Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sportoló és aktív életmódot...

Sportoló és aktív életmódot folytató nőknek van műkörme?

Figyelt kérdés
Úgy tapasztaltam, hogy a sportos csajoknak nincsen.

2022. okt. 25. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan vendégeim akik sportolnak :) Mondjuk az igaz, hogy általában valami rövidebbet kérnek vagy csak erősítést, géllakkot gyakran nem túl hosszú körömre.
2022. okt. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én heti 3x kondizok már vagy 8 éve.

Rövid géllakkom van, de nem a sport miatt, hanem mert nem bírom elviselni, ha hosszú a körmöm. Ez nálam olyan, mint egy tisztaságmániásnak az, ha lát egy koszfoltot a házban vagy ha hozzáér egy kutyához és azonnal szalad kezet mosni😆Borzasztóan irritál, ha nem full rövid.

2022. okt. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen,van!! Az uj nagydarab kutyamiatt rovid csak!! Meg amikor meg boxra is jartam,amiatt volt rovid.
2022. okt. 26. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van, M méret, poligél. Sportolok, takarítok, főzök, nem zavar semmiben.

21/l

2022. okt. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Most épp nincs, de a múltban sokáig volt, simán sportoltam, kertészkedtem, kirándultam, takarítottam vele.
2022. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ mit sportol, mozog az illető. Nekem a saját körmöm a hosszú és sajnos vannak olyan sportágak, amiknél félnék, hogy letörik, ezért sajnos kihagyom őket:/ (pl. Röpi, kézi, stb box-itt eleve nem tudom ökölbe szorítani a kezem a hosszú körmök miatt)

De van olyan mozgásforma, ahol nem zavar pl kondizás, tenisz, tollas, futás, úszás stb.


Viszont nagy általánosságban szerintem sincs hosszú körme az igazán sportos nőknek (kivéve talán a kondisoknak lehet)

2022. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az M-es méret az kb fél centi hosszú?

Nem vagyok otthon műkörömben.

2022. okt. 26. 15:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egész kb. 1,5 cm. 4-es vagyok.
2022. okt. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok, na hát ebben még a szakma sem egységes :) Van ahol az ujjbegynél nem hosszabb az XS, van ahol az az S. Van ahol van XL és XXL is, van ahol az L fölött már csak annyi van, hogy extra hosszú vagy egyedi.

Nagy átlagban azért működik az a logika, hogy ujjbegy+5 mm az S, ujjbegy+10 az M és így tovább. De ez persze nem az jelenti, hogy ne építenénk mondjuk 8 mm-es körmöt, ezek inkább határok, a 8 mm pl M-es lesz. Én amúgy jobban szeretek milliméterben számolni, de sok vendég az S-M-L rendszert szokta meg szóval használom azt is :)

De olyat is láttam már, hogy a természetes körömágyhosszhoz viszonyítanak, körömágy plusz annak a fele pl. Azt mondanám leginkább, hogy beáll rá a szemed, ha körmös vagy vagy csak rutinos körömviselő és kb mindenki ugyanazt fogja érteni rajta :)

2022. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Versenyszerűen sportolok, van, de csak rövid.
2023. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!