Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » A tetoválás helye és mintálya...

A tetoválás helye és mintálya tényleg befolyásolja a hangulatunkat?

Figyelt kérdés

A biosz szakos tanárom mesélte,hogy hallot olyat,hogy egy férfi a mellkasára tetovált egy koponyát/ halál fejet. És egy idő után elkezdte magát levertnek depressziós érezni. Elment egy pszichológushoz,többször is járt és egyszer észte vette ezt a tetoválást és azt mondta ez az oka.


Álítolag valami kering a testünkben ami a tetoválás vagy vmilyen séülés hatására megsérül és megváltozik a hangulatunk.


Ez tényleg így meg?

Valaki tudja mi az?


2020. febr. 23. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Fájdalom hatására keletkezik olyan anyag az agyban, amitől rossz lesz az ember hangulata. Kivéve a mazochisták agyában. Nálunk olyan anyag termelődik, amitől boldogok lesznek. Az az endorfin. Na jó, másnál is előfordul, nem csak mazóknál.

Az említett férfire talán inkább a tetovált minta hathatott depresszíven. Bár ha magára tetováltatta, akkor neki nyilván tetszett. Esetleg a festékben lehetett még olyan anyag, ami a szervezetébe kerülve rossz hatással volt rá. Vagy csak véletlen egybeesés, és semmi köze a tetováláshoz.

Az én tetkóm mindig boldoggá tesz, ha ránézek, mert olyasmit ábrázol, aminek a gondolata örömmel tölt el. De a készítés folyamata is kifejezetten kellemes volt számomra.

2020. febr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*mintája

És persze, befolyásolhatja, mint mondjuk egy festmény a falon gyönyörködtetni is tud, de lehet hogy elkomorodsz tőle

De ez így, ahogy leírtad abszolút hülyeség. A depresszióhoz sokkal több kell, nem elég egy hülye tetoválás, főleg ha esztétikus is, és nincs elrontva.

2020. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tanárom mondta. Az egész tanári kar hülye nálunk. Ezért kiirtam
2020. febr. 23. 16:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak azt tudom mondani, hogy nagyon sok ostoba pszichológus dolgozik a szakmában, aki nem való pályára.

Az egy dolog, hogy beült egy egyetemi szakra és elvégezte... rengeteg ostobaságot, sztereotip tévtanítást sűrítenek az agyukba, és vakon elhisznek mindent ahelyett, hogy személyesen megbizonyosodnának a létezésükről. Vakon ráhúznak mindenkire egy csomó ostobaságot, általánosítanak, félrediagnosztizálják az embereket. Olyan összefüggéseket húznak teljesen eltérő, - nyomokban sem kölcsönhatásban mozgó múltbeli vagy jelenlegi problémák közé, amitől az ember haja égnek áll. És nem azért, mert “hűha...ők aztán megmondták”, - hanem mert fatális hülyeség mindent összemosni. Segítő szakemberek helyett ostoba, gondolkodásra képtelen “kócsokat” futtatnak ki a pályára. Olyan unintelligens, koslatós kis demagóg díszpr*stikat, akik még csak értelmes, kifejező kommunikációra sem képesek.

17 évesen megfordultam én is egy hasonló kaliberű csajszikánál, aki a fancy, rózsaszín filteres honlapján temperamentumosnak, szimpatikusnak tűnt, - élőben ahogy kinyitotta a száját, azonnal lerítt róla, hogy egy felszínes, flegma, pénzéhes díszliba.

Akkoriban nagyon visszahúzódó voltam, de mindennél jobban vágytam a kortársaim társaságára, - az osztálytársaim bár nem bántottak, levegőnek néztek, és az elszeparált szakok miatt nem is nagyon volt lehetőségem kontaktusba kerülni velük, így magányosnak érzem magam. - Ebből ő azt hozta ki, hogy én lenézem (WTF?! 😳) a kortársaimat, azért nem barátkoznak velem, mert azt hiszik, hogy felsőbbrendűnek képzelem magam náluk és nagyképű vagyok. Hogy mi van??! 😷🤦🏼‍♀️ De nem ez volt az egyetlen “érdekes” tapasztalatom vele, volt ennél durvább is.

Azt a sztereotip sablont húzzák rá mindenkire, amit demagóg módon bemagoltak, - NEM fogják fel, hogy a gyakorlatban messze nem így működik ez az egész.

Ez a szakma kezd ilyen spirituális bullshitbe átmenni, ami szerintem kegyetlenül tragikus. És gusztustalan, hogy a semmittevésükkel horribilis összegeket tesznek zsebre naponta.

2020. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!