Mi a baj? Allergia?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok. Egész életemben arany fülbevalót hordtam, szinte szünet nélkül. Most ősszel kaptam egy nagyon szép ezüst fülbevalót ajándékba. Bár először ódzkodtam, de mivel márkás, Németországba vásárolták és szeretem az ezüstöt (vannak gyűrűim, nyakláncom, medál stb), illetve nem akartam megbántani az illetőt akitől kaptam, lecseréltem a sajátomat. Az elején nem is volt semmi gond. Aztán sokat babrálgattam, piszkáltam, úgy éreztem zavar, néha fájt is. Ilyenkor pihentettem pár napig míg rendbe jött a fülem. Így volt ez pár napja is. Ma viszont fura volt megint, így kivettem. A fülem zsibog, meleg tűnik, illetve olyan a lyuknál, mintha véres lenne, pedig nem babráltam most. Viszont az arany fülbimet is babrálgattam sokszor, szokásom, de sosem fájt, vagy sosem volt gond.


Megszokta az aranyat és mást már nem fogok tudni hordani?


2018. márc. 14. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Aha. Szóval ezüst. Ennyit érsz neki(?)

Csak ki ne derüljön hogy mégcsak nem is tiszta ezüst!

Mert akkor minden világos. Nem, nem allergia szerintem, hanem gyulladás. Talán bakteriális, ami ezüstnél nemigen fordulhat elő!


Vizsgáltasd meg ékszerésznél, de addig se hordd! Füledet Betadin oldattal kezeld, esetleg antibiotikumos (Gentamicyn stb ) krémmel.

2018. márc. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ő aranyat nem vesz. Az oka az, hogy tudjuk milyen körülmények között és kik bányásszák. Viszont mikor utazom hozzá, vagy ő hozzám, mindig elhalmoz mindennel, mindenhová elvisz kirándulni, várost nézni, a repülőjegyeket sosem engedi, hogy kifizessem vagy megvegyem stb. Ezek árából nem akármilyen ékszereket vehetne.

Nem minden nő az ajándék értékét nézi, hanem az ajándékozó szándékát. Ezért nem szabad másokat megítélni jelentéktelen dolgok alapján. :)


Egy ideig semmilyen fülbit nem viselek majd, biztos rendbe jön pár nap alatt, legalábbis remélem. :)


Köszönöm a segítséget :)

2018. márc. 14. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!