Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Sminktermékeknél (pl. alapozó)...

Sminktermékeknél (pl. alapozó) mennyire igaz az hogy felbontás után pl.6 hónapig jó?

Figyelt kérdés
Úgy értem utána mi baja lesz?

2018. aug. 18. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik terméknek más a szavatossági ideje,bőrproblémákat és fertőzéseket okoznak.
2018. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%

Én egy BB krémmel jártam úgy, hogy használtam de nem szerettem, folyton fogott, zsíros volt, folyt. Borzalom volt. Bevágtam a neszesszer aljára, és el is felejtettem. Lassan egy éve nem használtam, amikor ne kérdezd miért azt kentem fel. Ennek valahogy jót tett, hogy állt. És este mikor mostam le, akkor aggódtam csak rajta, hogy na ettől milyen szép pattanások gyulladások lehetnek majd. Nem lettek. Végül elhasználtam, és nem okozott gondot, szerettem.


Barátnőm egy ezer éves rúzzsal járt hasonlóan, míg egy 7-8 hónapos rúzzsal csúnyán megjárta, és rémesen begyulladt a szája, úgy nézett ki, mint akinek herpesz nőtt az egész szájára.

2018. aug. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. ha tégelyes, üveges (nem tubusos vagy pumpás) alapozóról van szó, abba kívülről bekerülhet szennyeződés, baktérium, ami elszaporodik és utána pattanásokat, kiütéseket, irritációt, gyulladást okozhat.

Ugyanez vonatkozik persze tégelyes korrektorra, púderekre, rúzsra, szempillaspirálra, bármi olyan sminktermékre ami érintkezik a levegővel.


2. Utána romolhat a minősége, elválhatnak a különböző alapanyagok krémekben, kevésbé lesz tartós vagy pigmentált, a púderek jobban kiszáradhatnak, megkeményedhetnek, esetleg rosszul reagálhat más sminkcuccokra.


Nyilván mint az ételeknél, itt se kell olyan szigorúan követni hogy ha 6 hónapig jó akkor 6 hónap és 1 nap után repül a kukába akármi van, de érdemes odafigyelni hogy ha valamitől elkezd kipattogzani a bőröd, fura állaga vagy illata lesz, máshogy működik hirtelen, akkor szabadulj meg tőle, és nagyon régen lejárt cuccokat (2-3+ éves alapozót) inkább ne kenj magadra.

2018. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, főleg #3-as 😊
2018. aug. 19. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!