Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Egy septum piercing mennyivel...

Egy septum piercing mennyivel fájdalmasabb, mint egy köldök piercing?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 27. 14:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Olyanra gondoltam, amit a fülbe szúrnak.
2017. ápr. 27. 14:31
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Septum piercing egyaltalan nem faj en februarba lovettem es imadom:) ha szeretnel meg kerdezni irj privibe
2017. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én nem követni szeretném, hanem szúratni. A lövetés roncsolja a szöveteket.
2017. ápr. 27. 18:26
 4/6 A kérdező kommentje:
*lövetni
2017. ápr. 27. 18:26
 5/6 anonim ***** válasza:
A septum piercing az orr alsó részére szúrt ékszer, helyek szerint nevezik el a piercingeket. Milyen piercingre gondoltál, fülbe 1000+1 helyre lehet szúrni 10000+1 fajta ékszert.
2017. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, lehet én értettelek félre, de szerintem eltévedtél kicsit ;)


A septum piercing a septumba szúrt ékszer (köznyelven a kér orrnyílásnál található két orrlyukat egymástól elválasztó részt hívják septumnak), míg a fül ékszerek a következőek: Lobe (cimpa), upper lobe (cimpa felső része), lower helix/middle cartilage (fül külső ívén nagyjából a közepén áthaladó ékszer), helix/cartilage (fülkagyló külső részén, vagy a fülperemen elhelyezett ékszer), forward helix (a fülkagyló hallójárat feletti szemben álló részére készített ékszer), conch (fülkagyló mélyén készített ékszer), tragus (kisporc ékszer, a hallójárat fedőporc lemezébe készített ékszer), anti tragus (a tragussal szemben elhelyezett a fülkagylót a cimpától elválasztó porcon átszúrt ékszer), rook (a fülkagyló felső ívén átszúrt ékszer), daith (a fülkagyló hallójárat feletti fülközépíven átszúrt ékszer), snug (hasonlóan az anti-tragushoz a fülkagyló és a fülkagyló külső íve közti részen átszúrt ékszer), industrial (kettő vagy több lyukon átszúrt ékszer, ami a fül bizonyos pontjait köti össze, több alfaja is van, a legismertebb az egyenes felső industrial, amit scaffoldnak is hívnak), illetve ezek kombinációja, illetve horizontálisan vagy vertikálisan szúrt változatai.

Ezek közül is vannak fájdalmasabbak és kevésbé fájdalmasabbak, de mindegy egyén kérdése, illetve az összes porcos ékszernél nem a szúr fáj, hanem a gyógyulás macerás és hosszú.

Ha valóban a septumra gondoltál, az egy kellemetlen hely, nem is igazából a fájdalom miatt, hanem a könnyezési és/vagy tüsszentési reakciók miatt.


Remélem így rendben.

2017. ápr. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!