Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Miért lett ennyire divat a...

Miért lett ennyire divat a tetoválás, mi a jó benne, időskorban mi lesz ezekkel a tetkókkal?

Figyelt kérdés

Szerintem már egyáltalán nem különlegesség inkább a divat majmolás, állítog volt valami felmérés hogy a tetkós emberek többsége nem tudta a tetoválásának jelentősségét.

Nekem kicsit inkább primitív dolog ez az egész, ugye honnan ered a primitív Afrikai Dél Amerikai törzsek csinálták a tetkót. Nálam kizáró ok is ismerkedem.

És mi majd idős korban ezekkel az tetkókkal.. ahogy a bőr ereszkedik a kép is meg volt változni már biztos nem lesz olyan nem lesz szép..


2021. jún. 23. 07:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
50%
10-es "tetkósprolis", téged nagyon megbántott valami tetovált ember, hogy ennyi keserűség és agresszió van benned? Szeretnél róla beszélgetni😊
2021. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

9! Mitől erzed vagánynak a tetoválásodat? Épp ez a lényeg, hogy már tini kislányoknak is van, pár ezer forintos tetkója, ilyen olyan sablon mintákkal.


Mitől egyedi vagy vagány?

2021. jún. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%
Szívesen beszélgetek olyan emberrel aki tudja mit jelent a keserűség és az agresszió mert ha valami még csírájában is hiányzik belőlem és az írásomból hát akkor ez a kettő. Max néha kicsit elragad a szenvedély, semmi több. De ez már OFF amit nem szeretek, itt a kérdezőnek kell válaszokat adnunk.
2021. jún. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
82%

Ha valaki csak azért varrat valamit, hogy kitűnjön és különlegesnek tűnjön, ott intellektuális érettség terén durva problémák vannak. Az elterjedtsége egyáltalán nem ássa alá a tetoválások létjogosultságát, mert nem egy buta hóbort, amivel fel lehet vágni.


Nincs a mintáknak egyetlenegy univerzális jelentése, értelmes esetben az az egyén ruházza fel jelentőséggel a saját gondolatvilágának, érzelmeinek megfelelően, és fogalmazza meg a hozzá kapcsolódó szimbolikát. Így ugyanaz a minta is jelenthet három embernél három teljesen eltérő dolgot.

Vegyünk alapul mondjuk, hogy mi juthat eszembe egy vörös hagymáról:

1) Jelképezheti az emberi lélek összetettségét és sokszínűségét, hiszen számtalan rétegből tevődik össze.

2) Jelképezhet egy olyan személyiséget, aki nehezen engedi magához közel az embereket, több rétegből álló védelmi rendszert húz fel maga köré, amiknek az erőszakos kapargatása síráshoz vezethet az óvatlanok számára.

3.) Utalhat a Shrek című animációs filmre, és személyes anekdotára a történettel kapcsolatban. Egy mogorva, magának való ember barátokra talál - lehet így közös, barátságtetkó is - , egy olyan rosszul megítélt, kirekesztett csoport tagjának érzi magát a viselője, mint az ogrék, utalhat arra, hogy a látszat gyakran csal, vagy hogy elért egy olyan eredményt, amit a környezete abszolút nem nézett ki belőle.

A lehetőségek számának csak a fantázia szab határt. Azért nem a tetovált embereket kell okolni, ha valakinek nem ez az erős oldala.


Azért tartod primitívnek, mert nem érted a kultúráját. Minimális olvasottság kell hozzá manapság, hogy az ember tisztában legyen vele, a törzsi tetoválások abszolút személyre szabottak, és egyáltalán nem primitívek. Nincs közülük kettő egyforma, és más eljárással is készítik őket a "vademberek", mint mi; külön rituálé, ünnepélyes esemény, ha valaki kiérdemel egy közösségi tetoválást. Fontos információk rejlenek benne a viselője eredményeiről a közösségen belül, a foglalkozásáról, az oktatásáról, a családja történetéről, a kultúrájukról, a céljairól, a felfogásmódjáról. Mint egy bőrön viselt önéletrajz.

