Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Tetoválásokról miket kell tudni?

Tetoválásokról miket kell tudni?

Figyelt kérdés

Régóta tervezek magamnak tetkókat csak közben felmerült pár aggály ami miatt kétszer is meggondolom a tetoválást.

Első sorban mennyire esélyes valakinél, hogy allergiás lesz a tintára vagy a tűre? Csak mert az én bőröm kissé érzékeny néhány dologra mint egyes borotvák, mitesszer elleni krém, pár tusfürdőtől is kaptam pirosas foltokat. Mindenképp szeretnék színes tetkót viszont itt sok szín allergiát okot mint a piros amiről hallottam, hogy esélyesebb bár nem tudom. Tiszta feketénél mik az esélyek? Bár színest szeretnék. ÉS ha kiderülne, hogy allergiás vagyok rá akkor hogy történik a dolog, abba marad az egész vagy valahogy meglehet azért oldani, előtte van ilyen tesztelés mint rákenik a tintát vagy csinálnak ilyen picike mintát ami alig látszik?

Másik meg a tetoválás utáni gyógyulás. Tudom, hogy ezt elfogja mondani a tetováló de előre felkészülnék, hogy kell pontosan ápolni a tetkót? Meddig kell krémezni és fóliázni? Mennyire kopik ha víz éri néha, mert azért mindennap fürdünk és így valahogy hozzá ér akkor bírja?

Hogy kell utána nézni a jó tetoválónak, már mint elsőre bemész egy kiválasztott szalonba, ott elmondod az elképzelésedet és ajánlanak hozzá egy tetoválót vagy azt előre neked kell kinézned a munkái alapján?

Mennyire szépen szoktak alkotni mondjuk természet képet? Régóta van a fejemben ez a kép és nem bánnám meg ha ilyen szép tetkóm lenne, csak nem tudom ilyen kidolgozott képet mennyire tudnak szépen csinálni?

Mennyire fájdalmas? Tehát ha elsőre elkezdi az mennyire ilyen sokkoló érzés lesz vagy kibírható? Mondjuk emiatt nem aggódok de nem tudom tényleg elképzelni a fájdalmat :D.

Köszönöm ha elolvasod és tudnál is rájuk válaszolni, olyat is írhatsz amit nem írtam épp.

Olyan válaszokat nem várok akik lebeszélnek róla, vagy szerintük ez "prolis" mert itt többször láttam, hogy egyből ezt vágták rá. A kérdés adott így arra kérnék válaszokat, ha mégis jönne ilyen akkor ignorálom! :)

23l



2021. márc. 17. 17:40
 1/5 Metionin ***** válasza:

Allergia: színes tetkóknál előfordul, főleg ha valakinek fémallergiája van, feketénél kevésbé. De sok tetováló tesztel előtte, tesz egy csepp festéket rád (nekem a könyökhajlatomba szokta), lefóliázza és ha 1 nap alatt nem lesz piros, nem viszket stb. akkor valószínűleg a bőrben sem fog reakciót kiváltani.

Gyógyulás: Kb. 3 napig intenzíven gyógyul, utána elkezd hámlani. Tetoválótól függ, hogy milyen utókezelést javasol, mindenképp azt tartsd be amit ő mond neked, mert arra vállal garanciát. Ez változó lehet, nekem eddig 3 nap fólia, hámlásig bepanthen 3 óránként, utána testápoló. Most voltam ugyanannál a tetoválónál a következő tetkóm miatt és azt mondta, hogy már másabb krémet használ és ezzel nem kell majd 3 napig fóliázni. Szóval ugyanannál a tetkósnál is eltérhet. Mindenesetre előre kérdezd meg és vedd meg hozzá ami kell, ne aznap szaladgálj krémért meg fóliáért.

Tetkós keresése: nézz referencia munkákat, olvass véleményeket. Ha egy meghatározott stílusú tetkót szeretnél, akkor olyat keress, akinek a munkái között látod hogy sok ilyen van. Tájképet is megcsinálnak szépen, persze.

Fájdalom: emberfüggő, testrészfüggő. Nekem volt rosszabb napégésem is pedig 7-8 órás tetkóim vannak. Amikor gyógyul, kellemetlenebb.

2021. márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Még jó hogy a patch teszt kb semmit nem ér. Ez csak arra való hogy a nem prolinocérosz bőrű kuncsfatokat hamis biztonságérzetbe ringassa. Nem véletlen hogy egy bőrgyógyász se csinálna neked ilyet tetoválófestékkel.

És a legjobb hogy évekkel később is lehet tőle allergiád. :) Így tudva hogy érzékeny bőröd van, ha neked megéri a felesleges kockázat csak azért hogy prolivá lehess, akkor hajrá.

2021. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.direkt kértem hogy az ilyen prolizós kommenteket inkább le se írjátok!

ennyire nehéz betartani??

2021. márc. 18. 10:33
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Akármennyire is nem tetszik a körítés, de én vagyok az egyedüli aki legalább elmondja neked hogy a tetoválófestékes patch teszt semmit nem ér.

A hozzászólásom másik felében arra próbáltam utalni, hogy az elért nyereséget és a vállalt kockázatot mérlegelhetnéd. A tetováltak, vagy akik épp tetoválásra adnák a fejüket azokra jellemzőbb az, amit egy tudományos folyóiratban úgy fejeznének ki, hogy magasabb kockázatvállalási hajlandóság. És ez alatt nem bátor, úttörő emberekről beszélünk akik nagy kockázatot vállalnak egy nagyobb jóért. Nem. Ez alatt jellemzően önpusztító, Darwin-díjas hülyéket értenek. Ezért aztán érdemes a mérlegeléskor visszacsavarnod magadban az egészséges szintre a kockázatvállalási hajlandóságot amikor meghozol egy ilyen döntést.

2021. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4.köszönöm így jobban tetszik a mondandód :)

de nekem azért tetszenek nagyon a tetkók régóta és nyilván nem tömegtetkót csináltatnék mint believe in your self, pillangó, kereszt, meg egyebek a mintát eleve tudom már és sokat jelentene nekem. :)

meg nyilván nem olyan helye rakom ahol nagyon észrevehető mint fej, homlok...hanem meg van nekem már a hely is :)

de köszönöm a válaszod.

2021. márc. 18. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!