Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Minden a septum piercingrol?

Minden a septum piercingrol?

Figyelt kérdés

Ez a pc porcos?

Mennyi a gyogyulasiido?

Mivel kell utankezelni?

+meg amit meg tudni kell rola:)



#septum #Pierging
2018. jún. 23. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan csak sima orrkarikám van, de úgy tudom, hogy septumot porcba is szúrnak, meg a porc alatti kis bőrbe is, attól függ, hova kéred, de ebben nem vagyok biztos.

A gyógyulási idő 2-3 hét, kezelésre általában Octenisept-et szoktak ajánlani, ha begyulladna, akkor pedig Tetran kenőcs.

Ezeket fülpiszkálóval szoktam felvinni.

Amíg nem gyógyult meg teljesen ne nagyon piszkáld, ha hozzá nyúlsz azt csakis tiszta kézzel tedd, és ha kicseréled az ékszert, akkor alaposan fertőtlenítsd, mielőtt berakod. Egyébként a cserét nem szokták javasolni a teljes gyógyulásig.

Ha lány vagy, akkor figyelj arra, hogy amíg nem gyógyult meg a piercing, semmiféle smink (alapozó, púder stb.) ne kerüljön a lyuk környékére sem.

Azt hiszem nekem ezeket mondta el piercer, de biztosan Téged is tájékoztatni fog mindenről.

Meg még annyi, - ez megint csak akkor vonatkozik Rád, ha lány vagy - hogy nem érdemes sminkben menni, mert mikor az orrod szúrják automatikusan bekönnyezel (nem a fájdalom miatt). Én örültem volna anno, ha valaki szól erről, és nem könnyezem le 3 másodperc alatt a szemsminkem, amivel reggel 20 percig bajlódtam. :D

2018. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi, nagyon sokat segitettel!
2018. jún. 23. 22:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem a porc alatti vékonyabb (de szintén kicsit porcos érzésű) bőrbe szúrták. Fájt, de egy mellbimbóhoz képest sehol se volt :D

Aránylag gyorsan gyógyul, mert az orrnyálkahártya jó vérellátású. Octenisept tökéletes rá, és a gyügyulás közben előfordul, hogy fura szaga van. Nekem semmi panaszom nem volt vele, a fülemben sokkal nehezebben gyógyultak az ékszerek.

2018. jún. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!