Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Milyen a tetoválás?

Milyen a tetoválás?

Figyelt kérdés
A tű így tépí a bőrt? Mennyire fájhat?Mihez hasonlítható?Vérvételhez? Van szünet? Gondolom vannak helyek ahol alig fáj. Van akinek jobban fáj? Van amikor valaki nem bírja?

2022. dec. 24. 16:36
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Nem tépi a bőrt fel.

Pont annyira fáj, mint amennyire fáj.

Kaparó, vágó érzéshez, talán az epilláláshoz.

Vérvétel csak egy szúrás, nem hasonlítható hozzá semmilyen értelemben sem.

Szünet? Persze. Őszi, téli, tavaszi és nyári is.

Igen, úgy hallottam Miskolc környékén alig fáj, míg Szombathelyen rettenetesen.

Igen van, akit épp tetoválnak, neki jobban fáj, mint pl nekem.

Van.


Viccet félrerakva, a tetoválás során a tű nagyon gyorsan mozog, de nem túl mélyre üti/szúrja a festéket (irharétegbe). Mivel felsérti a felhámot is, illetve egyúttal a test fájalomreceptorai is érzékelik a dolgot, így fáj. A fájdalom mértéke nagyon sok dologtól függ. Függ, hogy éppen a tested milyen állapotban van, függ, hogy mekkora minta, mennyi időbe telik az elkészítése, neked milyen a fájdalomküszöböd. (Tehát épp mennyire vagy kipihent, milyen a pillanatnyi hormonháztartásod, különféle tesi-fiziológiai, biológiai, biokémiai értékeid, a bőröd sejtszerkezete, folyadéktartalma és még sorolhatnám.)

Ki lehet bírni. Egyedileg, de azért vannak a testen olyan felületek, ahol kevésbé fáj, van, ahol evidens, hogy jobban.

Ahol jobban fáj, azok a csontos, vékony bőrrel fedett területek és az intim részek. Ahol kevésbé, azok a kevesebb idegvégződésekkel tarkított bőrrészek. (Evidens, hogy ott fáj kevésbé ahol kevésbé is érzed)


Általánosságban: Ha előtte kellőkép kipihent vagy, ettél rendesen, ittál rendesen, épp nem vagy beteg, nem mensizel és nem stresszeled túl, akkor nem lesz baj. A tetoválás első, kb negyed órája fáj, utána a test elkezd termelni különféle dolgokat, ami miatt a fájdalom enyhülni fog. 3-5 órányi folyamatos tetoválás után újra jobban fog fájni, ahogy fárad a test és az elme.


Szüneteket lehet tartani, enni, inni, mozogni kicsit, esetleg cigiszünet, mosdószünet.


Nagy vonalakban kb ;)

2022. dec. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Nem hasonlit a vérvételhez. A böröd "felszínén" megy végig a tű, igazából olyan mintha megkaristolnád magad egy gallyal. Nekem a csukló környékén fájt igazán, a könyökömnél olyan volt, mintha szúnyogcsípés lett volna. Ha bírod a fájdalmat, kibírod. Eddig rövid idős (kb 1-2,5 órás) tetkóim vannak, amik 1 beülés alkalmával elkészültek. Amik hosszabb ideig készülnek (3h+) azoknál már van mosdószünet/cigiszünet/kvszünet stb.
2022. dec. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Számomra olyan volt, mintha leégtem / napszúrást kaptam volna, és úgy karcolgatták volna. Nem olyan vészes.
2023. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!