Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kezdjek el sminkelni?

Hogyan kezdjek el sminkelni?

Figyelt kérdés

Mik az elso dolgok amiket be kell szerezni? Es milyen markat igy eleinte?


Nincsenek bor hibaim, se pattanasom, se szeplom tiszta az arcom, amit mindenki dicser. A szempillam fekete viszonylag dus de nem annyira hosszu mint egy festett. Az ajkam alapbol pirosas... mikor gyerek voltam mindig kerdeztek a szuleimet ha szedetik e a szemoldokom vagy ha festik e az ajkam mert piros volt az ajkam es feher a borom. A hajam sotet barna szinu, nagyon dus. Meg nem sminkeltem magam csak ha volt tanc verseny vagy ilyesmi ott kisminkeltek de el szeretnem kezdeni. A leirtak alapjan miket ajanlottok igy eleinte? A szemoldokom most se szedetem mert van formaja es alapbol nem olyan vastag mint most a divat :(. Eleg gyerek arcom van 15 evesnek nez mindenki, 22 eves vagyok.


Mindenki mondja, hogy szep vagyok de mar olyan csunyanak erzem magam ha ki megyek az utszara es mindeki olyan mint instagrammon a szep lanyok. Nem akarok fura lenni tovabb es sminktelen.


Van baratom, csak magamnak szeretnek jobb kozerzetet ha ki megyek az utszara.



2018. szept. 4. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs bőrhibád akkor az arcodra sok minden nem kell. Ha fénylik a bőröd egy púder hasznos lehet, meg ha nagyon sminkelni akarsz egy visszafogott színű pirosító meg egy matt természetes hatású bronzosító elég. Esetleg vannak egész visszafogott highlighterek, ha fel akarod dobni a sminked, de elég könnyű átesni velük a túloldalra szóval lehet kezdőként ez kisit sok lenne.


Szemöldökre egy színtelen gél jó, hogy szépen álljanak a szálak. Ha esetleg vastagabb szemöldököt akarsz akkor pomédával lehet csalni és vastagabbra festeni, de ha nem olyan extra vékony mint a 90-es években volt divat nem szükséges.


Szemre ha akarsz használhatsz valamilyen visszafogott szemhéjfestéket (én mondjuk csak a bronzosítóból szoktam egy keveset elsatírozni a szememen, mert ad neki egy kevés színt de nem rikító), meg szempillaspirál.


Ha alapból pirosas a szád elég egy színtelen szájfény vagy ajakbalzsam.


Én ezeket használnám a helyedben, de szerintem nem vagy fura akkor se ha egyáltalán nem sminkelsz. Plusz az instás lányokon vakolatszerűen van mar a smink (még a "no makeup makeup" is minimum 15-20 sminktermékből áll náluk).


Mivel nem tudom mennyit akarsz rászánni kezdetnek márkára a Catricet, Trend it up-ot meg az Essencet ajánlom vagy még a Rimmel és a Maybelinne ami csak egy picicel van ezek felett árban (de Rossmannban gyakran van 25% kedvezmény Maybelinre vagy hogy írják :D)

2018. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszod ! :)
2018. szept. 4. 21:10
 3/10 anonim ***** válasza:
utcára*
2018. szept. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Sehogyan,felesleges pénzkidobás,ne legyel az a lány,akin ha nincs festék,se lakk,akkor 10kilóval kevesebbet mutat a mérleg. Nem jó semmire,add önmagad,nem kell két kiló festék...komolyan hagyd a fenébe,minek,nem ér semmit,ne kövesd a divatot,kit érdekel,legyél normális,nem kell ugy táncolni,ahogy mások fütyülnek,nem kell se divat3,14csának lenni se , meg olyannak se,akit egy szobafestő kikent 2x
2018. szept. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hello!


Szerintem nem azt kérdezte hogy elkezdjen e sminkelni szóval nem kell hegyi beszéd.



Én a helyedben csak egy kis bronzósítót,barnás szemfestéket,és szempilla spirált ajánlok.

Hogyha kicsit jobban megy már megpróbálhatsz tust használni.

a szádra esetleg egy balzsam vagy egy matt rúzs,esetleg színelen szájfény.

2018. szept. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolso, igazat adok neked, nem tudom ha lany vagy-e de most par honapja egy taknyos 13 eves sminkelt lany nevezett igenytelennek azert mert nem volt rajtam smink a masik sminkelt magossarkus baratnojenek. Es csak azert mert nem volt rajtam smink :/... . Es eleg rossz erzes volt, ha mar nincs rajtad smink akkor nem adsz magadra es nem vagy ember szamba se veve mint lany :( ezt az erzest szoktam erezni, es ezt az erzest is keltik nehanyan (mint pl a fentebb emlitett 2 lany).
2018. szept. 4. 22:51
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 Koszi! :)
2018. szept. 4. 22:51
 8/10 anonim ***** válasza:

Én sem sminkelek, csak ha extra szép akarok lenni. Még sose volt bajom a sminktelenségből. Sminkből már volt bajom. :D Persze azért jó néha egy kis rásegítés, szeretem ezt a lehetőséget, hogy báemikor élhetek vele.

A szemöldök ne legyen hiányos, legyen formás.

A szempillák kispirálozva, az a nőiesség netovábbja. :)

Színes rúzs. Ennyi. :)

Ha mégis többet akarsz, akkor pattira korrektor, szemed fölé fekete cicás tusvonal.

Ha ennél is többet akarsz, akkor alapozó, highlighter, sötétítő, szemhéjpúder.

2018. szept. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszi! :)
2018. szept. 5. 13:39
 10/10 anonim ***** válasza:
A lertak alapján azért nem sminkelted magad, mert szép lehetsz alapból. Én hiába sminkelem magam akkor is kevesebbnek néznek a koromnál. De ha szeretnéd akkor sminkelj
2018. szept. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!