Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért negatív, szégyellnivaló...

Miért negatív, szégyellnivaló dolog az, ha egy lány sminkel, mikor egyébként pedig észre sem venné senki? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Saját magamon is tapasztalom (pedig nem "vakolom" magamat és természetes az összhatás), hogy mikor ki vagyok sminkelve, akkor az emberek megdicsérnek, hogy milyen csinos vagyok, milyen jól nézek ki és sokat hallgatom, hogy "minek a smink, teljesen felesleges" stb., valamint a csapból is az folyik, hogy a természetes lányok illetve nők a legszebbek. Ezzel a kijelentéssel nem is lenne semmi probléma, ez alapvetően egyéni ízlés kérdése, viszont a gyakorlatban pedig ennek az ellenkezőjét tapasztalom. Ha ki merek menni az utcára smink nélkül, akkor a pasik rám sem néznek és az esetek 90%-ban olyan kérdéseket kapok, hogy "minden rendben van?", "valami baj történt, jól vagy, tudok valamit segíteni?" vagy pedig konkrétan betegnek néznek és olyan is volt, aki konkrétan azt tanácsolta, hogy fel kellene tennem egy kis sminket mert lehet, hogy segítene... Nyilván vannak olyan lányok is, akik smink nélkül is szépek és szinte tökéletes, hibátlan bőrük van, de azért a többség (én sem) nem ebbe a kategóriába tartozik. Nekem például nem túl szép a bőröm, korábban rengeteg pattanásom volt (mára már minimalizálódtak, de havonta előjön egy-kettő) és ezeknek a helye itt-ott meglátszódik valamint elég tág pórusaim is vannak és zsíros a bőröm. Rendszeresen ápolom a bőrömet, bőrgyógyásznál is voltam már (ennek köszönhetően valamennyit javult is a bőröm állapota), viszont már sosem lesz szép, sima, egyenletes bőröm. Nem használok sok sminket (alapozó, korrektor, szempillaspirál, színtelen szemöldökzselé és néha szemceruza/tus, alkalmakra szemhéjfesték), de ez pont elég ahhoz, hogy magabiztosabb legyek, több önbizalmam legyen és jobban érezzem magamat. Természetesen otthon, sportoláshoz nem sminkelem ki magamat és ki merek lépni az utcára smink nélkül is, de egyértelműen jobb a közérzetem, ha van rajtam egy kis smink. Én úgy gondolom, hogy ezzel semmi probléma nincsen és alapvetően nem szoktam mások véleményét túlzottan figyelembe venni, de már elég sokszor előfordult, hogy megszóltak és itt is elég sok olyan véleményt lehet olvasni, miszerint a smink hazugság, mű, átverés, ribis stb. és eléggé zavarnak az ilyen jellegű megnyilvánulások, amik miatt már kezdem magamat rosszul érezni...
2017. ápr. 14. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Gondolkozz már bakker! Szerinted milyen ember az, aki szerint a smink r¡banccá tesz? Normális? Az ilyenek véleményére miért adsz?
2017. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Oké. Első, ez azért durva volt. Másodszor pedig én személy szerint nőként egyet kell hogy értsek. Sokszor hallom én is ezt a srácoktól, hogy "lányok, smink nélkül vagytok a legszebbek" kedves gesztus meg minden értem én, de ha ők sem gondolják komolyan, akkor miért mondják? Mi is pontosan tudjuk, hogy egy jól elkészített smink sokat tud dobni rajtunk és szerintem ezt nemtől függetlenül mindenki látja. Egy natúr smink meg szinte "láthatatlan" és visszafogott.
2017. ápr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ha jobban érzed magad, sminkelj nyugodtan, ahogy olvastam nem használsz horribilis mennyiséget, szóval... :D engem pl zavar, hogyha rajtam van. máson nem nagyon figyelem, mondjuk ha baromi sok akkor az feltűnik.

L.

2017. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Azért kapsz ilyen kérdéseket mert rendszeresen sminkelsz. Én nem sminkelek, akik ismernek soha a büdös életbe nem kérdezik meg, hogy jól vagyok e mert tudják, hogy néz ki alapból a fejem. Ja és más sem tesz megjegyzéseket, egyedül akkor kaptam ilyen kérdést idegentől amikor tényleg annyira rosszul voltam, hogy azt hittem ott helyben patkolok el.


Ha egy minimális sminket mondjuk egy szimpla spirált felteszek akkor meg megy a találgatás, hogy mi a furcsa rajtam. Teljesen megszokás kérdése.

2017. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is kaptam már ilyet, a bőrömmel mákom van, nem szoktam alapozót használni de a szemem egy élmény. Ma reggel is felkelek, alatta jó egy centis körzetben szép lila sötét karikák, a belső zug környékén is majd felteszem a -8-as szemüvegem ami az eredeti 2/3-ára plusz árnyékot is vet alá szóval úgy nézek ki mint akit 3 napja a kávé és a gyűlölet tart ébren.

Nekem is mondják hogy "olyan szép a bőröd nem is kell neked smink" miközben a szemem alatt 2 réteg korrektor és púder lapul hogy embernek tűnjek, ha egyszer lemerem mosni mindeki néz hogy "úristen aludtál az este?" "minden oké, betegnek tűnsz?". Párom mondjuk aranyos, szerinte akkor is tökéletesen "utcakész" vagyok ha nincs rajtam smink ,a hajam szerte áll és az otthoni leggingsem van rajtam egy kinyúlt pólóval, egyem a szívét legalább ő nem szépnek lát így is :)

2017. ápr. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*legalább ő még
2017. ápr. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%
Nekem nem szamit h sminkeli e magat v nem sot. Sztem mara mar tul sok lett a divatmajom buta liba akik szetsminkelik magukat meg 2 kg alapozot nyomnak az arcukra h jibban eszrevegyek oket a fiuk es ez nekem nemjon be. Sokkal jobban tetszik ha az eredeti arcat mutatja es nemjatsza meg magat h o mennyire szep kozbe meg nemjut elvaz agyukig h ez csak kulso a belso teljesen mas.. Az eredeti mindig jobb mintva masolat v fogalmazzunk ugy h ertsek is az "alca".
2017. ápr. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!