Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A H&M-ben láttam ezt a medált,...

A H&M-ben láttam ezt a medált, miért hordják ezt az emberek?

Figyelt kérdés
A minap láttam a H&M-ben egy kézfej medálos nyakláncot és később itthon rákerestem, mégis milyen jelképet képvisel. Úgynevett 'hamza' lehetett, ami az arabokhpz és/vagy héberekhez köthető vallásilag. Az emberek, akik ilyeneket hordanak, érdekli őket a tényleges jelentése ezeknek vagy csak megveszik, mert jól néz ki? Egyáltalán mi köze van ennek a divat világához...?

2017. jún. 22. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én Fatime kezeként ismerem, ha ugyanarra gondolunk. Nekem tetszik is, de a jelentése is fontos számomra.
2017. jún. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát lehet,hogy sokan úgy hordják,hogy csak tetszik nekik. Egyébként a divatban való megjelenését szerintem magyarázhatja az,hogy manapság több ember is ezoterikus felfogású és terjeszteni akarták.
2017. jún. 23. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én tiniként (11-13 éves koromban) hordtam ezt a jelképet, de akkor fogalmam nem volt róla, micsoda, csak megtetszett. Azért sajnos az átlagműveltségből ez már kiesik, hogy micsoda ez a szimbólum és mit jelképez.
2017. jún. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh, szóval akkor nem is érdekli a többséget, hogy mi az, csak szépnek találják és ezért viselik. Mondjuk velem ez az álomcsapdával van így. Nem hiszek benne, de jól néz ki, így nem vallási jelképként, tárgyként kezelem, hanem ugyanolyan, mint egy egyszerű forma.
2017. jún. 23. 12:51
 5/6 anonim válasza:

2 hete voltam Ibizán nyaralni és természetesen mint minden túristaközpontú helyen, itt is voltak utcai árusok akik belemásznak az arcodba, hogy vegyél eredeti Ray Ban szemüveget 20 euroért stb. :D

Megfigyeltem, hogy szinte az összesnél volt olyan nyaklánc, amin a medál egy kanál volt o.O

Kérdés: Ki az aki szeretne egy kanalat a nyakába? Ez amolyan élet kérdése lesz nekem :) Nem tudom, hogy Ibizán van- e jelentősége a kanál szimbólumnak, én a 6 nap alatt nem vettem észre, csak annyit, hogy az összes étterembe volt egy pár kanál :)

2017. jún. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves #5-ös, kíváncsivá tettél a kanalas válaszoddal, úgyhogy utána olvastam.

Több helyen is azt írták, hogy a kanál a kokain adagolására szolgált, szóval a kanalas nyakláncú emberek rosszfiúk voltak. De gondolom a te estedben nem erről volt szó. :D

2017. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!