Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Artistry szemöldöktetoválás...

Artistry szemöldöktetoválás kikopik teljesen vagy csak elhalványul?

Figyelt kérdés
Mennyi idő míg kikopik? Olvastam hogy halványabb, zsírosabb bőr esetén gyorsabban, függ az anyagcserétől....de saját tapasztalatokat ha esetleg tudtok írni köszi!

2018. júl. 13. 07:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, ki csinálja és milyen festékkel. Normális festéknél nem kopik ki csak sok-sok évtized alatt. "Felszívódónak" mondott festékkel lassan és rondán kopik és akkor sem teljesen.

Semmi extra technika nincs benne, csak annyi, hogy nagyon vékony, kontúrozó tűvel kézzel húzza a szálakat. Egy profibb tetoválónak ez gyakorlatilag könnyű munka. Egy szín, nincs árnyék, nincs átmenet, semmi sincs, csak a saját szemöldökívben lévő eltűnt szálak utánzása. Ez már tényleg nagyon természetesnek tűnik, tehát ha valaki belevág, akkor teljesen értelmetlen, hogy kopjon. Valami mélytónusú és tartós fekete festékkel megoldható, hogy legfeljebb 5-10 évente 1-1 alkalommal átmenni rajta.

Teljesen kikopó tetoválás márpedig nincs. Az irha rétegből nem kopik ki teljesen semmi sem. A halványodás mértéke az, ami lényeges legfeljebb.

2018. júl. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hm. Köszi a választ. Csak azért kérdeztem mert kicsit már megbántam hogy megcsináltattam....igazából nem lett rosszabb mint volt, csak nehéz vele még megbarátkoznom.

Teljesen más választ adtál mint amit a kozmetikus mondott. Elfelejtettem tőle megkérdezni hogy végleg kikopik e, de még úgyis megyek korrekcióra és akkor megkérdezem, telefonon nem akarom ezzel zavarni. Egyébként az általam nézett kozmetikusok honlapján az van írva hogy 1-2 éven belül érdemes frissíteni, mert elhalványul, ezért gondoltam hogy idővel ki is kopik, mint egy szemhéjkontúr is kikopik. Továbbá azt mondta a kozmetikus hogy ez azért is van, mert nem az irháig nyomja le a festéket, így ahogy a bőr havonta megújul, kopik is.

2018. júl. 14. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem márpedig teljesen kikopott.
2018. júl. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ami teljesen kikopik, az nem az irhába van ütve, tehát nem rendes tetoválás, csak bőrfestés.

A bőr felső rétegének és a középső rétegének határa fölé vitt festés. Ott a bazális réteget már nem érinti a tetoválás, vagy csak éppen egy kicsit. A felső réteg folyton hámlik nap mint nap, ez a hámlás egyénenként eltérő. A henna ezt a legfelső réteget fogja meg/be. Ahogy kopik, úgy halványodik, majd eltűnik. A bőr kopásának mértéke változó, ahogy az is, hogy éppenséggel hány rétegnyi sejt található egy-egy felületen. Alulról termelődik a bőr, élő sejtekből, majd szépen elszarusodnak és elhalnak, majd hámlanak. Az epidermis rétege cserélődő, tehát ha csak abba viszik a festéket, akkor teljesen kikopik, viszont nem két év alatt. Legfeljebb hónapok kérdése.

A bazális sejtréteg nagyon vékony, de még megújuló. Ha abba festék kerül, akkor egy darabig színes marad, de a sejtcserélődéssel szépen lassan kopik. Tehát, ha ide próbálnak tetoválni, akkor kb ezt a hatást váltják ki, de értékben nem sokat ér árban pedig nagyon sok érte. Akinek szép tetoválása van, az nem bánja meg. Akinek meg szép szemöldöke, az nem tetováltat. Festetni nem vészes, kozmetikusok is azért (is) vannak, hogy rendbe szedjék.

A sminktetoválás két típusú nőnek ajánlott. Az egyik az, akinek totál nincs szemöldöke, vagy nagyon halvány és így nem érvényesül az arca. A másik az, aki abszolút nem akar vele törődni, hanem sminktetoválás és meg van oldva. Nem kell ceruzázni naponta, nem kell szedni, festetni...szóval semmit sem. Időt és pénzt takarít meg vele.

Ha meg esetleg megunod, arra ott a lézeres kezelés, ami 8-9 alkalom után eltünteti.

2018. júl. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!