Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ti nyáron, melegben használtok...

Ti nyáron, melegben használtok alapozót, milyet? Szerintetek mennyire kell szép, tiszta arcbőr ahhoz, hogy smink nélkül is "vállalható" legyen?

Figyelt kérdés

Sajnos, nem túl szép az arcbőröm, bár már azért sokat javult mert például már nincsenek nagy pattanásaim, max. néha kijön itt-ott egy kisebb pattanás, de az nem vészes, szinte meg sem látszódik. Viszont még mindig nem mondható szépnek, vannak foltjaim, hegek stb., nem egyenletes a bőröm illetve a szemem körül is vannak lila "karikáim" (bár inkább a külső szemzug problémás). Alapozót, korrektort szoktam használni, viszont napközben mikor hét ágra süt a nap, akkor egyszerűen nem bírom elviselni magamon az alapozót....Valamint nyilván a smink sem bírja sokáig, főleg, hogy eleve zsírosabb a bőröm és a meleg erre még csak rátesz egy lapáttal... Próbálkoztam BB krémmel is mert gondoltam, hogy azért az mégis könnyedebb, de még rövidebb ideig bírta mint az alapozó, illetve nyilván a fedése a gyengébb, tehát sok értelmét nem láttam annak, hogy használjam.

Egyébként nyilván nem akarok órákat sétálgatni a tűző napon vagy napozni meg ilyenek, csak szimplán a hétköznapokra szeretném magmat kisminkelni mert én így érzem jól magamat. Senkit nem akarok megbántani (a "vállalható" kifejezés miatt írom ezt, nem akarom, hogy valaki félre értse), vannak olyan lányok/nők, akik mindenféle smink nélkül is gyönyörűek, de én sajnos nem ez a kategória vagyok...


2017. jún. 15. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Nem vagyok smink ellenes de nyáron nem használok semmi alapozót.Ha abbahagyod az arcod lealapozását amit a bőr nehezen tolerál, ha meg még dobsz rá kőpúdert egyenesen fulladozik alatta,felborul a faggyú termelődés hidd el hogy felszabadulsz ha abbahagyod.Nekem van egy hegem ami eléggé látszik ha pl.kipirulok rózsaszínes lesz ,meg apró kis foltok vannak itt ott ,de ezek a dolgok is csak jönnek mennek 2 éve még egy másik heg miatt izgultam aminek meg mára nincs nyoma.De ha van is foltod kit érdekek?Nem az dönti el,hogy szép vagy-e vagy sem,a kisugárzásod dönti el.Amúgy van egy jó paktika:Citromlè és naturjoghurt állítólag a szeplőket is halványítja,olyan hatékony ,de nekem kisebb foltokra bevált.Meg a napfény is gyógyítja a bőrt ,persze mértékkel nappozz.
2017. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem bírtam az alapozót... Szerinted azok az emberek, akik nem sminkelnek, lehajtott fővel közlekednek, mert van egy-két hiba a bőrükön? Igazából senkit nem érdekel, úgy jók, ahogy vannak. De egy elfolyt smink egy lestrapált bőrön az vérciki. Tényleg a kisugárzás számít, bár ez egy elég elcsépelt fogalom. Nem bújhatsz mindig álarc mögé. Természetesen a nagy, zavaró hibákat kezelni kell (pl. nagy anyajegyek, csúnya hegek, stb.)
2017. jún. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Használok mindig, nem függ az időjárástól.

MAC Waterweight-et nyáron, de ez sem erősebb, mint egy BB.

2017. jún. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sunshinedoll ***** válasza:
89%

Az, hogy mi a vállalható, nagyon személyes dolog. Van, aki csúnya bőrrel alapozó nélkül sem érzi rosszul magát, mások meg csak fél kiló vakolattal tudnak kimenni az utcára.


Én nyáron is hordok sminket, ha nem is alapozót, de korrektort mindenképpen, meg szemöldök, pirosító stb. Engem nem zavar, meg nem hordok túl nehéz, sok sminket ilyenkor. Nekem száraz bőröm van, a legtöbb alapozó elég sokáig fent marad még nyáron is (bár ilyenkor én is kifényesedek), illetve nem szoktam fogdosni az arcom, az is sokat segít, hogy ne jöjjön le.


Ha jó termékeket használsz, nem fogja tönkretenni a bőrt sem. Legalábbis én semmi ilyesmit nem tapasztaltam, pedig hajlamos vagyok kipattanásosodni, ha nem figyelek oda a bőrömre rendesen.

2017. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én mindig sminkelem magamat, ha megyek valahova (persze, itt nem sportra, kirándulásra, kutya sétáltatásra gondolok). Ezt én nem tartom túlzásnak, nem is használok túl sok sminket, nem "vakolom" magamat és abszolút természetesen nézek ki. A hétköznapokra korrektort, alapozót, szemceruzát, szempillaspirált, szemöldökzselét használok, ez nem sok, de azért mégis óriási a különbség. Smink nélkül annyira nem érzem magamat jól, konkrétan úgy nézek ki, mint aki az egész világot utálja, többször előfordult már az is, hogy mikor smink nélkül mentem valahova, akkor mások rögtön elkezdték kérdezgetni, hogy "Jól vagy?", "Minden rendben van?" "Beteg vagy?" stb. Én is érzem a különbséget, ez a kevés smink is nagyon sokat dob rajtam. Alapozó nélkül viszont olyan "félkész" hatása van... Megpróbálok még körülnézni, hátha találok egy olyan alapozót, ami most is megfelel számomra.

2017. jún. 16. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!