Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Csak sztem gáz, hogy a Rossman...

Csak sztem gáz, hogy a Rossmannban 5ft elkérnek egy kis szatyorért?

Figyelt kérdés
Vásároltam tegnap pár dolgot, kártyával fizettem ésmiután fizettem, rájöttem, hogy kellene az a kis szatyor amibe beletudom rakni a dolgokat, mert nincs nálam semmi. És apró sem volt nálam, 5ft sem, erre a pénztáros odamondta nekem, hogy semmi sincs ingyen! Erre tökre beidegelt, nem tudom egy ilyen pedáns, nívós üzletnek miért megterhelő tétel 1 picike 5 ft-os zacskó ? Mert szatyornak nem nevezhető. Máshol simán annak egy normális szatyort ha vesz vmit az ember, nem szaroznak 5ft-os vackon. A Dm-ben sem kérnek ilyenért pént, se máshol ha jól tudom?

2018. nov. 1. 16:13
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

#20 vannak látszik.

Mondjuk én nem emlékszem, hogy a DM-ben kértek volna pénzt ilyen kis zacsiért.

2018. nov. 2. 09:23
 22/29 anonim ***** válasza:
a pepcoban, a c&aban is kérnek és nagyon jól teszik veszel az ikeában vagy bárhol máshol egy textiltáskát ami akkora, hogy tényleg a zsebedben is elfér és máris nem kell egyszerhasználatos zacskó
2018. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim válasza:
100%

"Pedáns, nívós hely" Úristen! :D


Sokáig én sem értettem, hogy másutt elkérnek 25-50 forintot is a szatyrokért, aztán rájöttem arra, amit sokan mások is írnak, környezetszennyezés. Mi egy szatyrot hónapokig használunk, amíg el nem szakad. De mondjuk ez oly mindegy, mert bemész egy ruhás üzletbe és a hatalmas szatyrokat hozzád vágják ingyé, meg Magyarországon az újrahasznosítás még nagyon gyerekcipőbe jár, de hát valahol el kell kezdeni. Sajnos ezt a előző rendszer, illetve a 90-es évek mentalitását nagyon lassan dobjuk le, és úgy gondolkozunk, hogy egy szatyron nem múlik a föld sorsa, pedig nagyon is. Vannak országok, ahol ezt megértették, vannak ahol még nálunk is sokkal rosszabb a hozzáállás.

Pl. Japánban mindenütt hozzád vágják a szatyrokat, ha kell ha nem, de ők talán a világon az elsők között vannak, ami az újrahasznosítást illeti.

2018. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj lesz reagálnom erre a kérdésre, mert nem kicsit k.rtál fel így reggel fél nyolc tájékán. Én a konkurens drogériában, a DM-ben dolgozom Budapest belvárosában; a környéken irodák és turista desztinációk. Imádom, amikor jönnek a vásárlók, nálunk hagynak tizen-huszon ezreket, és fillérbaszóskodnak azon, hogy a papír és műanyag nagy zacskó között 40 Ft különbség van. Érted, nálunk hagynak egy vagyont, és utána azon megy a pampogás, hogy "az olcsóbbat kérem" -hagy ne mondjam, hogy az olcsóbb zacskóval mennyire terheljük még pluszban a környezetet. Szerintem nem kérdés, hogy mit veszünk, ha nincs nálunk textilszatyor -mert, hogy ezzel jár egy kicsit is tudatosabb vásárló vásárolni.


Nagyon örülök, hogy ezek az 5 Ft-ba kerülő, nálunk ingyenes szatyrok megszűntek a DM-ben. Mikor még diákként dolgoztam, az emberek vitték ezeket ha kell, ha nem. Azért azt sosem fogom megérteni, hogyha az ember vesz egy Dove stiftes dezodort, egy szempillaspirált és egy kis zacskós hajpakolást, akkor miért nem tudja a nála lévő kézitáskába belerakni? Ahol amúgy van pluszban hely...


Hogy az ingyenes ruhaboltos zacskókról szót ejtsünk... Szerintem felelőtlen. Én ha úgy megyek vásárolni, hogy van hely a táskámban, akkor mindig mondom, hogy köszönöm, nem kérek, nem a zacskóért jöttem. Mert arról a trendről ne beszéljünk, hogy az emberek arra élveznek, hogy "ingyen L'occitane-os meg Zara-s zacskó" és akkor azzal gizdulnak az utcán, és ők ettől nagyon elitnek érzik magukat.


Én a helyedben elgondolkoznék a hozzáállásodon, hogy "mert minden műanyagban van". Ez igaz, de pl. apró lépéseket is lehet azért tenni, hogy kevesebb szemetet termelj -tusfürdő helyett minőségi szappan papír csomagolásban; mosásnál mosódió; öblítő nem kötelező. A legtöbbet a takarításrészlegen lehet változtatni -nem kell megvenni azt a sok sz.rt, amit az emberekre rá akarnak tukmálni, hogy "Márpedig ezek nálkül nem lehet tiszta a lakásod!".

2018. nov. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Na ugye, hogy a DM-ben nem kértek érte pénzt! Amúgy még egyszer leszögezem:nem az 5ft amit sokallom, hanem épp az, hogy nekik ezért a kis zacskóért megéri.

És nem volt nálam semmi amibe pakoljak,apró sem volt.

Javaslom,inkább ők se árulják.

2018. nov. 12. 12:32
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

ha ingyen lenne mindenki vinné akkor is ha igazából nincs rá szüksége, hazaér és az első mozdulattal dobja is a kukába

drágábban kellene adni, hogy valóban rákényszerítse az embereket arra, hogy hordjanak maguknál egy textiltáskát

2018. nov. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, mert az is egy termék, amit le kell gyártaniuk, és ha ingyen odadobálnák, akkor veszteséges lenne. És egyre több helyen fizettetik ki, tök jogosan. Egy beképzelt, sznob libuska vagy.
2018. nov. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
És az a Rossmann hibája, hogy nem volt nálad zacsi, te észlény?
2018. nov. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

HIHETETLEN, hogy a kérdező még mindig nem érti😃 a 24-es leír egy regényt és az a válasza, hogy “na ugye, hogy....” kiragadtad a lényeget, gratulálok! Mit vártál? Hálás lesz az eladó, amiért annyi pénzt otthagytál ebben a patináns, fényűző boltban és ad neked egy ingyen szatyrot? Mielőtt odaadtad a kártyát, nem gondoltál arra, hogy azt a “rengeteg” vásárolt dolgot mibe pakolod bele? Nem is értem, nekem egyértelmű, hogy elpakolok fizetés előtt, nem tartom fel a sort. Gondolom ugyan ilyen stílusban, fintorogva közölted, hogy minaz, hogybpénzt kérnek a szatyorért, azért kaptál ilyen választ.


Lehetsz a mai világban nagyon szép ettől a sok kozmetikumtól, de jegyezd meg, hogy a kedvesség, figyelmesség nagy erény:) lehet, hogy nincs rajtam 20 féle highliter meg nem kontúrozom az arconalamat minden reggel, de a kevés kis sminkemben, amiben természetesnek érzem magam, rámosolygoknaz eladóra, van hozzá két kedves szavam és BIZTOS, vagyok benne, hogy ha már otthon felejtettem a papírtáskát (amire nagyon odafigyelek) és már a hiperszupi oversized táskámba sem fér bele az a több tíz kiló pipere cucc, a kedvességemért magától ajánlja fel az eladó azt az 5ft-os táskát. (Amu részemről lehetne 500Ft is, mert megérteném)

2018. nov. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!