Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek kicserélhetem már...

Szabina Bencsik kérdése:

Szerintetek kicserélhetem már a köldökpiercingem?

Figyelt kérdés
December 21-én szurattam, azaz nagyjából másfél hónapja. Bevallom őszintén, az első 2 napban volt időm / kedvem kezelni betadine-nal és vízzel, valamint csak zuhanyozni, utána nem igazán kezeltem semmivel fürödtem. Ennek ellenére nem gyulladt be, csak gennyezett kicsit, illetve 2-3 reggel éreztem,hogy minimálisan fáj. Amikor szárazon mozgatom egy picit még most is szokott fehéren gennyezni, de nem vészes, fájni nem fáj. Szerintetek kicserélhetem már, vagy még hagyjam egy kicsit?

2019. febr. 9. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg hagyd egy kivsit szerintem
2019. febr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még hagyd benn legalább egy hónapig. Az ilyen piercingeknek van egy látszólagos és egy teljes gyógyulási ideje, előbbi 2-3 hónap, utóbbi 6-10. Ha valami baj van az ékszerrel, akkor 2-3 hónap után tehetsz bele másikat, de a többszöri cserélgetés nem ajánlott a teljes gyógyulás előtt.

A betadin és víz egyébként nem túl jó, mozgatni se nagyon kéne. A vízben nagyon sok baktérium van, minél kevesebb éri, annál jobb. Használj octenisept sprayt, két kis fújás naponta, és kész. A jódozatlan sóoldat is jó rá. Szerintem megéri időt fordítani a kezelésére, nagyon csúnya tud lenni egy gyulladás, maradandó heget is hagyhat, ha nincs szerencséd, plusz ha nem is gyullad be, kezelés nélkül elhúzódhat a gyógyulás.

Az enyém is jól nézett ki 2 hónap után, aztán a negyedik hónapnál begyulladt, pedig folyamatosan kezeltem, ebből is látszik, hogy tovább tart a teljes gyógyulás, mint ahogy érezzük.

2019. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Még hagyd! Látszólag begyógyult, de ha kiszeded felszakas belül a seb. Én 5 hónap után cseréltem, igaz nekem be volt előtte gyulladva. Az se mindegy, hogy hogyan veszed ki, hogy vissza tudd tenni a másikat. Ahogy húzod ki az ékszert vele együtt kell a másikat behelyezni.
2019. febr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. febr. 10. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!