Mellesleg a maják évszázadokkal azelőtt olyan ismeretekkel rendelkeztek, amiken a mai tudósok is elcsodálkoznak, úgyhogy azzal a primitív jelzővel is óvatosan kellene bánni megfelelő háttértudás nélkül.


Bármikor megereszkedhet vagy rondává válhat a bőr, elég hozzá baleset, hirtelen fogyás vagy hízás, betegség; bármi. Ilyen alapon mindenki varrja magát zsákba, mert mi lesz, ha ronda lesz, és valaki meglátja? Az évek múltával az ember érzelmileg kötődik a mintájához és ahhoz, amit jelképez, akkor is szépnek látja, ha nem feszes. Átüttetni meg nem nagy katasztrófa 10-15 évente. Egy ráncos, májfoltos, eres kézfej akkor se lesz a fiatalok mércéje szerint szép, ha csupasz, és akkor se, ha egy Mickey egér fej van rajta.


Az olyan "teóriákat" komolyan venni meg erősen mulattató, amik párhuzamot akarnak vonni a tetoválások száma és az illető tanultsága, intelligenciahányadosa között. Ennyi erővel minden szőke hülye, a skótok sóherek, a kövér emberek meg mindig vidámak? Nem akarok annak az agyával élni, aki ennyire sarkosan és irracionálisan látja a világot.

2021. jún. 24. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
41%

Elfogadom a velemenyed, te is fogadd el hogy szamomra visszataszito es kozonseges a tetovalas.

Hosszas magyarazatoddal csak a sajat allaspontodat veded es probalsz meggyozni igazadrol, de izlesek es pofonok... tudod a mondast.

Peace.

2021. jún. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%

Némi ismeretet próbáltam elhinteni a témában inkább, de úgy néz ki, megragadtak az emberek a "proli szinten", ha csak annyit tudnak kihámozni egy elsősorban információátadó válaszból, hogy a saját álláspontomat tolom, és próbálok kb. lenyomni azoknak a torkán, akiknek nem jön be.


Nem mondtam, hogy szeretnie kell mindenkinek. Nem mondtam, hogy varratni kell. Nem mondtam, hogy tetovált emberekkel kell összeköltözni! Nem szóltam le azt, akinek nem tetszik. Annyit mondtam, hogy baromság valakinek a kinézetéről következtetni az értelmi képességeire, ezt nem tudom, ki veheti magára.

Szövegértés, könyörgök!


Tizenöt, mikor mondtam, hogy nem fogadom el, hogy SZEMÉLYESEN NEKED nem tetszik? Miért indítanék véleményhadjáratot konkrétan ellened? Egy szó nem esett rólad a hozzászólásban. A kérdező által felvetett szempontokra reagáltam. Nem körülötted forog a világ.

2021. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%
Idős korba mi leszünk a legmenősebb ! Attól még , hogy te nem érted s nem tetszik. Remélem még tetoválás nélküli sem fog hozzád szolni. Kis itélkezős.
2021. jún. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na persze

Mitől lesz menő??

Most se az, inkább ciki

2021. jún. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%

Nyilván mindenki azt csinál a testével, amit akar; az meg, hogy mi a szép meg az igényes, az ízlés dolga, mint ahogy az is, hogy valaki az emberi test elcsúfításának vagy megszépítésének gondolja ezeket. Amikor én "firkának" hívom ezeket, az csak a saját véleményem. Inkább azon tűnődök el, ami emögött van, ti. nem azért bunkó valaki, mert tetoválása van, hanem azért van tetoválása, mert bunkó, ami nyilván sarkos kijelentés, és nem is az igazság, sőt nem is a véleményem, csak a benyomásom - annak fényében, hogy nem is olyan régen még a stricik a kurvákat jelölték meg vele, meg a gengszterek magukat. Persze még régebben ókori kultúrák használták, az is igaz, de ezt szerintem csak kevés tetovált ember tudja.


Viszont a kérdés elolvasásakor én magamban kapásból úgy reagáltam, hogy sokan szerintem nemhogy a jelentőségét nem tudnák megmondani a "firkának" ami rajtuk van, hanem még azt sem, hogy miért csináltatták. (Tehát, hogy mi van mögötte.) Ja, de: azért, mert másoknak is van. (Nyilván nem mindenki, de valószínűleg sokan, látva a sok kérdést itt is, hogy "milyen tetkót csináltassak?" Mintha kötelező lenne, ezért ő is csináltat, noha maga sem tudja, hogy mit szeretne, vagy hogy szeretne-e egyáltalán.)


