Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mit tegyek, ha a fülcimpám...

Mit tegyek, ha a fülcimpám állandóan begyullad?

Figyelt kérdés
Karácsonykor lövettem fülbevalót. Kb 4 hetet vártam, és azután vettem ki (nagy nehezen) hogy betegyek egy sima ékszert, aminek műanyag hátulja van. Gondoltam, most majd mindig cserélgetem, és olyat teszek be, ami éppen tetszik. Csakhogy hiába fertőtlenítem a fémet és a fülcimpámat, mindig begyullad, fáj, csomó van benne, genny is jön ki. Egy időre visszatettem az orvosi fémeset (amit belőttek) de koszos lett a lyukból kijövő undorítóságtól, úgyhogy inkább kicseréltem. Minden egyes alkalom szenvedés, egyszerűen nem tudom betenni, nem jön ki a másik oldalon, nem értem mi a baj. Mit csináljak? Segítsetek! Ha sokáig nem teszek be, nem fog beforrni? És miért, miért gyullad be mindig???

2017. ápr. 28. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Femallergiad van. A megoldas a minel tisztabb arany v. platina ekszer, esetleg az orvosi acel.
2017. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem és fémallergiád van.Nem minden ember bírja a bizsut.Nem mellesleg fülcimpalyukasztásnál legalább 6 hétig bent kell hagyni az adott fülbevalót,mielőtt kivennéd és újat raknál be.Legalább fél évig kell folyamatosan hordani a fülbevalót,hogy a lyuk ne forrjon be és megfelelő méretű maradjon.De van egy ismerősöm,akinek csak az egyik füle nem bírja az ilyesmiket,és ott ugyan ezek a tünetek jelentkeztek,mint nálad.Ő csak várt,és várt hogy javuljon,aztán az orvos közölte vele,hogy műteni kell.Mert egy kis elfertőződött gennycsomó van a fülcimpájában.Szerintem fordulj orvoshoz minnél hamarabb.És majd ő megmondja,hogy a későbbiekben hordhatsz-e fülbevalót.Mert ezt mindenképpen kezelni kell.
2017. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Eszembe jutott ez a fémallergia dolog, de nem viszketni nem viszketett, nem hámlott a bőr azon a területen, szóval érdekes. Amúgy inkább a jobb fülem gyullad be. Olyan rossz:( pedig úgy vártam már, hogy gond nélkül váltogathassam a szebbnél szebb ékszereket, de ezek szerint ebből semmi nem lesz.
2017. ápr. 28. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Decemberben lövettem még egy második lyukat a fülcimpámba és kezdetben semmi probléma nem volt. A gondok akkor kezdődtek, amikor kivettem a fülemből a belelőtt fülbevalót. Rengeteget szerencsétlenkedtem vele, nagyon fájt végül pedig már vérzett is. Nagyon fájt hosszú heteken keresztül, folyton fertőtlenítettem a fülbevalót és a fülemet de semmit nem ért. A végén már ott tartottam, hogy éjszakára nem is volt benne fülbevaló, mert nem akartam, hogy begennyesedjen.

Meglepő, de számomra mégis az jelentette a javulást, amikor egyszer véletlenül éjszakára bentfelejtettem. Másnap lefertőtelenítettem mindent és egy jó ideig csak fürdéskor vettem ki a fülbit. Azóta egyáltalán nem fáj a fülem. Nem piros, nem gennyes, nincs megdagadva, nem érzek görcsöt benne. Próbáld ki te is, hátha neked is be fog válni

Üdv, K

2017. máj. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na végülis milyet hordasz most???
2017. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
éjszakára mostanában én is kivettem.(sima volt benne, az kényelmetlen volt alváshoz, az orvosit meg ki se tudom szedni magamnak) Ebben a pillanatban nincs semmi a fülemben, már csak azért sem, mert ahogy délelőtt megtapintottam a fülcimpámat, hogy van-e benne csomó, sárgás nedv folyott ki belőle. Ez elég undi :/ lehet, mégiscsak az lenne a legjobb, ha visszatenném az orvosit. csak hát meguntam, azért vettem ki, de az hátha nem irritálja majd.
2017. máj. 2. 15:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Na de milyet hordasz és fogsz hordani?
2017. máj. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát azt, amit belőttek. Orvosi fém, arany színű, pillangós a hátulja (ezért nem tudom kivenni magamnak, jó szoros kapocs) egy csillogó kövecske van amúgy a fülbevalóban. Valószínűleg mostanában nem fogom cserélni :(
2017. máj. 3. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!