudom, hogy nem kell sminkelni, jobb a természetesség, meg minden, és nem is arra törekszem, hogy másnak nézzek ki, szeretnék eléggé hasonlítani a smink nélküli önmagamra, de a hibákat elrejteni. Mik a hibák? Hatalmas (túlzás nélkül hatalmas) fekete karikák, amik sose tűnnek el, táskás szem, nem valami szép bőr, nagyon vékony ajkak, az orrom pedig... Nos, az orrnyereg vékony, az orrcimpák és az orr hegye együtt viszont sokkal nagyobb. Mindemellett a bőrtípusom vegyes, sárgás tónusú, emellett sötétebb fajta. Az eredeti hajszínem nagyon sötét barna, tehát a szemöldököm is az. Ezen kívül az állam is elég jól "kiáll", hogy úgy fogalmazzak. Miket kéne használnom é hol ahhoz, hogy ezeket kicsit korrigáljam?

Illetve valaki el tudná nekem magyarázni az alapozás, korrektor használat alapjait?

Előre is köszönöm!



2016. nov. 30. 18:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem nézz youtube videót! Nekem nagyon sokat segített, egész jól megtanultam sminkelni alkalmakra.


Alapjáraton én sem sminkelek, csak annyit amennyit te is felsoroltál.


Szem alatti karikákat világosítani kell, és akkor nem lesz sötét. Pl. világos színűk korrektorral :)


Nézz meg párat

pl. https://www.youtube.com/watch?v=g1w_2bxtfj0


neki jó a youtube csatornája. Nézd át! :)

2016. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is a sminkes videók segítenek a legtöbbet. (Persze nem mindenki mond ugyan azt, de egy idő után rájösz, hogy neked hogy a legmegfelelőbb.) Én se nagyon sminkelem magam, csak primer, korrektor, spirál és szájfény (bár általában inkább csak ajakápoló), és mostanában használok szemöldökceruzát és/vagy port is, de ahhoz még nem nagyon értek. :) Az alapozó- és korrektorhasználat alapjait én mindenféle videókból tanultam meg. Alapozó helyett én primert használok, mert az hidratál is, és nincs olyan sok bőrhibám, hogy alapozó kellene. Ha a használat alapjait arra érted, hogy hova kell tenni, meg ilyenek, akkor nem tudok túl sokat segíteni. :( Az alapozót az egész arcodon és a nyakadon is el kell dolgozni, a korrektort pedig a szemed alá és a pattanásokra kell tenni (mondjuk nekem a pattanásokról mindig lejön :P). És nem tudom, hogy ez ide tartozik-e, de rájöttem (és mondják is), hogy ha az alapozó és korrektor után felviszel egy kis púdert is, akkor sokkal jobban fixálódik. Hogy azt hogy tudnád ,,kijavítani", hogy ,,kiáll" az állad, azt nem tudom, vannak ilyen mindenféle kontúr cuccok, azok lehet, hogy segítenek ezen valamit, de azokhoz egyáltalán nem értek. :'D Ha annyira zavar, elmehetsz plasztikai sebészhez, bár szerintem hülyeség és drága is.

(Nem tudom, mennyit segítettem ezzel a sok összevissza beszéddel, de megpróbáltam. XD) 13/L

2016. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!