Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Gyanítom hogy van mikor...

Gyanítom hogy van mikor vakolat szerű a fejem. Hogy használjam okosan a sminket? (Hosszú lesz de kérlek elolvasnátok? )

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok,most leszek másodéves. Először is, azt kell tudni rólam hogy (szerintem) rusnya egy fejem van. Nekem nem tetszik, de lehet majd valakinek pont tetszeni fogok így szóval no para ez még oké. Viszont úgy érzem sokkal jobban elfogadna a közösség ha több önbizalmam lenne , esvagy kicsit szebb lennék. Ezért foglalkoztat a sminkelés. A bajom az hogy mivel hányadék egy bőröm van rengeteg alapozó kell. Ne értsetek félre nincs sok pattanásom.

De mitesszerem!

Oh lassan minden egyes pórusom egy mitesszerré válik.

Konkrétan ha természetes fényben látom nem tudom milyen színű az arcom. A szemeim alatt akkora táskák vannak hogy pakolhatnám abba a tankönyveimet, a bőröm amott lila, ott meg piros, ott van egy heg az barna, a sok apró kis fekete miteszer meg ugye .. fekete.

Szóval hogy ezt elfedjem sok alapozót használok,főleg szemkörnyéken a karikák miatt.

A minőségével nincs baj, van egy drágább ami ajándék volt (kb 10 ezer forintos amire nekem soha az jó életben nem futna :'D) ez jól fed de nagyon világos. Van még egy bb krémem az jó színű de ha azt felkenem alapjáraton még mindig sz**ul nézek ki. Suliba ezt a kettőt szoktam keverni , meg szempillaspirál, korrektor ; és itt jön az ami kicsit sok lehet. Mivel az alapozó elveszi a színét sz arcomnak, szoktam egy kis pirosítót feltenni.

Azért hogy ne legyen ilyen 2 d hatású szoktam kicsit kontúrozni az arcom (az orrom nem) és highlightert is használok. De észrevettem hogy a körülöttem lévő emberek (részben a srác is aki tetszett) mintha ez alapján beskatulyázott volna egyfajta túlsminkelt pi**a kategóriába, kepzelhetitek hogy esik:'D

Most próbálok valami hidratálót keresni. Ti mit gondoltok, hogy legyen természetesebb a fejem?.-.



2018. aug. 16. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Bőrdoki, kozmetikus?

Sminkelj nyugodtan, de előbb próbáld meg valamennyire rendbe hoznatni a bőröd. Tudom, tiniként nem lesz tökéletes, de szakemberrel és rendszeres kezelésekkel sokat javíthatsz. És úgy kevesebb smink kell.

2018. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jártam kozmetikushoz,de nincs rendszeresen pénzünk rá. Mosom az arcom babaszappannal, börradírt is használok,néha arcmaszkot . Ennél többet sajna nem tudok tenni :/
2018. aug. 16. 12:46
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Azért ne mondd már, hogy 3-4 havonta nem jut 5-6k egy tini kezelésre.

A bőrdoki viszont tb-re van, oké, sokára lesz időpont, de el kell menni.

Ugyan a korodat nem írtad, de a fogamzásgátló tabletta sokaknak segít.

2018. aug. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De annyi van.-. Csak 3-4 havonta kb nem változtat semmit es anya szerint nem éri meg. (Mégiscsak az ő pénze)
2018. aug. 16. 13:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyászhoz pedig még annyira sem fognak elvinni. Egyrészt drág a,másrészt anya szerint baj van a fejemmel stb.. (szerinte ezek a dolgok nem is annyira fontosak, nem érti hogy mennyire rosszul érzem magam a bőrömben)
2018. aug. 16. 13:11
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

A tb bőrgyógyászat ingyenes, nem kell magándokihoz menni. Adnak egy kencét ami jobban tisztít.

Próbálj beszerezni fekete szappant, rendkívül jól tisztít, egy tonikot és egy hidratáló, aztán napi 2x mehet a rituálé.

2018. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapozó alá használj pórusösszehúzó primert (Alverde kb 1000 ft). Ha matt alapozót használsz akkor ahhoz nem jó még több matt arctermék, használj pl. selymesen csillogó pirosítót vagy kevés highlightert. Kontúrból és pirosítóból nagyon kevés kell ha együtt használod őket, mert könnyen bohócos hatást tudsz vele elérni. Mielőtt felvinnéd az arcodra, ütögesd meg kicsit az ecsetet és lágyan vidd fel, satírozó mozdulatokkal. A szemed alatti táskákat el tudod tüntetni színezett korrektorral (a legjobb a barackszínű vagy enyhén narancssárgás, essence-nek, catrice-nek van), keveset rakj belőle, jól dolgozd el, aztán mehet rá a rendes korrektor. Nekem is nagyon mitesszeres a bőröm, én azt szoktam hogy zuhanyzás közben engedek rá 1-2 percig olyan meleg vizet amit még el tudok viselni, utána kinyomkodom őket, arcradírt használok és teafaolajos arcpermetet, mert az baktériumölő. Ja és ügyelj rá, hogy este jól mosd le a sminket, ne maradjon semmi az arcodon.
2018. aug. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Mondjuk a kórházba kicsit kínosnak érzem bemenni ezzel a problémával. Mármint értitek..miteszerekkel lehet bemenni?.-.

Az utolsónak is nagyon köszönöm ^-^

A primer alatt erre gondoltál?: [link]

Ha veszek még hidratáló krémet,és mind a kettőt akarom használni smink előtt akkor melyiket kell előbb?

Amúgy pirosítóként sokszor csak rakok egy pöttyöt a beauty blenderre a matt szájfényemből és eldolgozom az arcomon. sokkal élethűbb hatást kelt.

2018. aug. 16. 16:02
 9/11 anonim válasza:
Smink terén sajnos nem tudok segíteni, de a miteszerekre ajánlom a Garnier nek a szenes arcmaszkját. Nekem nagyon szépen rendberakta a bőrőmet. :)
2018. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Használom de nem segít rajta semmit :'D
2018. aug. 27. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!