Kezdőoldal » Szépség és divat » Tetoválás » Mára több aktív korú embernek...

Mára több aktív korú embernek van tetoválása, mint nincs?

Figyelt kérdés

2023. jan. 15. 13:53
A kérdező szavazást indított:
Van tetoálásom, nő vagyok
Van tetoválásom, férfi vagyok
Nincs tetoválásom, nő vagyok
Nincs tetoválásom, férfi vagyok
Tervezek tetoválást ( még nincs ), nő vagyok
Tervezek tetoválást ( még nincs ), férfi vagyok
Nincs, és soha nem is lesz tetoválásom, nő vagyok
Nincs, és soha nem is lesz tetoválásom, férfi vagyok
71 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Háát, erre komolyan itt akarsz választ kapni?

Illetve mit tekintesz tetoválásnak? Csak a klasszikus, tetováló által tetovált mintát? Vagy beleérted az orvosesztétikai és sminktetoválásokat is? Mert sokaknak van sminktetoválása, de ők azt nem tekintik tetoválásnak.

2010 körül a népesség kb 5-6%-nak volt tetoválása. Persze ez a teljes népességre vetítve. Vannak idősek is akiknek van tetoválásuk, sőt 18 éven aluliak is bőven akadnak (otthoni, stick&poke tetoválások, ismerős megcsinálja, de akad ott is orvosi tetoválás is).

Mivel nem minden évben van erre statisztikai felmérés, illetve minden statisztikai felmérésnek hibahatárai vannak, így a pontos adat ismertlen. Legutóbbi, amiről tudok az a 2018-as adat, ott 13-15% jött ki. Ez a sminktetoválást és esztétikai tetoválást egyaránt magába foglalja a sima tetoválás mellett.

Itthon általában tízezer vagy százezer embert kérdeznek meg és azt a különféle adatok ismérvében extrapolálják-becslik, hogy pontosan mi lehet a valós adat és milyen hibahatárral.

Ha valóban pontos adatot akarsz, akkor kérdezz meg minden, magyarországi aktív korú embert. (a közel lehetetlen feladat :) )

De bármi hihetetlen, a legtöbb embernek nincs tetoválása és a legtöbb ember, aki most nem akar tetoválást, mégis csináltatni fog, illetve jellemzően a tetoválást csináltatók 15%-a bánja meg egy éven belül azt a tetoválását.

2023. jan. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez aztán profi válasz lett köszönöm, arra gondoltam, hogy itt az oldalon van mindenféle ember, és a szavazásból kiderül, hogy mi a helyzet.


Igazából furcsállom, hogy az utcán, boltokban stb, alig látni olyan embert akinek nincs tetoválása. Én olyan vagyok, hogy nem vágyok rá, de nem is zavar. Szerintem is tetoválás az orvosi és a simink is (ez utóbbi mondjuk nem tetszik a lányokon, de őket sem ítélem el, csak nem nekik udavarolok).


Szóval a kíváncsiság hajt.

2023. jan. 15. 14:24
 3/13 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Van. 26 vagyok. Tervben van még pár... :D
2023. jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2: ezt akartam én is írni, hogy strandon pl nagyon sokat látni. De nyilván ez nem reprezentatív.
2023. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez amúgy egy érdekes kérdés, kíváncsi lennék egy ilyen statisztikára. :) Viszont az biztos hogy nem itt fog kiderülni, túl kicsi a merítés.
2023. jan. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2023. jan. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 bubanat2 válasza:
54%

Engem fiatalon arra tanítottak, hogy ha tetoválva leszek az egy esetleges körözésnél jó támpont, mint különös ismertetőjel.

Így soha nem volt tetoválásom, nem is lesz, bár szerencsére sosem kerültem olyan helyzetbe, hogy körözzenek.

2023. jan. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván nagyon nem mindegy milyen mintavételi réteggel dolgozol, kiket kérdezel, és hova valósiak.


Ebben a kategóriában nyilván jóval többeknek, sőt kb mindenkinek, mert az érintettek nézik, egyrészt akik varratni készülnak, másrészt azok akik most varrattak, harmadrészt a szakmabeliek.


Annak a 1-2 habzó szájú hülyét kivéve aki(k) minden kérdés alá odaröfögi(k), hogy "prolik vagytok", de ő(k) nem igazán számítanak, mert a megfogalmazás és szófordulatok alapján kb ugyanaz a user károg minden tetoválásos kérdés alatt.

2023. jan. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"illetve jellemzően a tetoválást csináltatók 15%-a bánja meg egy éven belül azt a tetoválását"


jó, de ebből hány százalék az, aki pl a szemöldökét bánta meg?

illetve ki az, aki inkább mondjuk takartatni akar, vagy feljavítattni?

sok esetben az a baj, hogy nem megfelelő helyre megy az ember, elcseszik neki, vagy nem olyan lesz mint várta

2023. jan. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%
Mivel több a lelki sérült ember , így a tetovált is..
2023. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!