Hasonló példa, egyben kortünet: a szakadt térdű nadrág. Na, tegye fel a kezét, aki ilyet hord, és meg tudja mondani, hogy miért, leszámítva azt, hogy "ez a divat". Kicsit hasonlóan érzek a jelenleg a koronavírusnál is gyorsabb ütemben terjedő tetoválásokkal.


Namost, tehát, mit gondoljak azokról az emberekről, akik nagy része hasonló "megfontolásból" végeztet magán akár tizenévesen ilyen végleg megmaradó beavatkozást? Mennyire komoly ember? Mennyire gondolkodik előre mondjuk a válltól csuklóig tartó teljesen elfedő tetoválás 17 évesen való felhelyezésekor (ti. ezeket nem vagy igen nehezen lehet eltávolítani)? Nagy bűn, ha állásinterjún kiszórom az ilyeneket?, Persze, "lehet hogy ő jobban elvégezné a munkát", igen, de nem csak ez a szempont. (Persze, meg lehet hogy az adott párt politikusa is becsületes ember, igen, éppenséggel előfordulhat, de minek kockáztassak?)


Tehát összegezve, véleményem szerint a tetoválás egyike azon jelenségeknek, amely a divat gondolkodás nélküli követését, a valakikhez tartozás kényszerérzését (ha máshogy nem megy), a figyelem felhívását (ha máshogy nem megy) célozza, amellett a kisszámú ember mellett, akinek ennél mélyebb megfontolása van, és egyáltalán nem csak azért csinálja, mert mások is.


Hogy ezzel lényegében lehülyéztem a tetováltak legnagyobb részét? Miért, az emberek összességének nagy része is nem az? Remélem, utóbbi állítás megindokolására nem kell másik kisregényt írnom.


Egyébként aki akár csak egy kis szociológiát tanult, az nem csodálkozik a jelenségen. Az ilyen megkülönböztető-figyelemfelkeltő-megbotránkoztató dolgok első szakaszukban rétegjelenségek (ti. kevesek és meggyőződéssel csinálják), később széleskörűvé válik (ez zajlik most a tetoválással, a majmolás), majd végül kimegy a divatból.


Mondjuk érdekes lesz majd 30 év múlva látni a sok tetovált nagypapát és nagymamát. Összehasonlítva a ma élő, nem-haladó, nem-tetováltakkal. Persze, mint többen is írták, "királyak" meg "vagányak" lesznek - épp mint a többiek. ("Ti mind egyéniségek vagytok!")


Fentiek nagy része a magánvéleményem. Mint ilyen, nem is lehet "igaz" vagy "hamis", de mindannyiunkat a véleményünk vezérel embertársaink megítélésében. Elővigyázatos ember nem feltétlenül láttatja a bensőjét már jó messziről. A tetováltak igen. Akár jót jelent ez, akár rosszat.


Azért egy-két gyöngyszemre is regálnék a válaszokból:


"Nem tudom, mi a prolis abban, hogy valaki kifizet 50+ ezer forintot egy tetoválásért lol :D A szoba amit bérelsz nem kerül annyiba."


Mondjuk az tipikusan prolis, ha valaki azzal méregeti magát, hogy mennyit költött erre-arra. Ezek szerint aki pl. havonta 50+ ezer forintot elkölt cigarettára, az havonta még-nem-prolisabb, mint te, kivéve, ha te drágább szobát bérelsz.


"Idős korba mi leszünk a legmenősebb ! Attól még , hogy te nem érted s nem tetszik. Remélem még tetoválás nélküli sem fog hozzád szolni. Kis itélkezős."


Igen, nekem is ez a kellemetlen érzésem van, hogy az ilyen hozzállású és a helyesírása által is tükrözött igényességi szintű emberek lesznek a "legmenősebbek", bár néha úgy érzem, már itt tartunk most is.

2021. szept. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!