Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Köldök piercingel kapcsolatosa...

Köldök piercingel kapcsolatosan tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Igazából annyi kérdésem lenne, és nagyon örulnék ha tudnátol segíteni. Szeretném tudni hogy hány napig fáj, gennyessedik-e egyáltalán, ki vehetem- e a piercinget, ha fogyok illetve hiznék akkor befolyasolná e, hany cm meter vastagsagú bőrt szúrnak át? Igazából első piercingem lesz, szoval eléggé utána szeretnék járni ezeknek:D

2018. júl. 22. 23:34
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

Sok napig fáj. Egyénenként eltérő. A gyógyulási idő akár 6 hónap is lehet. Gennyesedik, eleinte normális, később már nem. Ki vehetni ki veheted, de nem értem itt a kérdést. Ha kiveszed, idő után összeforr. Az idő után annyi idő, ami attól függ, hogy mennyi ideig volt a köldökben. Ha hízol, ha fogysz, a bőr nem változik ennyire. Terhességnél igen, akkor célszerű kivenni 6. hónap után. A bőrvastagság általában ugyan annyi, amennyit a szár menetei közötti távolság között mérhetsz. Persze, hosszabb szár, nagyobb szúrás (inkább mélyebb).

A szúrása fáj, miért ne fájna.

Kezelése napi 4-5x 1-2 hónapon át octenisept folyadék/spray. Az első hónapban szoli, szauna, uszoda, strand, gőzfürdő, jacuzzi/élményfürdő, medence, és kádban áztatás eléggé ellenjavalt(tehát mondhati tilos, vagy nem ajánlott). Kerülj mindenféle külső fizikai ráhatást, kozmetikumokat, vegyszereket. Célszerű titán száras ékszerrel szúratni.

A szúrt ékszer idő után kicsit vékonyodik (az átszúrt bőr) az ékszer súlya miatt, de amint rendesen meggyógyult, nem lesz vele baj. Lehetőleg fél évig ne cseréld le a kezdőékszert.

Nagyjából ennyi.

2018. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én tavaly nyáron csináltattam meg, igazából egyáltalán nem olyan nagy cucc a dolog, persze mindenki máshogy éli meg, nekem így történt:

Hirtelen felindulásból besétáltam egy szalonba, körülbelül 5 percig vártam, a szúrás is maga körülbelül 5 percig tartott. Érzéstelenítette, aztán beszúrta, csak akkor fájt, abban a pillanatban, később már nem. Túl lehet élni, egyáltalán nem borzalmas, olyan, mintha valaki erősen megcsípné a bőrödet.

Utána pár napig feszült a bőr, aztán megszokta.

Medisept gélt kaptam rá, azzal kenegettem napi egyszer, 1-2 hónap után már teljesen hozzámnőtt a kis aranyos.

Viszont fontos, hogy magasderekú nadrágokat / szoknyákat ne nagyon hordj a gyógyulási időszakban, mert begyulladhat tőle elég csúnyán.

Sok sikert!

2018. júl. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!