Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány éves kortól lehet piercin...

Hány éves kortól lehet piercinget csináltatni?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszenek,kb. 1 éve már,ezért kérdem :D

2017. nov. 28. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Nekem fodrászatban szó nélkül kilőtték az orrom, amikor 14 voltam. Ha jól tudom még köldökbe csinálnak és nem kérnek személyit, se semmit.
2017. nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem mennék oda, egy kozmetikusnak töredék annyi tapasztalata van mint egy piercernek, simán el tudja rontani, a lőtt ékszernél a porc el tud törni, a belövő pisztolyt nem lehet rendesen sterilizálni, ennyi erővel kb a barátnőd is csinálhatná pár youtube hogyan kell videó megnézése után.

Rendes piercing szalonban steril egyszerhasználatos tűvel 16-tól szokták szülői engedéllyel 18 alatt de nyilván mondjuk 2. fülcimpa lyukat előbb is

2017. nov. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2017. nov. 28. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Jogszabályilag a piercing, azaz testékszer egy olyan beavatkozás, 8 napon túl gyógyuló, tehát szülő, egészen pontosan gondviselő gyám beleegyezése szükséges. Nincs korhoz kötve. Fülbevaló is piercing, amit csecsemőknél is elvégeznek. Tehát elméletileg bármennyi idős legyél, amennyiben kiskorú vagy úgy beleegyezéssel, de megcsináltatható.

Gyakorlatilag ezt el szokták különíteni. (A nagykorúsíthatósági eljárást ne vegyük bele!)

Az egyik a sima cimpában viselt fülbevaló, míg a másik az a fajta testékszer, ami bárhova máshova kerül. A szalonok, legalábbis a normális helyek általában 16 éves alsó korhatárt állítanak. Az alatt semmiképp sem csinálnak semmit, 16-18 éves kor között szülői engedéllyel, vagy akár felügyelet mellett (a visszaélések végett). De még akkor is visszautasíthatják a kérést indokolt esetekben (erős fémérzékenység, bőrbetegség, fertőző betegség, intim ékszer behelyezés...stb.).

Van, hol már 14 év felett is elvállalják.

Én testékszer párti vagyok, ennek ellenére nálam kb annyi szabály lenne, hogy 14 felett orr, vagy kisebb fülporc, esetleg köldök ékszer, 16 felett microdermal és felszíni, illetve intim ékszerek kivételével akárhova, 18 felett meg úgysem szólhatnék bele.

Tetováltatás egyértelműen csak 18 év felett.

Persze ahány szülő, annyiféle, így van aki abszolút tiltja, míg mások túl engedékenyek és ha kell, akkor sufnissal is megcsináltatják a gyereknek.

Persze ettől még mindenkinek mondom, hogy jól gondolja meg, mert sok vele a macera. Egyrészt a gyógyulási idő, másrészt, ha megunja, nyoma maradhat, harmadrészt ha nagyon extrém, akkor ítélkezhetnek érte.

Persze akadnak országok és népek, ahol elvárt hagyomány a fültágítás, ajaktágítás, nyaknyújtás, és a többi extrém dolgok.

2017. nov. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!